ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Андрій Табалов: Допомагати людям реальними справами вважаю своїм християнським обов’язком

Останні кілька років «Благодійний фонд Табалова» проводить благодійну акцію «З теплом та добром». Все більше людей звертається  із заявами, аби  отримувати набір продуктів. Несподівано минулого тижня маловідомі раніше люди, які називають себе «місцевими активістами», почали розмови про «підкуп виборців» та намагались завадити літнім людям отримати таку допомогу. 

Про останній інцидент, умови надання допомоги, а також про те, що ж це: підкуп чи все ж таки благодійність, говоримо із головою однойменного благодійного фонду, керівником ГО «Рідний Кіровоград» Андрієм Табаловим.

– Прокоментуйте, будь-ласка, ситуацію щодо роздачі в Кіровограді продуктових наборів. Це ваш спосіб достукатись до сердець виборців? Купити їх вже зараз?

- Приблизно раз на рік я даю одне й те саме пояснення в інтерв’ю. Давайте розділимо благодійність та підкуп. Все, що відбувається поза межами виборчого процесу, має пряме відношення до благодійності. Якщо роздача продуктових наборів чи чогось іншого відбувається під час виборчого процесу та ще й із закликами голосувати за того чи іншого кандидата – це можна вважати підкупом. Вибори зараз ще не оголошені, про який підкуп ми говоримо?

Я взагалі вважаю аморальним називати підкупом допомогу, яку надає фонд протягом серйозного проміжку часу. Продуктові набори з’явилась не вчора чи позавчора – акція набирала обертів з минулої зими. Тому дуже дивно зараз спостерігати за несподіваною реакцією людей, які кричать про підкуп. Нагадаю, що благодійністю родина Табалових займається десятками років.

Подібні провокації з боку окремих «активістів» якраз і можна пов’язувати із наближенням виборів, адже в період між виборами вони жодної активності не проявляють. А я працюю, допомагаю людям і для мене це безперервний процес.

– Чому виникла ідея надавати допомогу саме пенсіонерам?

- Наш благодійний фонд донедавна орієнтувався на допомогу колективним організаціям та громадським об’єднанням – людей із вадами здоров’я, УТОС, УТОГ, інші організації, яким ми допомагали цілеспрямовано – підкреслюю, не перший рік. Були й адресні програми для соціально незахищених громадян, в тому числі пенсіонерів. Такими програмами були охоплені кілька тисяч людей, для нас ця робота не нова.

Але те, що відбувається цього року, після посилення кризи в нашій економіці, вражає. Попри те, що я вже не є народним депутатом, у мене досі працює громадська приймальня, дотепер проводжу особисті прийоми громадян. Із осені 2014 року кількість людей, які стали звертались до моєї приймальні, зросла в рази, причому побільшало звернень саме про матеріальну допомогу. Більше того, приходили люди, які за інших обставин, напевне, до мене не звернулися б. Це лише зайвий раз демонструє, до якого стану та рівня життя влада довела своїми діями наших людей.

Я ніколи не забуду, як до мене на прийом зайшла старенька інтелігентна пенсіонерка, виявилось – колишня вчителька, і пояснила мені зі сльозами на очах, що вона голодує. Вона звикла, як і більшість наших громадян, в першу чергу сплачувати комунальні платежі, щось відкладати на ліки, але у неї не вистачало на продукти. Я запитав, чи є у вас діти? Вона відповіла, що так, в неї  дорослі донька та син. Але обоє без роботи. А зять, який їздив на заробітки, перестав надсилати таку суму, яку надсилав раніше. І в дітей вчительки є свої діти, їх треба годувати, і одяг купувати, і в школу збирати.

І це непоодинокий випадок. Яким чином цю проблему вирішувати, якщо держава самоусунулась від виконання свого головного конституційного обов’язку – захисту інтересів громадян. Хтось же має стати на захист таких людей! Тоді було вирішено переглянути програму в бік адресної підтримки городян. Я підкреслюю: це не люди працездатного віку, які все ж таки можуть знайти спосіб заробітку, а це в першу чергу пенсіонери. Ніякої реклами ми на цьому не робили і не робимо. Ми просто ухвалили таке рішення.

– Скільки людей отримують допомогу від вашого фонду?

- Відколи ми почали цим займатись, кількість людей постійно зростала. І постав вибір: або від цього відмовлятись, або ж прийняти цей виклик і продовжити. Взимку кількість відвідувачів і заяв на допомогу зросла  приблизно в 2 рази, а люди звертаються щодня. У нас тільки одна умова – ми в таких людей приймаємо заяву, а потім за місцем проживання намагаємось їм допомогти. Звертаємось до активних людей, які живуть в мікрорайонах, які приходили до нас раніше, з проханням допомогти ці набори доставити і розподілити - чесно і саме серед таких, як вони.

