ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
11.03.2014 | 18:54

Акція "Алкоголь на молоко". Як кіровоградці День міста святкували

"Порадуйте свою печінку здоровим напоєм?! Здивуйте дружину - прийдіть додому тверезим! Пиво ж дитині не принесете, а молоко - в самий раз! Ви ж здоровіші будете!" - це були не банальні моралізаторські жарти й поради друзів чи несучасних дорослих своїм дітям. Подібні вислови можна було почути у розмові абсолютно незнайомих людей у Кіровограді на набережній річки Інгул пообіді в суботу, 21 вересня, під час антиалкогольної акції "Міняю молоко на пиво".

Як виявилося, охочих обміняти вже розпочату бляшанку хмільного на літровий пакет молока у Кіровограді небагато. Одні із посмішкою говорили "Та нащо мені твоє молоко? Я його не п'ю!", інші ж починали торгуватися аби бартер був вигідним по грошам. Зрештою, чи від веселого настрою, чи від власної замученої совісті, більшість "зловлених" все ж таки віддавали напівповні пляшки і спостерігали як піниться їхній напій, ллючись на землю.

Згодом під час пошуку чергового пристанища пиятиків, хлопці вирішили нагородити й тих, хто свідомо дотримується здорового способу життя. На воркаутівському майданчику біля спортшколи літр молока отримували за кожні 25 підтягувань на турніку. А чим не подарунок?!

Свято дало багатий урожай скляних трофеїв - у сміттєвому пакеті лежали пляшки як і з-під пива чи слабоалкоголки, так і з-під горілки, вермута чи коньяку. Щоправда з останніми власники прощалися під впливом міліції, яка супроводжувала організаторів акції. Чоловіки у погонах в честь свята пропонували альтернативу - або обмін, або подорож у "бобіку" до райвідділу міліції.

За підрахунками організаторів акції - КОМГО "Пробудження", ГО "Рідний Кіровоград" та Кіровоградського коша Українського дитячо-юнацького товариства "Січ", яких підтримала торгова марка "Волошкове поле", цього дня обміняли на пиво близько 80 літрів молока. Залишками тверезих запасів учасники акції прямо на Набережній відсвяткували День міста.

До речі, завдяки акції можна було не лише закликати людей до тверезості, а й писати наукове дослідження по специфіці смаків кіровоградців при вживанні алкоголю у невідведених для того місцях. Найпопулярнішими у молоді і надалі залишаються бермікси, лонгери й оболоні…

Далі як те все діялося, з цензурою і без, в ексклюзивному відеорепортажі "Гречки":


Джерело: "Гречка"

1215 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.