ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

А насамкінець скажу: про завершення чергового сезону обласної філармонії у Кропивницькому. ФОТО

А насамкінець скажу: про завершення чергового сезону обласної філармонії у Кропивницькому. ФОТО

Ось уже позаду й останній концерт сезону в обласній філармонії. Він присвячувався 80-річчю утворення цього культурного закладу, без якого сьогодні важко уявити наше місто і проводився повторно. Раніше б сказали: «На прохання трудящих». Та сьогодні ми соромимося бути трудящими...

Скажемо так, не вистачило місць для всіх охочих на прем’єрі концерту, довелося повторити, як «Концерт на біс», про що директор філармонії Микола Кравченко говорив з гордістю.

Отже, останній концерт сезону… До початку ще залишався час і ми з паном директором вирішили підбити деякі підсумки. Як-не-як кінець сезону. Але це для нас, містян. Утім, концерти триватимуть. Просто ми аплодуватимемо (хто захоче!) гастролерам, а наші колективи і солісти будуть радувати народ Кіровоградщини «Віват, філармоніє, віват!»

- Відсвяткували, – говорю я Миколі Івановичу.

- Відсвяткували, – полегшено зітхає він.

- І як усе минуло? – на жаль, мені не довелося бути на урочистостях, які за словами Миколи Івановича, пройшли, як і належить заходам такого рівня.

- Було багато гостей, – розповідав він. – Приїхали десять директорів обласних філармоній. Усі, кого я хотів бачити. До речі, ви нічого не помітили?

- В кабінеті? Помітила. На покуті у вас ікона Миколи Чудотворця. Звідки вона?

- Подарунок директора (ой, за новими правилами, треба говорити директорки чи директриси?!) одеської обласної філармонії Галини Зіцер.

- В Одесі філармонією керує жінка?

- О! Справжня одеситка! Такі приємні спілкування були. Мої колеги були у захваті і від прийому, і від концерту. «Ну, Миколо – ти вищий клас!» Сподіваюсь вони від душі говорили. А взагалі стомився я. У нас травень завжди найскладніший.

- Тільки «Травневі музичні зустрічі» чого варті!

- «Травневі», «Калиновий спів»…

- Для мене «Калиновий спів» залишився пам’ятником Валентині Семенівні Пращур, царство їй Небесне. Вона вклала в своє дітище часточку своєї душі. І хоч це не ваш захід, я знаю, що ви особисто ним завжди переймалися. …Миколо Івановичу, а начальство не забуло про ваш ювілей?

- Звичайно, ні! Мені на керівників області і обласної культури скаржитися гріх. Підтримують, цікавляться, допомагають. У нинішньому році обіцяють розпочати довгоочікуване будівництво нового корпусу.

- Скільки років ми вже про це говоримо? А всесвітньовідомим «Зорянам» нормально репетирувати не завжди вдається.

- І «Зорянам», і нормальні гримувальні кімнати для гастролерів потрібні. Сподіваємось, у цьому році будівництво розпочнеться. Проект у нас класний! Але, ви ж розумієте, яка ситуація в країні.

- Використайте своє особисте знайомство з першою особою держави. Втім, це я – «для гумору». Самі розберетесь! Миколо Івановичу, сезон наближається до завершення. Про що ви мрієте?

- Чесно? Про очерет. Стомився. Хочу над річечкою посидіти. І жодних мобілок, айфонів. І жодних арій, речитативів. Тільки очерет шумить...

- Хороше бажання. Але мені, я перепрошую, хочеться арій. Здається, як це в знаменитому романі, «коні б’ють копитами», а нам час в країну мелодій. Слухати «Концерт на біс». Традиційно концерт розпочинає камерний оркестр обласної філармонії «Концертино», яким керує заслужений діяч мистецтв України Наталя Хілобокова, донька Юрія Павловича Хілобокова, котрий і створив цей чудовий оркестр. Спеціально для цього концерту киянин Геннадій Єрьоменко і створив святковий номер для оркестру і солістів (Олександр і Анастасія Безай) «Віват філармонія». До речі киянином музикант став порівняно недавно, а до цього був диригентом камерного оркестру «Концертіно» і крім того – одним з ініціаторів «Травневих музичних зустрічей». Олександр Безай, якого сьогодні вважають дуже перспективним солістом обласної філармонії з оркестром «Концертіно» подарував публіці вихідну арію князя Орловського з оперети «Летюча миша» Йоганна Штрауса, арію, про яку мріють усі солісти оперети! Публіка достойно  оцінила вокал Олександра, а він розщедрився і заспівав пісню, яку нерідко вважають українською народною. Хоч її автор Михайло Старицький, відомий український драматург. « Ніч яка місячна»... Під час її виконання ми з подругою перезирнулись. Обидві подумали про одне і те ж. За кілька днів до  цього в філармонії відбувся концерт солістки Національної філармонії Ольги Чубарєвої, яка нині гастролює по всьому світу. В концертній програмі Чубарєвої теж була пісня «Ніч яка місячна». Тоді нас дещо здивувало виконання пісні, яку вважають «чоловічою». Та справа навіть не в тому. Просто ця пісня виконується душею, а не силою голосу. Так як виконав її Олександр Безай.

Порадували публіку «Концерту на біс» виступи інструментального ансамблю «Єлисавет-ретро», під керівництвом чарівної скрипальки Олени Фурманової, вокальне тріо «Дежавю» у складі Іванни Клоц, Олени Колосюк, Людмили Мокряк. Завершував концерт теж уже традиційно театр музики пісні і танцю «Зоряни» (художній керівник народна артистка Антоніна Червінська). До програми свого виступу «Зоряни» включили крім хореографічних композицій метра Кривохижі «Танець бессарабських циган» у хореографії Євгена Сандула з аранжуванням Миколи Кваші. Між іншим, першою солісткою в цьому танці була заслужена артистка Юлія Кравченко. З тих пір змінилося вже кілька солістів, а танець залишається окрасою «Зорян». А як не згадати «Чардаш» Вітторіо Монеті у виконанні інструментального ансамблю «Зорян», де соло на скрипці виконує неповторна Марія Бариш. Її емоції просто зашалюють і передаються публіці, котра ще довго буде згадувати цей теплий вечір у філармонії. 

До нових зустрічей у новому сезоні.

1267 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.