Якщо є якісь поодинокі випадки і наша допомога потрапляє до рук людей, які можуть працювати, або, не дай Боже, використовується не за призначенням, ми із такими явищами боремось. Ми дуже вдячні журналістам за сигнали, за те, що нам підказують – зверніть увагу, щоб ці пакети на базарі не опинилися, десь в іншому місті, щоб продукти, вибачте, не пропили під закуску з горілкою, тощо. Ми на такі випадки реагуємо, бачимо, де це і звертаємось до наших активістів, в тому числі пенсіонерів-отримувачів допомоги, які вже з нами мають справу і в такий спосіб вирішуємо проблему.

– Як ви прокоментуєте інцидент, який стався, коли в машині «застукали» роздачу вашої допомоги?

– Надання допомоги не було секретом. Вона не роздається з-під поли, тому говорити про те, що когось «застукали», неправильно. Це не виборча кампанія чи агітація. Це благодійна акція.  Всі так її сприймають. Ті, хто зараз намагається залякати пенсіонерів, отримувачів допомоги, просто знущаються над людьми. На таких провокаторів реагувати не потрібно, все відбувається в рамках закону.

– Але скоро виборча кампанія…

- Виборча кампанія в нашій країні відбувається щороку. І будь-яку системну роботу чомусь оголошують роботою з виборцем… напередодні виборів. Я в принципі звик ділитися, вважаю своїм християнським обов’язком це робити. Інакше не знаю, як допомогти людям в тому горі, в якому вони опинилися, бо їм немає на кого розраховувати. А потім люди, які називають себе активістами, кричать про підкуп. Хай скажуть: а що для людей зробили ви?

Підкуп, це коли з’являється людина, про яку ніхто раніше не чув, або навпаки, чує лише під час виборчих кампаній і починає роздавати велику кількість продовольчих наборів або гроші, і казати: «Проголосуйте за мене!». Це дуже просто – розвішати містом, наприклад, борди про те, який ти хороший і правильний, заполонити собою телевізійний ефір, щось обіцяти. Набагато складніше щодня тягнути реальні справи – вирішувати нагальні проблеми земляків. На мою думку, цим і повинен займатись політик. Тим більше в час, коли держава «не бачить» турбот народу.

– Чи будете ви брати участь у виборах?

- Якщо я вирішу йти на вибори, звертатимусь до кіровоградців зі своєю програмою і буду дотримуватись всіх норм законодавства. І я про це зараз офіційно всіх попереджаю. Благодійна акція ніяк із виборами не пов’язана. Але я не відкидаю варіанту провокацій. Наприклад, під час виборчого процесу хтось може роздавати допомогу від мого імені. Ще раз підкреслю: протягом виборчого періоду ми будемо дотримуватись всіх норм законодавства.

– Щодо останніх звинувачень вас у підкупі…

- Відповім і тим, хто зараз безпідставно звинувачує мене у підкупі. Нахабно звинувачувати в тому, що благодійність - аморальна. Запитай у себе, а що ти зробив для своїх батьків і для людей? Вибачте на слові, але ті люди, які про це кажуть… напевно, їхні батьки живуть в Америці та Європі, а не в Кіровограді, і отримують пенсію не у гривнях, а в євро та доларах.

– Про це кажуть місцеві активісти…

- Складається враження, що ті, хто називає себе місцевими активістами, живуть не в Кіровограді, а пишуть свої пости у соцмережах або за межами нашої держави, або сидячи в Києві у комфортабельних квартирах. Навколо нас - інша реальність. Єдине, що ми зараз можемо як небайдужі громадяни зробити – протягти руку і допомогти людям, які потребують такої допомоги. Їм немає на кого опертися.

Я нікому не дозволю паплюжити ідею благодійної допомоги, плювати нашим батькам в обличчя, «бити їх по руках». Ті, хто про це говорять, не мають ані серця, ані розуму, і, скоріше за все, відпрацьовують чужі гроші.

– З якими ще питаннями, окрім матеріальної допомоги, звертаються люди до вашої приймальні останнім часом?

- Зараз намітилась ще одна тенденція. Частіше стали звертатись з питань отримання субсидій, люди скаржаться на масові відмови або відсутність відповіді на подану заяву. Людям і в субсидії відмовляють. Бачу, потрібно буде і цією великою проблемою займатись, щоб відстояти законні права людей. Чиновники їм цього забезпечити не можуть. Як бачимо, влада знову пообіцяла і не виконує!

Саме з ідеї допомогти людям отримати те, що їм належить по закону, почав свою роботу Штаб юридичної допомоги військовослужбовцям, який активно працює другий рік поспіль. Думаю, час почати таку велику роботу й у напрямку допомоги в отриманні субсидій.

1443 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.