ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Де кропивничанам та мешканцям області культурно відпочити у вихідні?

Де кропивничанам та мешканцям області культурно відпочити у вихідні?

 

Нарешті настали теплі дні. Поступово починаєш забувати про карантинні заходи, що досі тривають, але пом’якшуються ледь не щодня. Активно запрацював громадський транспорт, розпочали роботу автостанції та залізниці. Тож хочеться активно відпочити з родиною та друзями. Принаймні, кудись піти і культурно провести час, отримавши заряд корисної і позитивної інформації. Тож де кропивничанам та мешканцям області культурно відпочити у вихідні? З цим запитанням я звернулася до заступниці Кіровоградського краєзнавчого музею Світлани Колесник.

- Діє розгалужена мережа музейних закладів, що працюють у суботу і неділю. Так, охочі можуть завітати до обласного краєзнавчого музею, який є спадкоємцем найстарішого музейного закладу міста, створеного у 1883 році викладачем Єлисаветградського земського реального училища Володимиром Ястребовим (1855-1899). Родзинками його зібрання є меморіальні колекції видатних земляків родини Тобілевичів, Марка Кропивницького, Володимира Винниченка, Юрія Яновського та інших. Всесвітньо відома колекція старожитностей Ільїна. А для дітей цікавим буде можна оглянути експонати відділу природи, дізнатися про водні, земельні ресурси, флору, фауну, туристичні принади краю.

Хочу зауважити, що музей працює з 10 до 16 години. А меморіальний музей меморіальний музей Марка Кропивницького, який є філією, у вихідні можна відвідати за попередньою домовленістю з керівництвом закладу.

Цікавими в місті є й експозиції «Художньо-меморіальний музей О.О.Осмьоркіна», Літературно-меморіальний музей І.К.Карпенка-Карого, Кропивницького музею музичної культури ім. К.Шимановського, обласного художнього музею.

- Мої знайомі минулої неділі відвідали заповідник-музей Івана Тобілевича «Хутір «Надію». Дуже задоволені поїздкою…

- Так, це незвичайне місце, розташоване на теренах нашої області. Його значимість свого часу відстоювали Максим Рильський, Арсен Тарковський, Юрій Яновський, які не дозволили перетворити цю перлину в піонерський табір. Сьогодні, відвідавши ці меморіальні місця, земляки можуть більше дізнатися про творців українського професійного театру корифеїв, а також насолодитися простором і повітрям у рукотворному парку, відпочити біля ставка, на лоні природи. Крім цього, відвідати єдиний в Україні музей історії українського хореографічного мистецтва.

- До речі, на Карлюгівському цвинтарі розташована й могила Івана Карпенка-Карого, що є єдиною в області пам’яткою історії України національного значення?

- Наші працівники дбають про це місце, прибирають, упорядковують. Проте актуальними є питання надання їй більш осучасненого вигляду. А також ремонту дороги, що є власністю територіальної громади. Увесь комплекс проблем потребує негайного вирішення.

- Напевне, цікавими є й експозиції філій краєзнавчого музею у районах області.

- Так, серед найцікавіших Бобринецький районний краєзнавчий музей імені відомого краєзнавця і письменника Миколи Смоленчука, що створено на базі музейної кімнати корифеїв українського професійного театру. Краєзнавчий музей м.Знам’янка, що веде свою історію від кімнати-музею Тараса Шевченка «Кобзарева світлиця», яку створили внучата племінниця Кобзаря К.Красицька та її донька А.Красицька. Тривалий час його роботу очолював Почесний громадянин м. Знам’янки, краєзнавець, педагог, публіцист В.Шкода. Розгалужена мережа музеїв у місті Олександрія тощо.

- А яка доля меморіального музею, що в с.Арсенівка Новомиргородського району. Тривалий час ним опікувався поет, журналіст, громадський діяч Віктор Погрібний?

- Дійсно, свого часу створено другу філію – музейно-природний заповідник «Тобілевичі», де народився майбутній корифей українського театру Іван Тобілевич. Проте на жаль, робота з упорядкування його території, ремонт приміщень, створення експозиції сьогодні призупинено через брак коштів. Сподіваємося, що найближчі роки цей проєкт зуміє реалізуватися.

- Філією обласного краєзнавчого музею є й історико-архітектурний заповідник с.Розумівка Олександрівського району. Раніше він був присвячений родині генерала Раєвського (Свято-Хрестовоздвиженська церква-усипальня). А сьогодні це місце пов’язане із холодноярськими стежками Чорнолісся за часів визвольної боротьби українського народу 1917 – 1921 рр. на теренах нашої області.

- Так, охочі доторкнутися до цих історичних реліквій та подій мають можливість відвідати ці місця, але також за попередньою домовленістю з керівництвом музею.

- Пані Світлано! Чи знято карантинні обмеження щодо роботи музейних закладів області?

- Дотримання обмежувальних заходів на період дії в Україні карантину на COVID-19 під час проведення екскурсій (маски) обов’язкове. До того ж група для відвідування – не більше 10 осіб.

987 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.