ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
16.11.2019 | 10:57

Кропивницька студентка про Данiю: у чому щастя суперечливої країни. ФОТО

Кропивницька студентка про Данiю: у чому щастя суперечливої країни. ФОТО

Кропивничанка Алiна Маркiна повернулася з мiжнародної молодiжної конференцiї, що проходила в Данiї. Там громадська активістка виступала iз темами щодо проєктного менеджменту та управлiння командою.

Пiсля поїздки дiвчина подiлилася враженнями i розповiла про побут та культурну своєрiднiсть скандинавської країни, а також розвiнчала деякi усталенi мiфи.

Королiвство комфорту i краси

Спочатку Алiна вiдвiдала мальовничу батькiвщину Андерсена, мiсто Оденсе.

«Це одна з крайнiх частин Данiї. Менi там дуже сподобалося. Старi вулички мiста тiшать красою i зручнiстю», – зазначила студентка.

Другу частину поїздки Аліна провела у Копенгагенi.  

«Вiн зовсiм не схожий на мiста України, зокрема, стосовно архiтектури. Там немає такої кiлькостi машин i реклами, як у нас, наприклад. Немає хаотичних паркувань. Люди їздять на велосипедах, усе для цього пристосували. Коли гуляєш, ти бачиш мiсто з його неймовiрними будівлями, а не рекламнi щити. Дуже комфортно i затишно», – поділилася власними спостереженнями дівчина.

У Данiї цiнують зручнiсть i практичнiсть, але при цьому країна просякнута естетикою. Майже нiхто не ходить на пiдборах. Яскравi кольори в одязi непопулярнi, а культу моди узагалi немає. Iнтер'єр датських осель мiнiмалiстичний i напрочуд затишний. Удома данцi часто пiдвiшують звичайнi лампи над невеличкими столиками для кави.

Про моду i погоду поговоримо, про особисте – нi

Алiна вiдзначає особливу атмосферу гостинностi мешканцiв Данiї. Вони посмiхаються, коли перетинаєшся з ними поглядами. Вельми дружелюбнi i завжди готовi допомогти. Попри це скандинави досить закритi. Вони стриманi i скромнi.

«Зазвичай говорити з ними можна на загальнi теми. Потеревенити про погоду, новi ресторани, настрiй – цiлком нормально. Проте данцi не люблять пiдпускати до особистого. Багато з них не мають друзiв. Вони дуже поважають свiй особистий простiр. Сiмейнi пари проводять час разом, спiлкуються одне з одним, але сплять у рiзних кiмнатах. Для мене це досить дивно», – підкреслила кропивничанка.

Ще однiєю характерною особливiстю менталiтету данцiв є їхня довiра. Вони довiряють владi, один одному.

«У музеях не перевіряють квитки. Нiхто не спостерiгає, помiчаєш повагу вiд працівників із усiх сфер.Так, у мене пiсля польоту болiли вуха, пiшла до лiкаря. Він спочатку почав розпитувати про мене, який у мене настрiй, встановлював зв’язок на якомусь ментальному рiвнi, а потiм уже про проблему говорили, i все це – з посмiшкою, дуже дружелюбно», – відзначила дівчина.

Яке воно, щастя по-данськи?

Згiдно з даними мiжнародного звiту про щастя нинiшнього року World Happiness Report, Данiя є другою найщасливiшою країною свiту. Проте, незважаючи на такий утiшний статус, багато данцiв страждають вiд депресiї.

«Мешканцi Данiї часто сидять на антидепресантах. Це пов'язують iз рiзними факторами. Наприклад, iз браком вiтамiну D в органiзмi. Данцi мало бачать сонце, щонайбiльше 60 днiв на рiк. У королiвствi досить високий рiвень самогубств. I це при тому, що Данiя – країна, де держава пiклується майже про все, що потрiбно її громадянам», – зауважила Аліна.

 Данцi сплачують 40 вiдсоткiв податкiв iз зарплатні, i їм покривають медицинськi та освiтнi послуги. Якщо людина втрачає роботу, протягом двох рокiв їй виплачують 80 вiдсоткiв вiд її платнi.

У країнi немає приватних шкiл. Навiть онуки королеви Маргрети ходять до звичайної школи.

Данiя може здивувати своєю лояльнiстю i безпосереднiстю стосовно деяких речей.

«Там цiлком нормально розважатися i не звертати увагу на iнших. Студенти можуть розпивати пиво у холi унiверситету або в парку. Нiхто не дивитиметься скоса. Насправдi, данцi затятi iндивiдуалiсти», – повідомила активістка.

Мешканцi країни не звикли кудись поспiшати.

«Про кар’єру вони починають задумуватися у 23-24 роки, а до цього в них дитинство. Студенти там не працюють, вони навчаються. Стипендiя покриває всi витрати. Молодi люди роблять виважений вибiр щодо навчального закладу. Для них унiверситет – це все. Як правило, усi працюють за спецiальнiстю. Я була наймолодшою на конференцiї. Для них незвично, що у 20 рокiв людина може мати досвiд роботи», – відмітила Аліна. 

У Данiї вмiють вiдмежовувати особисте життя вiд решти справ. Якщо робочий день закiнчується, наприклад, о 7.45, то пiсля цього часу не побачиш працiвникiв у офісах. Усi поспiшають до родини, друзiв.

Чи можна зекономити на подорожi?

«Загалом у Данiї вельми дорого жити. Це стосується продуктiв харчування, одягу, житла. Проте є можливостi i зекономити: знижки, безкоштовнi днi. Коли подорожуєш уперше, найлiпше знаходити людей, якi вже бували в Данiї, так значно легше, адже вони можуть пiдказати, де вигiднiше купувати речi», – порадила подорожанка.

За словами Алiни, тисячi гривень (у перерахунку з данської крони) цiлком вистачить на два днi, не враховуючи ночiвлю. Квиток у метро коштує 144 гривнi. Вхiд у музеї – вiд 200 гривень. 

Після сказаного. Нині українська молодь має значно більше можливостей, ніж ще кілька десятиліть тому. Уже зі шкільної чи студентської лави можна долучатися до участи в зміні держави, розбудовувати її, напвнювати життя новими змістом та формами. Алiна Маркiна не упускає такої нагоди і радить усім бути активнішими й відкривати для себе світ з його можливостями і суперечностями.

503 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.