ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Біля житлового будинку на трубах водоканалу почалось капітальне будівництво - мешканці проти. ФОТО. ВІДЕО

Біля житлового будинку на трубах водоканалу почалось капітальне будівництво - мешканці проти. ФОТО. ВІДЕО

У Кіровограді на вулиці Великій Перспективній 6/3Б між житловим будинком і гуртожитком нещодавно розпочалось капітальне будівництво. Мешканці будинку, які тут живуть ще з 60-х років стверджують, що раніше на цьому місці був невеликий але затишний зелений сквер. Проте у 2013 році якісь невідомі люди обгородили територію залізним парканом і спиляли дерева, що там росли. Місцеві жителі поскаржились до екологічної інспекції. Там ухвалили накласти на підприємця штраф на суму у 9 тисяч гривень.

Кілька років паркан простояв без діла. Проте нещодавно там розпочалось капітальне будівництво, навіть вже закладений фундамент. Але місцевих таке сусідство зовсім не радує, адже, за їх словами, наявне грубе порушення пожежних і будівельних норм.

Як розповів «РК» мешканець будинку Сергій Колісник, який за фахом будівельник, капітальне спорудження є незаконним, адже об’єкт фактично знаходиться на землі, під якою прокладена труба водопроводу. У разі пориву, без води залишаться кілька мікрорайонів, адже полагодити аварію буде надзвичайно проблематично. Також у разі пориву існує ризик підтоплення будинку. Окрім цього, місцевих турбує, що у разі пожежі до їхнього будинку не зможе заїхати пожежна машина, адже між будинком і новобудовою залишається зовсім маленька відстань. 


Мешканці згадують випадок, коли кілька років тому в їхньому під’їзді загорілась проводка. Тоді люди викликали рятувальну службу, але пожежна машина навіть не змогла під’їхати до будинку.


Крім цього, жителі скаржаться, що місце біля забудови поступово перетворюється на смітник. Будівельники залишають після себе недопалки, пластикові пляшки, сміття. Мешканці навіть зібрали підписи проти забудови.

«РК» зв’язався з власником забудови. Підприємець повідомив, що будівництво розпочав на законних підставах і з наступного тижня, коли повернеться в місто, готовий надати усі документи, які це підтверджують. За його словами, на цьому місці планується будівництво одноповерхового торгово-офісного центру.

Ми також отримали коментар у заступника міського голови Григорія Литвина. Він повідомив, що скоріше за все, будівництво почалось з порушеннями і на це буде відповідне реагування.

«Ми підняли усю документацію по цьому будівництву. Вже вдалось з’ясувати, що наприкінці 2014 року управління архітектури міської ради надало дозвіл на розробку проектно-кошторисної документації цього об’єкту. Там нібито планують будувати комплекс комерційного призначення. Також ми зв’язались з інспекцією архітектурного контролю. Нам повідомили, що декларація на будівництво справді видавалась. Ми зараз вивчаємо всю документацію. Проте є підстави вважати, що будівництво почалось з порушенням будівельних норм. Наразі ми готуємо на засідання виконавчого комітету міської ради проект рішення про скасування дозволу на будівництво», - зазначив Григорій Литвин.

Проте це не єдина проблема мешканців цього будинку. Вже кілька років вони добиваються, аби проїзд від вулиці Великої Перспективної до їхнього будинку перекрили бетонними загорожами, адже там часто паркуються нерадиві водії, які з трав’яного покриву скверу влаштували автостоянку. Автомобілі заїжджають паркуватися прямо на клумби. Жителі будинку зверталися і до «гарячої лінії» Ларіна і до екс-мера Саінсуса, проте щоразу отримували відписки і відмовки. Наразі ж взагалі постало питання безпеки мешканців будинку. «РК» слідкуватиме за розвитком ситуації та обіцянкою влади вирішити проблему. 
1600 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.


Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.