ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
27.02.2017 | 16:40

Батьки затриманих учасникiв групи «Бiлi леви» розповiли про обшуки. ФОТО, ВIДЕО

Батьки затриманих учасникiв групи «Бiлi леви» розповiли про обшуки. ФОТО, ВIДЕО

Сьогоднi пiд стiнами мiськвiддiлу полiцiї Кропивницького, що на Ковалiвцi, зiбралося близько десяти батькiв затриманих учасникiв групи «Бiлi леви». 

Як писав РК, 9 осiб, четверо iз яких неповнолiтнi (двоє хлопцiв i двоє дiвчат), були затриманi спiвробiтниками обласного управлiння СБУ та прокуратури до ч.3 ст.189 КК України (Вимагання, поєднане з насильством). Органiзацiя позицiонує себе як борцi з педофiлами. У правоохоронних органах же звинувачують їх у незаконному збагаченнi, шантажi, збройних нападах. 

За розповiдями батькiв, учора ввечерi у помешканнях пiдозрюваних на пiдставi судових рiшень вiдбулися обшуки та вилучення речей. Обшуки проводили слiдчi прокуратури та спiвробiтники обласного управлiння СБУ. Далi пiдозрюваних доправили до прокуратури, а о 4.00 ранку до iзолятора тимчасового тримання, що у мiськвiддiлi полiцiї. За словами батькiв, якi посилаються на адвокатiв, затриманим сьогодні-завтра оголосять про пiдозру та обиратимуть запобiжний захiд. 

Наталiя, мати неповнолiтнього затриманого розповiла, що про участь сина в угрупуваннi «Бiлi леви» дiзналася учора вiд слiдчих. Сина характеризує як товариського, сумлiнного студента мiсцевого коледжу. Стверджує, що не помiчала, аби у сина були кошти невiдомого походження, чи вiн ходив з побитими руками. Адже за версiєю слiдства, вiн у складi угрупування наносив тiлеснi ушкодження. Хто є заявником до прокуратури, на основi заяви якого вiдбулися затримання, жiнка наразi не знає. Сьогоднi до слiдчого iзолятору прибула аби передати речi сину. До нього її не пустили. Спiлкування вiдбулося лише через державного адвоката та омбудсмена Нацполiцiї. 

«Для мене це було вiдкриттям. Вiн у мене товариський. У нас, я так думала, нема секретiв. Завжди був спокiйний. Лишнiх коштiв нiколи не мав. Нових речей чи карманних коштiв нiколи не було. Побитий нiколи не ходив. Спокiйна адекватна дитина. Сам вступив на бюджетну форму навчання, у школi завжди брав участь у змаганнях», - зазначила Наталiя. 

Батько повнолiтнього затриманого Андрiй, каже, що сина забрали пiзно ввечерi з мiсця роботи. За його словами, пiд час обшуку у нього та дружини слiдчi забрали телефон, вони не мали змоги вiдразу викликати адвоката. Сьогоднi прийшли до iзолятора передати речi, проте у вiдведений для цього час iз 10.00 до 12.00 так i не змогли вiддати передачу. 

«Нам сказали, що у них перезмiнка. Ось уже годину i сорок хвилин», - каже Олексiй, батько одного iз затриманих.  

Представник управлiння забезпечення прав людини Нацполiцiї України Микола Сульжук розповiв журналiстам, що сьогоднi вранцi до iзолятора тимчасового тримання було доправлено 9 чоловiк, 4 iз яких – неповнолiтнi. 

«Вони  утримуються в окремих камерах у нормальних умовах.  Неправомiрнi заходи працiвниками iзолятору тимчасового тримання щодо них не вчинялися. Вони затриманi i доставленi до iзолятора на пiдставi протоколiв, оформлених слiдчими за ст. 208 КПК України», - зазначив уповноважений. Чи були пiдозрюванi на мiсцi злочину, як стверджує обвинувачення, посадовець не змiг прокоментувати. 

Сьогоднi брифiнг з приводу затримання дає обласна прокуратура. 

Довiдково. Ст. 208 КПК України передбачає: 1. Уповноважена службова особа має право без ухвали слiдчого суддi, суду затримати особу, пiдозрювану у вчиненнi злочину, за який передбачене покарання у видi позбавлення волi, лише у випадках:

1) якщо цю особу застали пiд час вчинення злочину або замаху на його вчинення;

2) якщо безпосередньо пiсля вчинення злочину очевидець, в тому числi потерпiлий, або сукупнiсть очевидних ознак на тiлi, одязi чи мiсцi подiї вказують на те, що саме ця особа щойно вчинила злочин.

РК стежитиме за перебiгом справи

Фото, відео Анастасії Зубової

1527 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.