ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
11.11.2016 | 16:40

Антон Шевченко: Приєднання селища Нового до Кропивницького по суті нічого не змінить

Антон Шевченко: Приєднання селища Нового до Кропивницького по суті нічого не змінить

Щороку селище Нове сколихує нова хвиля проблем і скандальних подій. 2016-й став роком загострення транспортних питань, а також розмов навколо затримання військовою прокуратурою селищного голови Сергія Денисенка. Територіально селище відноситься до Фортечного району Кропивницького, де проживає більше восьми тисяч мешканців, інтереси більшості яких не представляє жоден депутат міської ради. Хоча за результатами місцевих виборів-2015, єдиним переможцем по виборчому округу став керівник міського ЦНАПу, кандидат у депутати міської ради від ПП «Наш край» Антон Шевченко. Саме з ним ми говорили про можливі перспективи розвитку цього населеного пункту, залучення інвестицій та про приєднання селища до Кропивницького.

-Проблемами новенчан ви переймаєтесь ще з 2009 року. Як сталося так, що ви не пройшли до міської ради у минулому році?

-Я балотувався по цьому окрузі і набрав майже 23 відсотків голосів. За кількістю я обійшов усіх, хто балотувався на цьому ж окрузі. Але не пройшов по внутрішньо партійному рейтингу через новий виборчий закон. Зараз за цим округом не закріплений жоден депутат. Після виборів я зустрічався з людьми - пояснював ситуацію, бо вони не могли зрозуміти як сталося так, що округ виграв, набрав найбільшу кількість голосів, а депутатом не став. Незважаючи на це, я  продовжую спілкуватись з мешканцями селища, є багато депутатів і мешканців, з якими я підтримую зв’язок  і допомагаю у вирішенні тих чи інших питань. Спілкуюсь з керівниками шкіл, дитячих садочків, поліклініки.

-Чим на сьогодні живе селище Нове? Які має проблеми? 

- Глобальна проблема цього населеного пункту – вода, а точніше, зношеність водопровідних мереж. Подачу води і тепла здійснює КП «Теплоенергетик». Якщо говорити про воду, то є декілька варіантів вирішення цієї проблеми – модернізувати мережі за кошти міського бюджету чи кредиту Світового банку. На це потрібні великі кошти, приблизно 5 мільйонів доларів. Ще один варіант – приєднати селище Нове до «дніпровської води». Зараз потрібно зменшувати діаметр труб та замінювати насоси, які споживатимуть менше електроенергії. «Теплоенергетик» для подачі води та тепла використовує дуже енергозатратне обладнання. Його треба модернізувати. Продовжуючи тему теплопостачання, то не потрібно забувати і про побудовану міні котельню, до якої приєднані сім будинків і дитячий садочок. Ця котельня  працює не на повну, тому є можливість приєднати всі будинки і комунальні заклади селища. Для запуску її на повну потужність потрібно близько 14 млн.грн. Селищна рада вже замовила проектно-кошторисну документацію. Після її погодження у відповідних органах і службах, потрібно буде передбачати в Державному та міському бюджетах такі кошти. Ми неодноразово обговорювали це питання з Андрієм Табаловим, який приділяє особливу увагу проблемам селища, адже селище це невід’ємна частина нашого міста. Можливо потрібно буде звертатися за залученням коштів до Світового банку. Доречі, у 2012 році я брав участь у залученні місії Світового банку у Кропивницький (тоді ще Кіровоград). Тоді вперше у наше місто приїхали представники Світового банку і обговорювали питання виділення коштів на модернізацію теплових мереж, водопостачання  та будівництво сміттєпереробного заводу п’ятого покоління на території завадівського сміттєзвалища. Депутати міської ради минулої каденції мали взяти на себе відповідальність і проголосувати за Гарантію. Кошти планувалося надати комунальним підприємствам міста. Однак в керівництва міста тоді було інше бачення, щодо співпраці з приватними інвесторами. Зокрема, щоб сміттєпереробний завод будувало приватне підприємство, а місто лише контролювало. Адже це була дуже велика відповідальність, хоча є міста, які в цьому напрямку працювали.  Вони не побудували завод із переробки сміття, але мають сортувальні лінії і сучасну систему з вивезення сміття, бо залучили кошти.  Активно за ці ініціативи виступав Тернопіль та Харків. 

-Чи обґрунтований нинішній тариф на воду в селищі?

-Зараз новенчани платять за водопостачання та водовідведення 35 гривень за куб. Це дорого! КП “Теплоенергетик” надав обгрунтування тарифу у такому розмірі і вважають його  економічно обґрунтованим через високі енергозатрати. В минулій каденції я був членом виконкому Новенської селищної ради і за підняття тарифу на воду не голосував, але розумію, що цю проблему потрібно вирішувати комплексно і “не рубати з плеча”. Тут вже закони економіки діють і формування собівартості послуги. Або нічого не робити і залишити тариф як у місті тоді селищна рада компенсує “Теплоенергетику” різницю в тарифі замість людей, або новенчани платят по затвердженому виконкомом селищної ради тарифу, який пропонує КП “Теплоенергетик”, а це 35 грн.. Селищний бюджет не має таких  коштів для компенсації тарифу. Звісно, якість води тут трохи краща, ніж дніпровська, але й потрібно тоді виділяти  кошти і на очистку та ремонт скважин, або копати нові джерела. 

