ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
20.04.2019 | 09:32

Будинок Тобілевича на Знаменській: які цікаві факти школярі дізналися про драматурга

Будинок Тобілевича на Знаменській: які цікаві факти школярі дізналися про драматурга

У Кропивницькому, у літературно-меморіальному музеї Івана Карпенка-Карого у рамках проекту «Урок літератури в музеї» з нагоди відзначення Всесвітнього дня пам’яток історії та культури провели захід під назвою «Будинок Тобілевичів на Знаменській». Про це ідеться на сайті міськради.

До музею завітали учні та вчителі ЗОШ № 4. Від музейників вони дізналися про історію міжнародного дня пам’яток та визначних місць.

Учасникам заходу продемонстрували копії архівних документів, зокрема купчу на будинок. Будівлю та земельну ділянку придбав батько Тобілевича у 1872 році. Про історичну та культурну цінність колишньої садиби свідчать і бібліографічні джерела. Будинок на Знаменській та його знані мешканці згадуються у мемуарах Євгена Чикаленка «Спогади. 1861-1894» (1925),  Панаса Саксаганського «По шляху життя» (1935), Софії Русової «Мої спомини» (1937), Софії Тобілевич «Мої стежки і зустрічі» (1957).

Особливу зацікавленість у школярів викликала план-схема садиби, власноруч намальована онуком Андрієм Карпенка-Карого. За схемою на музейному подвір’ї учні визначили, де були розміщені флігель, господарчі будівлі, альтанка та лавочки у саду.

480 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.