ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
01.07.2020 | 13:33

Чому мешканцям села на Кіровоградщині не виділяють землю. ВІДЕО

Чому мешканцям села на Кіровоградщині не виділяють землю. ВІДЕО

Жителi села Iнгуло-Кам’янка Новгородкiвського району Кiровоградської областi влаштували акцiю протесту на площi Героїв Майдану в обласному центрi. Про це йдеться у сюжеті Суспільного.

Спiворганiзатор акцiї Олександр Борщов розповiв, що протестувальники пiв року не можуть отримати по два гектара землi, передбаченої земельним кодексом.

В акцiї взяли участь 9 людей. У руках тримали плакати з написами: "Ганьба владi, селянина залишили без землi", "Нi продажу землi", "Без землi українець – крiпак", "Вимагаємо проведення чесної i прозорої iнвентаризацiї земель територiї". 

Зi слiв Борщова, протестувальники представляють думку майже пiвтори сотнi односільчан.

"Згiдно з усiх вiдомостей, земля є, та її намагаються не надати. Це болюче питання, вирiшення якого тягнеться протягом шести мiсяцiв. Сiльська рада спочатку заперечувала наявнiсть вiльних дiлянок, казали, що такi є лише за межами села i ними розпоряджається Держгеокадастр", – зазначив Борщов.

Голова Iнгуло-Камянської сiльради Вiта Липкан розповiла, що державнi землi на територiї сiльради перебувають в орендi.

"Якi може перешкоди здiйснювати сiльська рада, якщо це державна земля? Договори заключала райдержадмiнiстрацiя у 2011-2012 роках, коли цими землями – запасу i резерву – розпоряджалася держадмiнiстрацiя. Із 2013 року землі перейшли до головного управлiння Держгеокадастру в областi. Договори дiють до 2020-2022 рокiв", – наголосила Липкан.

За словами виконувача обов’язкiв начальника управлiння Держгеокадастру в областi Юрiя Коробова, з 2012 року за землею на територiї Iнгуло-Камянської сiльради до Держгеокадастру звернулися майже двi сотнi людей. 

Надали 191 земельну дiлянку загальною площею 270 гектарiв. Це земельнi дiлянки для ведення особистого селянського господарства. Також 474 гектари земель сiльськогосподарського призначення на територiї сiльради перебувають у державнiй власностi, 143,5 з яких – у постiйному користуваннi, а 330 перебувають в орендi. 

Зараз вiльної землi на територiї цiєї сiльради немає, додав Юрiй Коробов.

"Саме питання бiльше адресується сiльськiй радi, оскiльки громадяни стверджують, що зверталися саме до сiльради. Але земель у сiльрадi не так багато. Крiм того, земельнi дiлянки можуть перебувати в орендi i законодавством не передбачене надання їх у користування без припинення права оренди", – зауважиа Коробов.

Полiцейський Сергiй Пономаренко сказав, що порушень громадського порядку пiд час акцiї не було. Тривала вона годину. За цей час з облдержадмiнiстрацiї до людей нiхто не вийшов. За словами Олександра Борщова, люди планують звертатися до президента.


720 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.