Для реконструкції водомережі на селищі потрібно залучати не лише міський, а й обласний бюджет, якщо вже буде цілковита відмова від постачання дніпровської води. Адже селище Нове територіально прив’язане до Кропивницького. Але не потрібно відкидати і варіант під’єднання до дніпровської води, для того, щоб тариф для населення був як у місті і новенці могли хоч якось його оплачувати. Говорити популістські слова не потрібно, потрібно говорити правдиві слова.

- Які ви бачите перспективи вирішення транспортної проблеми селища?

Люди звертаються по транспорту до мене, як до керівника ЦНАПу (Центру надання адміністративних послуг – ред.). Раніше селище обслуговував великогабаритний транспорт, зараз лише кілька великих автобусів, а то все маршрутки. Наскільки мені відомо, в планах Андрія Райковича та Андрія Табалова у подальшому на селище запустити електробуси, які будуть їздити на електроенергії та на паливі. По місту вони будуть їхати як тролейбуси, а на кільцевій дорозі зніматимуть «роги» і їхатимуть, як звичайні автобуси. Відповідно буде дешевший тариф і, за таким принципом, можна буде з’єднувати різні мікрорайони міста. 

-Останнім часом деякі депутати міської ради теж почали говорити про селище Нове. З чим це пов’язано? Щире бажання допомогти чи піар?

- На жаль, сьогодні більшість проблем, які є на селищі Новому, в якійсь мірі, використовуються для піару діючого депутата. Через це селище страждає. Від інспектувань температурного режиму в садочках відразу тепліше не стане, адже потрібно працювати на випередження і готуватися до зими відразу після закінчення опалювального сезону. Так само, як і від влаштування безпідставних розборок з міським головою прямо в сесійній залі на публіку, без будь-яких причин критикувати і “змішувати з брудом”. Депутат міської ради має працювати в команді і знаходити порозуміння з міським головою. Мер знає про всі проблеми і намагається вирішити в порядку найбільш важливих. Просто деякі депутати цього не розуміють і думають, що своїми популістськими виступами допоможуть людям. Ні – навпаки, тільки зашкодять.  

- Як ви ставитесь до закидів оголосити чергові вибори і об’єднати селище Нове з Кропивницьким?

- Приєднання селища Нового до Кропивницького по суті нічого не змінить. Замість селищного голови новенчани отримають старосту. Але потрібно розуміти, що такі дії потягнуть за собою і вибори міського голови Кропивницького та всього депутатського корпусу. А це витрачені додаткові кошти з державного бюджету. Питання в іншому. Потрібно аби на селищі з’явився лідер, який буде ефективно працювати і розумітися у фінансах, економіці, залученні інвестицій. І якого будуть сприймати в місті, щоб він міг відкрити будь-які двері. А якщо людину не буде сприймати керівництво міста  та керівники інших структур, то селище від цього буде тільки втрачати. 

- Як, на вашу думку, справляється зі своїми обов’язками діючий селищний голова?

-На жаль, зараз керівництво селища не думає про економіку чи залучення інвестицій. Наприклад, один підприємець викупив давно занедбану заправку з аукціону, хоче її модернізувати, поставити сучасну газову установку і платити у бюджет селища близько 50 тисяч гривень податків щомісяця. Керівництво ж селища не сприяє у тому, аби залучити надходження додаткових коштів у бюджет. Депутати блокують рішення про надання інвестору земельної ділянки, не зважаючи на те, що підприємець майно викупив і потрібно лише внести зміни у документацію про нового власника земельної ділянки. Мотивують це тим, що є скарга від громадянина, але чомусь ніхто не говорить, що раніше там була ж заправка, а поруч в балку скидали сміття. А за ці кошти можна було б розчистити вулиці, відремонтувати дахи і зробити багато чого корисного в комунальній сфері селища. 

-Про ваші методи боротьби з амброзією в селищі говорило все місто. Розкажіть детальніше про дієву акцію…

-Селище Нове має багато проблем з амброзією. Воно реально заростає алергенною рослиною, її не встигають косити. В минулому році я відкрив пункт прийому амброзії і це викликало великий резонанс у ЗМІ. Я платив за здачу амброзії власні кошти, люди отримали більше 4 тисяч гривень. Ми зібрали 4 тонни амброзії, яку потім вивезли та утилізували. Новенчани масово несли здавати шкідливу рослину, і думаю, можна таку практику запровадити на постійній основі по всьому місту, особливо на початку сезону цвітіння рослини. Люди привозили амброзію цілими візками.

-Дякую за розмову.

1059 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.


Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.