ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Андрій Табалов: Кіровоград заслуговує на краще майбутнє

Андрій ТАБАЛОВ. Кандидат на посаду кіровоградського міського голови. 37 років. Бізнесмен, політик, громадський діяч. Закінчив Брайтонський університет (Великобританія), Кіровоградський національний технічний університет, Київський інститут менеджменту. Має великий досвід керівництва підприємствами. Депутат Кіровоградської міськради. Обирався депутатом обласної ради та до українського парламенту. Деякий час очолював обласний осередок партії «Фронт змін». Від політики відійшов. Очолює громадську організацію «Рідний Кіровоград». При його приймальні відкрито Штаб юридичної допомоги військовослужбовцям для учасників АТО та членів їхніх сімей. Меценат. Спортсмен, очолює Федерацію дзюдо та самбо області, має чорний пояс із дзюдо, опікується кількома спортивними залами та майданчиками. 

Ми зустрілися в невеличкому кабінеті офісу громадської організації «Рідний Кіровоград» по вулиці Шевченка, 60. У Табалова було небагато часу, мала відбутися зустріч з виборцями, тож розмова наша торкнулася лише головних аспектів проблем міста і шляхів його розбудови. Втім, це й добре, деталі уточнюються в роботі, головне – ідеологія, або, як тепер кажуть, логістика. 

-Андрію Олександровичу, розумію, що починаю з банального запитання, та все ж хочу почути, чому ви вирішили балотуватися на міського голову?

-Це – моє місто. Я тут народився, тут живу, тут поховані мої рідні з кількох поколінь. Хочу, щоб воно було сучасним, зручним для життя. Коли читаю, що найкращою для проживання в Україні є Вінниця, заздрю вінничанам білою заздрістю. Але ж Вінниця – такого ж розряду місто, як і наш обласний центр. Дещо більше населення, на півсотні кілометрів ближча до столиці, трохи ширша річка, ото, власне, й усі відмінності. Отже, можливості обох міст практично тотожні, а різниця разюча: Кіровоград у рейтингу за якістю життя посідає аж дев’ятнадцяте місце. А я хочу бачити своє місто зручним і привабливим.

-Історія розвитку міст – звивиста і примхлива. Торговиця, колись «знатний град», котрому було надано Магдебурзьке право, зараз являє собою всього-навсього околицю районного центру Новоархангельська, а засноване на добрих чотири сотні років пізніше козацьке поселення Кривий Ріг сьогодні є одним з найпотужніших міст України. Щоправда, й найпроблемніших.

-Так, ця історія справді складна. Але й передбачувана, принаймні в наш час. Все залежить від потенціальних можливостей і уміння їх використовувати. Що стосується нашого міста, то ресурсів – людських і природних – маємо достатньо. Біда в іншому:  на них мало звертали уваги в Києві і не бачили їх на місці. Переконаний, що у Кіровограда може бути прекрасне майбутнє. Крім усього іншого він має ще й ту перевагу, що порівняно невеликий, а відтак позбавлений незручностей і ризиків, характерних для мільйонників та міст, близьких до них. До того ж із прийняттям законів про децентралізацію його фінансові можливості і самостійність влади набагато зростуть.

-В разі, якщо ви переможете на виборах і станете міським головою, з чого розпочнете?

