ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Андрій Табалов: Щоб влада повернулася обличчям до людей, ми будемо тиснути на неї, як конструктивна опозиція

Андрій Табалов: Щоб влада повернулася  обличчям до людей, ми будемо тиснути на неї,  як конструктивна опозиція

Рівень надання послуг ЖКГ у місті, м’яко кажучи, бажає кращого. Чи стала сфера ЖКГ прозорішою за нового мера і оновленого складу міської ради, як подолати корупцію чиновників і докорінно змінити підхід до вирішення проблем житлово-комунального господарства, які задачі вирішує створення ОСББ? Відповіді на ці запитання ми шукали у розмові з депутатом Кіровоградської міської ради, претендентом від партії «Наш край» на посаду міського голови у 2015 році Андрієм Табаловим.

- Андрію Олександровичу, після місцевих виборів пройшло вже більше, ніж півроку. Кіровоград отримав нового мера, оновився склад міської ради… Чи відбулися зміни у сфері ЖКГ міста на рівні влади, в напрямку «для людей»?

- На жаль, ніяких змін ми не бачимо. Стара система законсервована… Було багато важливих лозунгів, які дійсно давали надію на те, що підхід до проблем житлово-комунального господарства докорінно зміниться. Але цього не сталося. Більше того, ця сфера стала ще більш непрозорою і закритою, як для людей, так і для більшості депутатів міськради. Це пов’язано і з тим, що багато фракцій не представлено у комісії з питань ЖКГ, а це фактично половина депутатського корпусу. Питання виділення коштів на окремі округи вирішуються кулуарно, у вузькому колі з окремих депутатів і чиновників. Бюджет розподіляється непропорційно. Немало депутатів потрапило до міської ради завдяки рейтингам великих партій від яких балотувались, не маючи при цьому ні власного авторитету, ні довіри виборців. При цьому вони, завдяки домовленостям, зайняли вигідні позиції в міськраді і працюють з певною вигодою для себе, не знаючи ні проблем людей, ні як їх вирішувати. Натомість потужні мажоритарники від «Нашого краю», які ефективно працюють на своїх округах вже багато років, не мають нормальних умов для роботи, бо кошти розподіляються здебільшого кулуарно і непропорційно. Незважаючи на те, що партія «Наш край» отримала високий кредит довіри кіровоградців і зайняла друге місце по кількості депутатів у міській раді – до так званої коаліції ми все ж не увійшли. Відповідно, наша політична сила позбавлена багатьох можливостей впливати на важливі процеси розвитку міста. Але, на сьогодні, ми вивчаємо розподіл коштів управлінням ЖКГ міста і, думаю, зовсім скоро оприлюднимо інформацію про те, скільки і куди коштів витрачається, а також хто виконує ремонтні роботи і на скільки якісно. Наша задача, як депутатів, зробити так, щоб кошти виділялися вчасно і туди, де вони насправді треба. 

- І все ж таки, незважаючи на те, що ваша партія знаходиться в так званій опозиції, команда «Нашого краю» в міській раді дуже активно працює. Як плануєте боротись зі старою системою, яка не хоче вирішувати проблеми ЖКГ?

- Підтримуючи національну програму партії «Наш край» вже на найближчому засіданні сесії міської ради я ініціюватиму створення тимчасової комісії з питань роботи постачальників комунальних послуг. Такий крок, дасть можливість контролювати комунальні служби, ефективно реагувати на скарги громадян у цій сфері та викривати корупційні схеми недобросовісних чиновників. Крім того, ми відкриваємо «гарячу лінію» з питань якості надання ЖК-послуг. Вже цього тижня, кожен громадянин зможе звернутися до спеціального штабу партії, заявити про проблему, отримати консультацію та допомогу у її вирішенні. Усі випадки недобросовісного надання послуг, корупційні дії чиновників та керівників комунальних підприємств будуть оприлюднені у засобах масової інформації. Робота тимчасової комісії буде прозорою та доступною для громадськості. Щоб влада повернулася обличчям до людей, ми будемо тиснути на неї, як конструктивна опозиція.

- Щороку на ремонти доріг, дахів, прибудинкових територій у Кіровограді виділяються десятки мільйонів гривень, при цьому люди постійно скаржаться на погану якість робіт. Асфальт стелять під час дощу, а після зими на відремонтованих дорогах знову з’являються ями… Як вийти із замкненого кола?

-Знову ж таки, питання в прозорості роботи управління ЖКГ і прямого контролю підрядників, які виконують роботи. Розподіл коштів, так само як і тендерні процедури завуальовані. Ні люди, ні, навіть, самі депутати до кінця не знають скільки коштів виділяють на ремонт тієї чи іншої вулиці, хто виконує роботи і що робити, коли роботи виконали неякісно. Комісія, яку ми плануємо створити, разом з громадськістю якраз і буде займатись такими питаннями. Бо заробляти на ремонтах доріг для наших чиновників стало вже справжнім захопленням. Ця хвороба шириться в масштабах всієї країни і 90 відсотків доріг України, що знаходяться в аварійному стані, цьому підтвердження. Чиновниками, які звикли на цьому наживатися, повинні займатися правоохоронні органи, інших же треба жорстко контролювати, як і підрядників-виконавців. Саме цим ми і будемо займатись надалі. На відміну від виконавчих органів міської ради, наша позиція і депутатська робота прозорі та відкриті. 

