ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
21.11.2019 | 14:47

Буду лікуватися: як в області колишнiй вiйськовослужбовець, хворий на ВІЛ, бориться за життя

Буду лікуватися: як в області колишнiй вiйськовослужбовець, хворий на ВІЛ, бориться за життя

Матвiй – колишнiй вiйськовослужбовець. Пiвтора роки тому повернувся у райцентр. Два питання, якi не давали спокою: як звикнути до мирного життя, як прийняти ВIЛ-статус i гепатит?...

Про обидва захворювання вiн дiзнався з третього разу. Двiчi приходив у лiкарню здавати тести на ВIЛ i гепатит. Двiчi не звертався за результатами.  

«Я ходила до нього взимку у лiкарню, де вiн лежав. Я вислухала все – як вiн кричав, як плакав. Йому треба було просто виговоритися. Вiн вже на той момент знав, що в нього ВIЛ i гепатит. У лiкарню Матвiй потрапив з опiками, тому не мiг встати i пiти, лежав. Менi два мiсяцi знадобилося, щоб я вмовила його розпочати лiкування ВIЛ-iнфекцiї i гепатиту», – зауважила соцiальна працiвникця проекту «HealthLink» «Прискорення сталої вiдповiдi епiдемiї ВIЛ/СНIД на Кiровоградщинi» Тетяна Безим’янна.

За її словами, пiсля того, як Матвiя виписали з лiкарнi, вона повезла його у Кiровоградський обласний СНIД-центр. Там йому зробили IФА, згодом поставили на диспансерний облiк, призначили АРВ-терапiю. Також жiнка домовилася про безкоштовне лiкування гепатиту.

«Моє життя змiнилося. Офiцiйно працюю. У мене є дружина. Зрозумiв необхiднiсть лiкування цих захворювань. Достатньо в своєму життi бачив… Хочу жити, а значить буду лiкуватися», – зазначив Матвiй. 

Вiкторiя Семененко 

437 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.