-З аудиту. Так, саме з інвентаризації усього міського господарства. Для того, щоб виводити місто «в люди», потрібно знати його стан до найменших  деталей. Я не скажу, що попередня влада впродовж багатьох років нічого не робила. Вона працювала: хтось краще, хтось гірше. Але безсистемно. За принципом латання дірок, котрі нам дісталися від радянського минулого і які ми нажили в роки незалежності. Мене цікавить місто як єдиний організм. Робота це не одного дня, але без неї не можна говорити всерйоз про якісь позитивні зрушення. Візьмемо хоча б таке. Кіровоград вже багато років фактично живе без Генерального плану. Як можна щось планувати, щось запроваджувати чи будувати, коли це робиться наосліп? Нашому місту певною мірою поталанило: дві світові війни коштували йому так само дорого, але його історичний центр значною мірою зберігся. Однак сьогодні не має єдиної естетико-архітектурної домінанти, виглядає багато в чому хаотично і пістряво. Слово – за архітектурною службою. Не так багато потрібно, й щоб навести порядок у комунальному господарстві, в якому ніхто не знає, що там  робиться: куди йдуть кошти платників і за що вони платять, за яким принципом здійснюється ремонт будинків і чи взагалі він здійснюється тощо. Зараз багато говориться про створення ОСББ (об’єднань співвласників багатоквартирних будинків), вже й строки намітили. Та чи зможуть такі об’єднання стати ефективними, коли в них об’єднаються люди, котрі живуть у давно, а то й ні разу не ремонтованих будинках з усім букетом проблем, що накопичилися  за десятки років? Напевне спочатку слід підготуватись, а  вже потім реформувати цю сферу. Потребує радикального поліпшення транспортне обслуговування городян.  Хто сьогодні скаже, за яким принципом розподіляються маршрути малогабаритних автівок і чому з наших вулиць зникли автобуси – найбільш зручний міський транспорт? Ще одне: чому в нічний час не освітлюються вулиці на околицях міста? Мені відомі випадки, коли освітлення встановлювали самі мешканці або ж благодійники, але енергетики електрику відключали.  І таких питань - безліч. У моїй передвиборчій програмі названі головні завдання, які має вирішувати міська влада. Зрозуміло, перерахувати – діло просте, а от побачити шляхи їх вирішення і взятися за цю справу набагато складніше. Тут потрібні знання і досвід. Без переоцінки своєї особи скажу, що вони у мене є. 

-Який критерій у менеджменті ви вважаєте головним?

-Комплексність. Точковий підхід не може бути ефективним. Візьмемо болюче для міста питання робочих місць. Зрозуміло, це відкриття нових виробництв, якихось нових сфер діяльності і таке інше. А чи мало маємо прикладів, коли якесь  виробництво відкрилося, а невдовзі збанкрутувало, бо виявилося непотрібним? Підприємство життєздатне тоді, коли на його продукцію є попит. Міській владі потрібно вивчати цей попит і сприяти бізнесовій ініціативі. А це, разом з тим, і вирішення питання зайнятості населення. Наприклад, у нашому місті тільки лінивий не нарікає на Завадівське смітєзвалище. Необхідність перенесення його за межі міста давно назріла. Розглядався ряд проектів, за попереднього обласного керівництва навіть відповідна фірма знайшлася, яка отримала для цього чималу земельну ділянку. Та влада помінялася, а віз, як кажуть, і нині там. Моє бачення таке: створення упорядкованого майданчику для вивезення сміття, спорудження поруч заводу з його переробки та організація виробництва на основі отриманої сировини. Такий собі технопарк, який би забезпечив роботою кілька сотень кіровоградців. Я побував на Волині, де  споруджується такий завод у Нововолинську, і переконався, що вирішити проблему із сміттєзвалищем цілком реально. Не буду зупинятися на тому, що заважало це зробити раніше, скажу лише, що все залежатиме від бажання міської влади. Для мене це - пріоритетне завдання.

-Ви вже сформували команду, яка працюватиме з вами в разі перемоги на виборах?

-Я знаю багатьох гарних спеціалістів, патріотів міста, котрі можуть скласти мою команду. Як говорив Маяковський (думаю, ми ще не забули цього російського поета українського походження), «единица – вздор, единица – ноль». Розбудова обласного центру – це справа усіх його мешканців,  а найперше – працівників міських служб, які за це відповідають. Їх потрібно об’єднати навколо спільного завдання. Не обіцяю керівникам міських служб легкого життя, до того ж вони набиратимуться за конкурсом. І тут, думаю, багато допоможе закон про державну службу, який винесено на обговорення Верховної Ради. Він передбачає як конкурсне призначення, так і пристойне матеріальне заохочення держслужбовців.

-Андрію Олександровичу, ви відомий у місті добродійник. Тому не можу не запитати вас про те, як ви плануєте вирішувати питання соціального захисту населення.

-Наведу вам положення з моєї передвиборчої програми. Це соціальний проект по запровадженню монетизації пільг, тобто надання коштів на оплату послуг безпосередньо людям, які мають право на пільги. Далі - розробка програми для соціально незахищених категорій, людей з особливими потребами, яка передбачає контроль з отримання субсидій та інших видів державної допомоги. Підтримка пенсіонерів у вирішенні соціально-побутових питань, запровадження міських соціальних програм у сфері охорони здоров’я та освіти, зокрема програма боротьби з онкологічними захворюваннями.

-Дякую за розмову і успіху вам у здійсненні всього наміченого.


3648 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.