ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
21.03.2019 | 09:53

Андрій Табалов: Будь-яке надходження до бюджету – благо для громади

Андрій Табалов: Будь-яке надходження до бюджету – благо для громади

Останнім часом у Кропивницькому активно обговорюють питання щодо нормативно-грошової оцінки землі. Загалом обурюються підприємці, в яких у власності земельні ділянки. Цю ситуацію РК прокоментував секретар міської ради Андрій Табалов.

«Однозначно рішення міськради про затвердження технічної документації з нормативно-грошової оцінки землі – необхідне. Чим керувалася міська влада, аби його прийняти? Усе просто – місцевий бюджет необхідно поповнювати. Гадаю, що будь-яке надходження до бюджету – благо для громади. Відповідно ці кошти направлятимуть на соціально-економічний розвиток міста.  Це тільки плюс для містян. Таким чином поповнити бюджет планувалося на 14 мільйонів гривень», – зазначив секретар.

Деякі підприємці обурюються, що, мовляв, відповідно до цього рішення вони відтепер за землю платитимуть у кілька разів більше.

«У новій нормативно-грошовій оцінці зафіксоване зростання базової вартості землі у Кропивницькому на 30 %. Саме ця вартість, помножена на низку локальних коефіцієнтів, які враховують інженерно-геологічні, санітарно-гігієнічні, функціонально-планувальні, історико-культурні, природно-ландшафтні та інженерно-інфраструктурні фактори розташування ділянки, лежить в основі розрахунків плати за землю. Але якщо землевласник своєчасно не зареєстрував свою землевпорядну документацію у Держземкадастрі, то для обрахування податків чи орендної плати йому автоматично застосовується максимальний коефіцієнт функціонального використання і плата за землю збільшується у рази. Таким підприємцям необхідно терміново виконати необхідні процедури у Держземкадастрі, а, у разі необхідності виготовлення землевпорядної документаці, міська рада піде їм назустріч і відповідні рішення прийматиме за спрощеною процедурою, щоб не гаяти час. Це один із ключових моментів домовленостей міської влади із підприємцями міста», – звернув увагу Табалов.

Земля – це товар, який у будь-якому випадку має бути оціненим.

264 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.


Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.