ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Корисний непотріб: куди подіти зайві речі в Кропивницькому. ФОТО

Корисний непотріб: куди подіти зайві речі в Кропивницькому. ФОТО

Іграшки, з яких давно «виросли», одяг, що вже не подобається, книжки, до яких ніколи не повернемось, пляшки, використані одноразово, списані зошити та ще одна рекламна ручка – усе це може отримати друге життя, замість того, щоб відлежуватися в антресолях чи потрапити на звалище. Куди віддати речі в хорошому стані, що можна здати на переробку в Кропивницькому, а що використати по-новому – про все це – нижче.

Одяг і взуття

Тримати "про всяк випадок", непотрібний одяг чи взуття вдома часом видається ліпшим варіантом, ніж просто викинути все на смітник. Однак, поки одягнена раз на весілля сукня чи взуття, з якого виросли діти, займає життєвий простір в оселі, чимало людей із радістю цим би скористалися. 

У Кропивницькому одяг та інші речі в хорошому стані готові прийняти в «Домі Милосердя» (уточніть попередньо про потребу в таких речах та зручний час і спосіб доставки).

У рамках проекту «Кенгуруш», який ініціювали кияни, приймають одяг, взуття, іграшки, книжки, предмети для малюків, коробки для пакування та інше. Більшість речей організатори передають малозабезпеченим сім’ям у села та невеликі міста, у притулки, частину продають за доступними цінами, аби проєкт функціонував. Охочі можуть відправити все поштою. Оскільки це соціальна ініціатива звичайних небайдужих людей, відсилаючи речі, варто самостійно оплатити доставку.

Іграшки та канцелярія

Такі речі також із вдячністю прийме «Кенгуруш». Окрім того, можете запропонувати їх у дитячий садок, дитячий притулок, творчу майстерню чи знайомим сім’ям з дітьми.

Старі простирадла, рушники, ковдри

Якщо у вас є простирадла, рушники, ковдри, які вже не віддаси на благодійність, передайте їх у притулок для тварин. Наприклад, у«Щасливий Пес» громадська організація»,   «БІМ: Організація захисту тварин» .

Також старе простирадло чи скатертина – чудовий матеріал, щоб перешити його на багаторазові торбинки для овочів та фруктів. Це просто, дешево та не потребує додаткових ресурсів.

Книжки

Більшість бібліотек із радістю приймуть ваші книжки – особливо видані протягом останніх десятиліть, дитячі або невмирущу класику. Якщо ж у вашій домашній книгозбірні досі є морально застарілі книжки, можливо, час здати їх на переробку?

Одяг, взуття, книжки, іграшки, канцелярію також можна спробувати продати або віддати на майданчиках типу OLX або в соціальних мережах. Окрім того, що таким чином позбавляєтеся непотребу, ви також допомагаєте наповнювати ринок речей вторинного використання, що також є екологічною та економічною альтернативою для багатьох.

Папір, скло, пластик, метал

У більшості пунктів прийому вторсировини без проблем можна здати на переробку папір, алюмінієві банки (від пива та газованих напоїв), жерстянки (наприклад, консервні бляшанки та кришки від консервації), деякі види скляних пляшок та прозорі ПЕТ-пляшки. Уся упаковка має бути чистою та сухою. Так вам простіше буде її накопичувати вдома до наступної здачі вторсировини, а  переробникам – сортувати й переробляти. Ліпше, знімати зайві елементи, наприклад, скотч із картонних упаковок чи гумки із жерстяних кришок. Зверніть увагу, що чеки, так звані паперові стаканчики, серветки чи туалетний папір не можна здавати в макулатуру.  

Якщо ви не знаєте, де найближчий до вас пункт прийому вторсировини, поцікавтеся про це наступного разу, коли зустрінете безхатька чи когось іншого із характерними клунками. Зазвичай ці люди обізнані з усіма пунктами прийому у мікрорайоні.

Зайві скляні банки, пластикові контейнери для ягід чи упаковки для яєць найкраще використати повторно: якщо вам вони більше не потрібні, запропонуйте тим, хто торгує відповідними продуктами на базарах.

TetraPak, поліетилен та інше

Домашній сміттєвий контейнер легко можна звільнити від частини упаковки, здавши її на переробку у своєму ж районі, однак є цінна вторсировина, з якою складніше.

Наприклад, в Україні уже переробляють упаковки типу TetraPak (від соків та молочних продуктів), однак все ще мало заготівельників вторсировини їх приймають. Така ж ситуація із поліетиленовими пакетами від молочних продуктів (які чорні зсередини), паперовими стаканчиками чи паперовими відерцями від попкорну чи морозива. Якщо ви готові докласти трохи зусиль та грошей, можна збирати таку упаковку та відправляти до Києва в організацію «Зелений птах». Усе має бути чистим, сухим і максимально спресованим. За пересилку вам так само доведеться заплатити.

Пластик, що не переробляється

Якщо ви готові піти ще далі і відсортовувати пластик, який не переробляється, також є вихід. Проєкт «Україна без сміття» приймає шуршики, упаковку з полістиролу, немаркований пластик та подібне на високотемпературне спалювання (воно безпечніше, ніж звичайне). За таку послугу доведеться заплатити 200 гривень та покрити пересилку.

Батарейки

Використані батарейки можна здати у спеціальні контейнери в мережі «Епіцентр». Цей гіпермаркет – один із партнерів ініціативи «Батарейки, здавайтеся», які забезпечують відправку в Європу та переробку на спеціалізованих підприємствах. Якщо ж батарейки потрапляють на сміттєзвалище чи деінде – вони забруднюють ґрунт та воду небезпечними речовинами.

Органічні відходи

Органічні відходи становлять не менше третини того, що викидає середньостатистична сім’я. На звалищах вони утворюють небезпечний газ – метан. Щоб цього уникнути, за можливості збирайте продуктові та інші рослинні залишки окремо – наприклад, використовуючи контейнери для компостування. Про те, як це робити в умовах міста, читайте в одній із наступних публікацій.


Для ілюстрації використана гра «Сортуємо сміття», 

розроблена проєктом «Всеосвіта»,

та фото автора.

Читайте також: Благодійний магазин: у Кропивницькому з’явилося місце, куди можна приносити свої непотрібні речі 

626 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.