ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
15.07.2020 | 09:16

Чому на Кіровоградщині виступають проти оптимізації, реорганізації, створення нової мережі освітніх закладів

Чому на Кіровоградщині виступають проти оптимізації, реорганізації, створення нової мережі освітніх закладів

Серед планів реформування освітньої сфери – “оптимізація”, “реорганізація”, “створення нової мережі освітніх закладів”. На практиці, переконані фахівці, – мова йде про зниження ступеня шкіл та закриття 10-11 класів у більшості загальноосвітніх закладів України. Якщо дійде до такої реформи, то це торкнеться переважно малих населених пунктів, яких в Україні 77 % від загальної кількості міст.

"Вважаю, це –  пряма дискримінація учнів залежно від місця проживання. І постраждають від таких нововведень не лише майбутні старшокласники. Тисячі вчительських ставок потраплять під скорочення. Перед батьками постане дилема: витрачати декілька додаткових сотень з сімейного бюджету на транспортні витрати учня або не ж відправляти свою дитину на навчання в старшу школу. І масштаб цієї проблеми не потрібно применшувати. А тим паче замовчувати. Доходи сімей у великих містах та маленьких селищах дуже різні. Тому будь-які додаткові витрати стають непосильною ношею. Красиві лозунги освітньої реформи приховують реальність: доступ до повної середньої освіти отримають лише міські учні, переважно з заможних родин", – застерігає політтехнологиня Катерина Одарченко.  

За її словами, в Олександрівському районі вже відбуваються акції протесту проти закриття 10-11 класів. Причина цьому – знову ж таки перспективні плани, за якими ІІІ ступінь зберігатимуть менше ніж 30% загальноосвітніх закладів: з 7 шкіл І-ІІІ ступеня залишатиметься лише 2.

"За таких умов  загальна освіченість населення під загрозою. Підлітки-старшокласники, особливо з неблагополучних сімей, залишатимуться без елементарних знань. Це унеможливлює професійний та особистісний розвиток. І як наслідок, призводить до криміналізації, маргіналізації населення, збільшення рівня бідності", – наголошує Катерина Одарченко. 

І додає, що відсутність доступу до повної середньої освіти – один з найбільш кричущих показників неефективності реформи.

709 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.