ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Чому у Кіровограді затримують оформлення субсидій?

Чому у Кіровограді затримують оформлення субсидій?

Програма житлових субсидій покликана надати адресну державну підтримку найменш забезпечених сім’ям і громадянам за умов поступового підвищення частки покриття населенням собівартості житлово-комунальних послуг. Але процес оформлення субсидій затягується, хоча за законом повинен здійснюватись у 10-денний строк.

 На адресу «РК» кіровоградці скаржаться: після звернення до відділень соцзахисту оформлень субсидій треба чекати більше місяця, а на всі претензії людям відповідають «прийдіть пізніше». Також виникають проблеми з нарахуванням субсидій людям, які вже раніше звертались з відповідною заявою. Пенсіонерка Валентина Василівна дивується, чому зараз вона не може користуватись пільгою, адже минулого року подала до відділення соцзахисту усі документи й за логікою субсидія має нараховуватись автоматично.

У коментарі виданню заступник начальника управління соцзахисту Кіровської райради Олена Костенко повідомила, що така ситуація зумовлена нещодавніми змінами законодавства. «Як відомо, тепер людина, яка претендує на оформлення субсидії, повинна надати лише заяву і декларацію про доходи. Після цього працівники соцслужб самостійно перевіряють, чи мають громадяни підстави на отримання субсидії. Ми готуємо відповідні запити на ЖЕО, паспортні столи, квартальні комітети, фіскальну службу, підприємства, які надають комунальні послуги. Після того, як надійдуть відповіді, протягом 10 днів ми розглядаємо заяву і виписуємо повідомлення заявникові про призначення чи відмову у нарахуванні субсидії», - зазначила Олена Костенко

Окрім цього, за словами посадовця, часто затримки в оформленні субсидій зумовлені помилками в поданих громадянами документах. «Дуже часто декларації та заяви некоректно заповнюються. Близько 90% заяв довелося коригувати. Тобто ми викликали людей, уточнювали дані», - повідомила заступник начальника управління соцзахисту Кіровської райради. 

Зараз працівники управління налагоджують роботу з відповідними службами, і як тільки буде сформовано базу громадян, які мають право на отримання субсидій, процес нарахування пільг здійснюватиметься автоматично і безперебійно.

«Людям не варто хвилюватись, абсолютно усім ми призначимо субсидії. Жодна заява не втрачена чи загублена. Але приносити кожному кіровоградцю, який до нас звернувся, повідомлення про нарахування субсидій поки що немає можливості, адже у нас не вистачає працівників», - наголосила Олена Костенко.

Наразі за оформленням субсидій до управління соцзахисту Кіровської райради листами і під час прийому звернулося 12800 громадян та 8600 громадян, які мають право на оформлення субсидій автоматично. Але, як пояснила Олена Костенко, навіть у випадку автоматичного нарахування субсидій, працівники соцслужб змушені повторно перевіряти, чи має людина підстави на пільгу. У зв’язку з цим і виникають затримки. Тож треба набратись тільки терпіння. Уряд спростив процедуру для людей й відповідно ускладнив для працівників органів соцзахисту. 


2118 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.