ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Білоруські добровольці не лише захищають Україну, а й малюють війну

Білоруські добровольці не лише захищають Україну, а й малюють війну

У одному з прикордонних до Криму районів Херсонщини – Чаплинському, у  центрі волонтерської допомоги відкрито незвичайну художню виставку під назвою «Білорусь з Україною в серці». Тут експонуються роботи  добровольців тактичної групи «Білорусь», які крім зброї взяли до рук  ще й пензлі і буквально після реальних боїв зафіксували на картинах побачене, відчуте, осмислене.

На полотні – осяяний сонцем єдиний вцілілий клас середньої школи у селищі Пісках, здається, абсолютно мирна картина, але поряд – залишки предметів, що їх підібрали бійці у сусідніх розбомблених і розгромлених класах. А ось стара бандура із порваними струнами, знайдена серед руїн селищного будинку культури, як символ занедбаної, забутої тут України. Поряд – картини, навіяні художникам цією знахідкою. На одній з них – кобзар  Тарас Носар, він же член Національної спілки художників, і один з авторів виставки. А ось на картині  – руїни того будинку культури, а поруч – чи не єдина вціліла у Пісках споруда – православний храм.

Прізвища художників навряд чи щось скажуть широкому загалу – Геннадій Дроздов,  Олесь Пушкін,  Олесь Циркунов, Андрусь Такіданча, Олесь Суша. Але враження від їхніх картин – ніби доторкнувся до війни: буквальтно руками до предметів, душею – до  зображеного.

Керівник Чаплинського центру волонтерської допомоги  Олена Ращупкіна розповідає:

-- Виставку вже оглянули чимало моїх земляків, багатьох вона хвилює, залишає неповторні враження.  Для нас вона цікава ще й тим, що тут представлено портрет  Олеся Черкашина, білоруса, який загинув за Україну у вересні минулого року, він певний час жив і працював у нашому районі. А загалом ця виставка – художнє, емоційне застереження нам, мешканцям недалекого від кордону району, про те, яке зло несе з собою війна.

Виставка вже експонувалась у Національному музеї історії України, у посольстві України в Білорусі, організатори  мріють показати її також в Росії, аби люди й там ближче й зриміше відчули й побачили, яку біду й руйнування принесла російсько-українська війна. Не відомо, чи вдасться їм це, а поки що виставка вирушить у Запоріжжя.Цілком можливо, якщо буде згода керівництва нашого обласного художнього музею та організаторів, вона завітає і до Кіровограда, рідного міста багатьох військовослужбовців третього полку спецназу – легендарних кіборгів.

  

630 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.