ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Андрій Табалов: Треба працювати абсолютно з кожним депутатом

Андрій Табалов: Треба працювати абсолютно з кожним депутатом

Міська рада Кропивницького обрала третього за останні десять місяців секретаря міської ради. Цього разу досвідченого, з великим кредитом довіри виборців політика. Про перші кроки на відповідальній посаді, про співпрацю з депутатським корпусом та критику на свою адресу розповів нашому виданню новообраний секретар міської ради Андрій Табалов.

- Ваше обрання на посаду секретаря міської ради викликало неабиякий резонанс... Ви заявили про те, що це відбулося несподівано. Чому? Адже саме ваша фракція ініціювала переобрання секретаря.

- Звичайно, я знав, що моя фракція збирається висунути мене, ми це обговорювали. Несподіванкою стало те, що мою кандидатуру підтримала більшість депутатів міської ради. В мене не було впевненості, що вдасться набрати достатню кількість голосів, домовленостей теж не було. Так сталося, що міський голова виніс пропозицію фракції на голосування, і мене обрали. Я вважаю, що це логічно. Я був кандидатом у мери і отримав третій результат. Мене підтримало 20% виборців міста. Я це дуже ціную і зроблю все від мене залежне для того, щоб не підвести людей, які за мене голосували.

- Протистояння в міськраді триває практично від початку нової каденції, і двом вашим попередникам не вдалося об'єднати депутатів та організувати конструктивну роботу депутатського корпусу. Чи маєте ви план, як це зробити, щоб «ображених» і «незадоволених» депутатів, налаштованих на деструктив, стало менше?

- Фактично, з перших днів на посаді до мене почали доходити тривожні сигнали, які я не можу ігнорувати. Треба працювати абсолютно з кожним депутатом міської ради. Секретар міської ради – це людина, яка повинна працювати з депутатським корпусом щодня. І результатом цієї роботи якраз має бути взаємодія між депутатами, відсутність якихось несподіваних речей, порушень регламенту та питань, що не вирішуються. Одне з таких – порушення термінів відповіді на депутатські запити. На це недопрацювання звернув увагу міський голова Андрій Райкович, і над  усуненням цього працюватиму найближчим часом. У деяких випадках терміни надання відповідей виконавчими органами міської ради затягувались майже вдвічі. А попередній секретар міської ради цим питанням чомусь не займався. Хоча це прості речі – просто виконувати свою роботу, просто спілкуватись із депутатами. Я вже доручив апарату міської ради надати мені всю інформацію по депутатських запитах, відповідей на які ще немає. І зроблю все від мене залежне для того, щоб депутати вчасно отримували відповіді на свої запити та могли нормально працювати з громадою міста в рамках своїх депутатських повноважень.

- Над чим ще працюватимете найближчим часом?

- Я вже встиг перевірити, як працює гаряча лінія міського голови, і зробив пропозицію на апаратній нараді об’єднати зусилля гарячої лінії і депутатів міської ради. Адже мешканці міста звертаються не тільки на гарячу лінію, а й безпосередньо до депутатів. Бо зараз начебто гаряча лінія працює в автоматичному режимі, а депутати ходять і оббивають пороги, щоб отримати відповідь. Я переконаний, що підхід повинен бути ефективним і однаковим для всіх. Тож, як мінімум, планую розібратися з депутатськими запитами і налагодити ситуацію з депутатським корпусом. Із найближчих планів - провести депутатський день, присвятити його  діяльності міського сміттєзвалища, що на Завадівці. Це є однією з найважливіших проблем міста, вирішити яку я обіцяв у своїй передвиборчій програмі. Я вже говорив із цього приводу з міським головою, це питання треба вирішувати якнайшвидше, залучити усіх небайдужих і причетних до роботи сміттєзвалища і напрацювати план, як діяти далі.

- У міськраді віднедавна сформувалась, грубо кажучи, нова депутатська більшість. Чи збирається ваша фракція співпрацювати з іншими політичними партіями?

- По-перше, я обов’язково планую працювати з усіма політичними силами, представленими у міській раді. Разом ми повинні виконати усі передвиборчі обіцянки, як депутатського корпусу, так і міського голови. Вони, до речі, багато в чому збігаються. Підкреслюю – тільки разом ми зможемо щось зробити. Ми не повинні дивитись на партійні кольори, і тим більше, звинувачувати одне одного. Я усім пропоную зосередитися на роботі громади. Власне, цим я займався як депутат і обласної ради, і Верховної. Повинен бути тісний зв'язок з громадою, повинні бути звіти і результати роботи.

