ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
16.05.2015 | 15:09

Біля військового довгобуду прибирали усім миром. ФОТО

Після викрадення огорожі навколо недобудованого житлового будинку по вулиці Попова 16/17, перехожим доводиться спостерігати біля нього суцільний смітник. Особливий дискомфорт відчувать мешканці квартир, чиї вікна виходять у двір. 

Гори сміття, залізної арматури та іншого непотребу накопичувалися тут роками. Паркан охороняв територію і від людського ока, і від допитливих підлітків, які бажали погратися в бетонних котлованах. Брати на себе відповідальність за безпечне пересування територією майданчика люди не наважуються, цього мешканці будинку чекають від місцевої влади та Міністерства оборони. А от навести лад біля будинку намагаються силами активних та небайдужих кіровоградців.

Про бажання влаштувати суботник мешканка військового будинку Наталія Бірзул розповіла представникам громадської організації "Рідний Кіровоград" напередодні самого заходу. Жінка попросила допомогти з інвентарем, матеріалами та, власне, робочою силою. "Ми впевнені, що смітити навколо будинку перестануть, якщо ми зробимо гарну клумбу, висадимо дерева та квіти. Бо до сьогоднішнього дня було страшно дивитися в цей бік", - говорить пані Наталя.

Опікуючись проблемним питанням добудови цього будинку вже більше року, голова громадської організації Андрій Табалов відразу підтримав ініціативу мешканців. Біля двох десятків активістів з "Рідного Кіровограда", а також небайдужі мешканці військового та сусідніх будинків на чолі з Людмилою Дехтяренко назбирали десятки мішків скляних і пластикових пляшок, поліетиленових пакетів та іншого побутового сміття. За півдня представники громади облаштовували на прибудинковій території велику клумбу, пофарбували перила та фасад під'їзду, а також вирівняли частину дороги, що веде до будинку. 

Заступник голови ГО Артем Постолатій каже, що ініціатива людей підтримувати чистоту в рідному місті дуже важлива і її треба розвивати. "Будинок для військових вже давно став центром обговорення усіх, хто співпереживає тим, хто зараз воює за Україну, тим сім'ям, які втратили своїх чоловіків. Ми робимо все можливе, аби його нарешті добудували. Ми підтримували і будемо підтримувати усіх, хто бажає змінювати оточуючий світ і сьогоднішній захід ще раз це підтверджує", - зазначив активіст.

Прийшла підтримати військових, які мешкають в будинку і волонтер Наталі Салімова. Зі свого боку спільно з дружинами та родичами загиблих військовослужбовців вона написала вже не одне звернення до влади, зокрема, й Міноборони щодо добудови другої черги квартир. На суботник волонтер вийшла, щоб вкотре показати, що разом можна зробити багато, головне тільки мати бажання.

Звісно, що через великий об'єм будівельного сміття, без важкої техніки повністю прибрати його не можливо. Та люди не зупиняються у своїх цілях і готові до будь-яких труднощів в цьому питанні.

Фото Нелі Желамської

1306 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.