- Вже кілька років поспіль місто переживає низку реформ від місцевої влади. Спочатку транспортна, потім переведення ЖЕКів в ЖЕО, нові правила отримання субсидій, тепер ОСББ. Та щоразу після них програють чомусь люди, отримуючи тільки непомірні рахунки за компослуги. Що, на вашу думку, треба зробити, щоб зміни у житлово-комунальній сфері стали ефективними?

- Бачення того, як має будуватися робота комунальних служб і підприємств міста я озвучував ще минулого року. Ми вивчали сферу ЖКГ міста і маємо чітку програму розвитку. Для того, щоб серйозні зміни відбулися, треба в першу чергу змінити кадри, людей, які тривалий час керували сферою ЖКГ і довели її до критичного стану. А вже після цього розпочинати справжню господарську діяльність, яка б була зорієнтована на потреби і проблеми людей. 

Я категорично проти підвищення тарифів на компослуги без підвищення їх якості. Зараз ми бачимо ситуацію, коли людей зобов’язують сплачувати великі суми за послуги, якість надання яких з кожним днем тільки погіршується. 

- Чи врятують людей від непомірних рахунків обіцяні урядом програми з енергозбереження, компенсації витрат на оплату комунальних послуг?

- Політика держави в цьому напрямку далека від досконалості. Незважаючи на обіцянки Кабміну компенсувати різке здорожчання газу чи електроенергії за рахунок Держбюджету, реальність виглядає зовсім по-іншому. Гарно обіцяли і в Кабміні попереднього складу. А люди говорять про надто затягнуті процедури оформлення тих же субсидій і абсолютно не знають про програми компенсацій. Чи врятують вони? Так, але не одразу. Перші результати ми зможемо побачити не раніше, ніж через 2-3 роки. А займатись цим треба було ще з 2006 року, коли в Україні тільки починалися «газові війни». Ми втратили десять років, а за цей час ми б могли повністю відмовитися від російського газу. А в найближчі роки людям буде дуже складно. На місцевому рівні я і мої колеги-однодумці допомагатимемо, будемо виносити пропозиції на розгляд міськради, інформувати населення про їхні права, щоб хоч якось полегшити життя в кризовий період.

- Вже з 1 червня в Україні зміниться система обслуговування будинків, але про це мало хто знає. До цього часу людям потрібно створити ОСББ або обрати управляючого. В іншому ж випадку, місцева влада призначить управляючу компанію самостійно. Чого чекати людям від цієї реформи? 

- Кіровоградці, як і житловий фонд міста не готові до такого реформування. В місті 1406 багатоквартирних будинків, більше 70 відсотків з яких потребують капітального ремонту. І цей тягар держава перекладає на плечі простих людей. А це не правильно. Будинки спочатку треба привести до ладу, відремонтувати, а вже потім передавати у розпорядження людей чи компаніям, які будуть їх утримувати і доглядати. У міськраді вже розробили програму підтримки нових ОСББ, на її реалізацію передбачили близько 1 млн.грн. Проте до цього часу вона не затверджена, це планують зробити тільки на черговій сесії в червні. Крім того, не зрозумілим залишається механізм вибору і призначення міськрадою управляючих компаній. Правильно було б провести прозорий конкурс, показати людям, які компанії пропонують взяти на себе відповідальність за утримання їхніх будинків і які умови при цьому пропонують. Але наша міськрада, попри постійні розмови про відкриті конкурси і прозорі тендери, йде іншим шляхом, як і в питанні призначення кадрів. Новий міський голова публічно заявляв, що відповідальні посади займатимуть кадри тільки після серйозного конкурсу, насправді ж усі призначення до цього часу відбувалися за принципом домовленостей. І так, на жаль, нова влада вирішує більшість питань. Якщо ж говорити в цілому про глобальний перехід на ОСББ, то не лише наше місто не готове до реалізації нового закону, а й вся країна. Доречним він був би для великих міст, де є багато новобудов – Києва, Харкова, Дніпропетровська, а не старих багатоповерхівок в аварійному стані. У Кіровограді будинків у нормальному стані не багато, близько 300. Якраз на базі них і треба створювати ОСББ і влада максимально має цьому сприяти. Інші ж багатоповерхівки перед передачею в ОСББ мають спочатку відремонтувати за рахунок держави, а не за кошти людей. А тут вже потрібна спеціальна державна програма з поетапного ремонту будинків. 

920 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.