-  Чи плануєте брати участь у вирішенні кадрових питань міської ради?

-  Кадрові питання – це не прерогатива секретаря міської ради. Його завдання – ефективно організовувати сесійну діяльність міської ради, співпрацювати  з громадськими, релігійними та іншими організаціями, працювати над іншими завданнями, пов’язаними з роботою депутатського корпусу. А призначати чи звільняти  - це завдання мера міста. Є питання, в яких я його підтримую, є навпаки такі, в яких ми можемо дискутувати. Звичайно, не підлягає сумнівам те, що кадрові питання повинні вирішуватися прозоро. По факту, воно не завжди так, й іноді на те є об’єктивні причини, але ми повинні до цього прагнути. Принаймні, я робитиму все від мене залежне. Але на сьогодні робота міської ради стала набагато прозорішою, ніж це було в радах минулих скликань, особливо тоді, коли більшість була сформована з представників «Партії регіонів». Зараз фактично будь-яка людина може зайти до міської ради, потрапити на сесію чи до кабінету будь-якого чиновника. Особисто я відкритий завжди і для кожного. Моя громадська приймальня продовжує працювати за адресою - вулиця Шевченка, 60, там також працює гаряча лінія, на яку також телефонують люди… В цілому, я вважаю, що ситуація розвивається в правильному руслі, і ми не стоїмо на місці. Може, повільно, але ми рухаємось вперед. Інша справа, коли я і представники моєї фракції ще раніше говорили, що комісія з питань житлово-комунального господарства недостатньо прозора і по своєму складу абсолютно не збалансована. Над цим ми, звісно, ще працюватимемо. Фракція «Наш край» намагалась донести це одному з попередніх секретарів - Володимиру Смірнову. Він навіть продемонстрував деякі кроки в потрібному напрямку, але його відразу ж звільнили за це, причому його ж соратники як по депутатській групі, так і по партії. Інший секретар - Сергій Бойко взагалі це питання не порушував, це було «табу» для всієї тодішньої «демократичної» більшості. Звичайно, що я його порушуватиму, але всьому свій час. Має бути ініціатива від інших депутатських груп і фракцій. Це питання непросте, та рано чи пізно ми його вирішимо.

-  Як ви ставитесь до того, що засідання сесії відвідує громадськість?

- Позитивно. Більше того, я й раніше закликав громадськість відвідувати засідання сесій, комісій міської ради, депутатські дні… На жаль, громада інколи пасивна. Багато людей думають, що міськрада – це така собі чорна коробка, англійською «blackbox», де відбувається незрозуміло що, а на виході повинен бути гарний і потрібний усім результат. Але ми бачимо, що протягом багатьох років результат був не достатньо хорошим, і що на роботу міської ради треба якось впливати. Треба іноді заходити, втручатися в роботу, дивитись, як і що тут відбувається. Звісно, це має бути виключно цивілізовано, в законний спосіб, тому що заходити на сесію і тиснути на депутатів, тим більше, бити їх – це не варіант. Ми рухаємось в Європу, а не в Азію чи Африку. І один із пунктів мого плану - якраз налагодити безпечну і комфортну роботу депутатів міської ради.

-  Як ви сприймаєте критику, що з’явилася після вашого обрання секретарем?

-  До критики я ставлюсь спокійно. Якщо людина нічого не робить – про неї нічого не говорять. Про мене говорять завжди – і хороше, і погане. Не всім я подобаюсь, не всі мають таке ж бачення як я, в тому числі, це стосується і моїх підходів до роботи міської ради. Деякі депутати, які утворили на початку каденції так звану більшість, вважають демократичними тільки свої партії, і всі питання хочуть вирішувати тільки так, як хочеться їм. Звичайно, для них  - я поганий. Але я не та людина, яка вішає на людей ярлики. Ті ж, хто так робить, не можуть похвалитися ніякими конкретними справами. А про мою діяльність говорять мої виборці, які мені довіряють. Про це свідчить і мій високий рейтинг на «мерських» перегонах. Тому до критики я ставлюсь досить філософськи, вона лунає на мою адресу не перший рік, думаю, що й не останній (усміхається, -ред.). Але мої критики нічого нового і конструктивного не винайшли, крім того, що згадати надумані і неправильно трактовані події чотирирічної давнини. 
1179 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.


Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.