ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
02.04.2020 | 11:21

Андрій Табалов: Нині у нас пріорітет – захистити кропивничан і швидко прийняти необхідні рішення

Андрій Табалов: Нині у нас пріорітет – захистити кропивничан і швидко прийняти необхідні рішення

На території України до 24 квітня триватиме карантин. Крім цього, Кабiнет мiнiстрiв України запровадив і режим надзвичайної ситуацiї. 

У зв'язку з тимчасовими нововведеннями, у Кропивницькому обмежили кількість пасажирів у громадському транспорті, низка закладів нині не працюють, дезінфікують під'їзди житлових будинків у місті, розробили спецпосвідчення для медичного персоналу та працівників критичної інфраструктури тощо.

Нині міській владі слід прийняти важливі рішення, пов’язані з лікуванням хворих на коронавірус та забезпеченням фінансування стимулюючих виплат медпрацівникам. 

Як раніше повідомляв РК, серетар міської ради Андрій Табалов повідомив, що найближчим часом планують провести засідання сесії у режимі онлайн. Про те, як це можна реалізувати та які питання погоджуватиме депутатський корпус посадовець детально розповів у програмі "Тема дня".

"Сфера медицини завжди була недофінансованою. Її неодноразово реформували, проте це не мало значних результатів. Зарплати медиків – ганебно низькі. Тягар фінансування усе більше лягає на місцеве самоврядування, і ми як влада усвідомлюємо цю відповідальність", – зауважив Андрій Табалов.

За його словами, у період пандемії слід збільшити фінансування медичної сфери. Так, уже з міського бюджету виділили кошти на закупівлю трьох апаратів штучної вентиляції легень.

"Ми повинні додати коштів на заробітні плати медичному персоналу, його захист під час епідемії коронавірусу. Щоб підтримати ці пропозиції, потрібно провести засідання сесії. Я вивчав це питання, і ми можемо його провести онлайн. Є відповідний закон України, який це дозволяє. Думаю, що найближчим часом депутатський корпус збереться. Звичайно, ми будемо зважати на законність проведення онлайнсесії та дотримуватися усіх відповідних норм. Діятимемо у рамках законів України. Такі тимчасові нововведення – ніщо інше, як діджиталізація. А це є й позицією нашого президента. Ми маємо використовувати сучасні технології", – зазначив секретар міської ради.

Посадовець вважає, що у нинішній ситуації левова частка дофінансування медсфери має бути з боку держави.

"Дуже сподіваюся, що у Верховної Ради та Кабміну вистачить здорового глузду, аби підтримати місцеві громади, адже за рахунок цих бюджетів неможливо зробити усе. У дофінансування медсфери має втрутитися й державний бюджет. Нині у нас пріорітет – захистити кропивничан, а зрозуміло – швидко прийняти необхідні рішення, аби коронавірусна інфекція не поширювалася", – наголосив Табалов.

Як раніше інформував РКза ініціативи депутата міської ради Кропивницького Андрія Табалова, в обласному центрі продовжують допомагати самотнім літнім людям під час карантину. Таку допомогу вже надали мешканцям Жадова та Великої Балки.

Читайте також: У Кропивницькому продовжують допомогати самотнім стареньким під час карантину

Андрій Табалов: Хочу об’єднати кропивничан навколо iдеї безкорисної допомоги самотнiм людям похилого вiку

Кіровоградщина: коли може закінчитися карантин

299 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.