ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

А хто вам сказав, що у другому турі?

А хто вам сказав, що у другому турі?

Переглянув по телевізору «Чорну раду». Коли дивився вперше, акцентувався на романтичній стороні стрічки – як не як, а фільм історичний, до того ж іще не розвіялися романтичні настрої від здобуття Україною незалежності. Цього разу звертав увагу на інше: якою мірою режисер-постановник був чесним у зображенні однієї з трагічних сторінок української історії і наскільки осучаснено її відтворив. Скажу відразу, постановник був обережним, але чесним.

Сьогодні «Чорна рада» сприймається як пророцтво Касандри, до котрої не дослухалися нерозумні троянці, як ми тепер не чуємо голосу здорового глузду. Бо саме ним мали б керуватися, обираючи наступного очільника держави. Претендентів багато. Хтось  їздить Україною з презентацією Томосу, хоча для таких речей достатньо церковних архіпастирів, та й іншої презентації, ніж це було у соборі Святої Софії, Томос не потребує. Він, подібно до оригіналу Конституції України, має зберігатися в надійному місці – не як експонат, а як документ особливої ваги. Хтось пропонує новий курс у кількох друкованих томах, котрий рядовим виборцем ніколи не буде прочитаний, а владою ніколи не буде виконаний, зокрема й через те, що рядовий виборець ніколи його не прочитає. Хтось обіцяє наступного дня після виборів щось знизити, щось підвищити і «гідне життя вже завтра», але ж це було вже вчора. Хтось іде від партії «5.10», хтось – від «7.40». А ще хтось просто смішить народ. А той з одного боку вірить у кожне сказане претендентом слово, бо чує від нього лише те, що хоче чути, а з другого – не вірить взагалі нікому. За словами директора Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Ірини Бекешкіної, ідеальний кандидат для нього – це «Господь Бог, який зійде на землю, який не просто пообіцяє, а буде гарантія, що він це зможе зробити, який зможе всіх ощасливити, дати гідні пенсії та зарплати». А оскільки такого не буває, то наш  виборець, махнувши рукою, констатує: «Всі вони однакові». І голосує практично навмання.

Якщо й вам доведеться переглянути «Чорну раду», то зосередьтеся на обличчі Івана Брюховецького, геніально зіграного  Богданом Ступкою – його там на усіх наших кандидатів вистачить. Подивіться на те, як «крутять вуса» полковники, хитрують сотники. Бо коли йдеться про свою сорочку, то не так уже й важливо, вишиванка це чи косоворотка.  Погляньте на козаків, міщан, посполитих. А потім усі дружно подивімося на самих себе. І подумаймо: наскільки серйозно ми готуємося до виборів президента, чи готові визначитися з «найменшим злом», якому довіримо свою країну на п’ять років, адже ідеальних політиків не буває. Стосовно вибору президента України, то Бекешкіна назвала п’ять основних критеріїв, за якими варто оцінювати кандидата. Ірині Еріківні я довіряю ще від четвертих президентських виборів. Її соціологія завжди близька до реальної (плюс-мінус), оцінки відверті, поради чесні. Тому дозволяю собі перелічити ці критерії.:

Перший – роль президента у моделі влади, тобто, що він повинен і наскільки спроможний робити та як саме, якими методами. Другий –  стратегія зовнішньої політики України та методи її реалізації (конкретний план кандидата щодо прискорення вступу України до ЄС та НАТО, якою буде політика кандидата щодо Росії?) Третій –  реалізація стратегії безпекової та оборонної політики України, план кандидата щодо відновлення територіальної цілісності України – повернення Криму та Донбасу, у тому числі перспективи Мінських домовленостей. Четвертий – стратегія економічного розвитку України: основні рушійні сили економічного зростання в Україні в наступні п’ять років. І останніій – гуманітарна політика (національна консолідація, бачення кандидатом розвитку мовної політики та політики щодо етнічних меншин, конкретні шляхи і методи вирішення проблем у сфері культури та освіти).

Чітко і ясно. Все це повноваження президента, передбачені Конституцією, сфера його відповідальності. Ви, напевне, зауважили, що Ірина Бекешкіна не говорить окремо про соціальну політику. Бо соціальна сфера залежить від рівня економіки, а рівень економіки – від роботи уряду. Тому коли ми запитуємо кандидата у президенти, чи подешевшає газ, а він відповідає, що це буде зроблено першим же його указом, пригадайте мудре українське прислів’я: «Казав пан, кожух дам, та слово його тепле». А от про його стратегією економічного розвитку країни не полінуйтеся розпитати детально, як і про команду, з якою він має намір її реалізовувати.

З наближенням виборів усе частіше чуємо: «Все вирішуватиметься у другому турі». Хто вам це сказав? І для чого? А для того, щоб ми до першого туру розслабилися, втратили пильність і не помітили, як крізь стрій претендентів – досвідчених і новачків у політиці, реалістів і мрійників, «пов’язаних» і «у компрометуючих зв’язках не помічених» у другий тур не пролізло мурло від Великого кремлівського хана, а тим більше, не доведи Господа, коли їх буде двоє. Поставити під ризик, залежно від обставин, можна багато чого. Але не Україну.


649 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.


Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.