ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Аве цезар, Володимир Володимирович!

Аве цезар, Володимир Володимирович!

Як стало відомо завдяки СМІ, колишній «міністр оборони» самопроголошеної ДНР Ігор Стрєлков (Гіркін) виставив на продаж пам’ятну медаль, якою його відзначили за «заслуги» в анексії Криму. Вона не є державною нагородою, це відзнака Благодійного фонду святителя Василія Великого особам, котрі робили найбільший внесок у захоплення українського півострова.

Сам Гіркін пояснює свій вчинок матеріальними труднощами: «Так, це моя медаль. Вручена мені ще навесні 2014 року – допочатку Донбаської кампанії. Продаю, оскільки мають місце матеріальні проблеми, які я не можу "залатати" наявними готівковими коштами. Особливого ​​пієтету до даної нагороди ніколи не мав, оскільки вона: а) не державна; б) не бойова; в) із зображенням особи, яку я, загалом – завинятком зовсім короткого періоду в 2014-му – ніколине поважав, а з 2015-го – відвертозневажаю».

Зауважу, що стартова ціна фактично ексклюзивної медалі не така вже й велика – 1 мільйон рублів, тобто за сьогоднішнім курсом десь близько 150 тисяч доларів.

Те, що «герой Крыма и Донбасса» дещо обносився, не дивно: він уже давно перебуває у конфронтації з російським президентом, а той цього не любить.

Цікаво інше – сама медаль. Виготовлена вона у класичній манері. На аверсі – компліментарне рельєфне зображення Володимира Путіна в профіль, з лавровим вінком на голові. По колу – девіз латинською: «Божим провидінням Путінською доблестю повернуто Крим». Господь, правда, тут ні причому, благословіння кремлівському диктатору на захоплення чужої території не давав. І доблесті (virtute) в діях Путіна не було ніякої. Її без честі не буває, а яка честь у брехуна й політичного інтригана. Те, що  він у порушення двосторонніх і міжнародних договорів та Будапештського меморандуму десантував «зелених чоловічків» на півострів, має іншу назву – підступність, точніше – віроломство. За великим рахунком таке дозволяв собі німецький фюрер наприкінці тридцятих – на початку сорокових років минулого століття. Чим це закінчилося, відомо всім.

Але ж яка самооцінка! Латина, лавровий вінок – чисто тобі Гай Юлій. Ще й Господь у заручниках… Не думаю, що все це робилося без відома головного персонажа.  А дехто – хто «по мандату долга», хто – з причини політичного неуцтва хоче з ним домовлятися. Хоч це, як писав російський поет Державін, «… все то же, что черпать воду решетом». 

299 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.


Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.