ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

75-ий концертний сезон філармонії у Кропивницькому відкрито. ФОТО

75-ий концертний сезон філармонії  у Кропивницькому відкрито. ФОТО

Мені можуть заперечити ретиві меломани, мовляв, і що ви таке кажете? Сезон відкрито ще у вересні концертом Президентського оркестру. І весь жовтень філармонія успішно працювала на радість публіці. 

Що правда, то правда. Президентський оркестр відкривав сезон. Він же ювілейний, 75-ий! Але, дозвольте! Що це за відкриття сезону, коли не присутня головна особа, тобто Микола Іванович Кравченко. А він саме відпочивав від трудів праведних. Цілий рік мріяв сховатися "в комишах. Без всяких там смартфонів". А якщо серйозно, то в філармонії вже давно стало традицією відкривати сезон галаконцертом колективів і солістів.

Адже протягом сезону вони не так часто з*являються на головній сцені. Все більше край прославляють наші майстри мистецтв в селах і містах Кіровоградщини. За будь-якої погоди, між іншим. Не вірте метру, що поганої погоди у природи не буває... Ще й як буває! Наші артисти вам таких бувальщин нарозказують про холодні клуби і розбиті дороги. Та що там! Робота є робота. Народ чекає музики і пісні. Але чекає він і в обласному центрі зустрічі зі «своїми» артистами. І тому відкриття і закриття сезону дає можливість послухати і «Концертіно» і «Зорян»…

Я намагаюся не пропускати такі концерти. Кілька років підряд концерти відкриття сезону йшли під заголовком «Осінній дивертисмент». На одному з них уперше прозвучала пісня Ігоря Шамо «Осіннє золото» у виконанні Валентини Паюхіної і Володимира Стратьєва. Валентина Павлівна тоді вже не працювала у філармонії. Микола Іванович запросив її виступити і вона з радістю погодилася. Колишніх артистів не буває! Ось я вам розповідаю, а в мені звучить піднесено: "А я люблю, а я люблю, люблю, як в юності..."

Немає з нами ні Валентини Паюхіної, ні кращого нашого баритона Володимира Стратьєва, але ми їх пам’ятаємо. Пам’ятаємо «Осінні дивертисменти». Назви концертів змінювалися. І ось у цьому році шанувальникам запропонували «Зустріч на Кавалерійській». Ідея такої «ретроназви» належить директору філармонії, про що я вам вже розповідала і про що сам він говорить з гордістю. На Кавалерійській…

Про сам концерт багато говорити не буду: Музику треба слухати, танці дивитися. Про атмосферу скажу, що вона була доброзичлива і задушевна. А в якій атмосфері, скажете ви, можна слухати Штрауса і Россіні. Чи знамениту «Хабанеру» Жоржа Бізе. 

"Концертіно", як завжди, на висоті. Соліст-вокаліст оркестру Олександр Безай заслужив овації виконанням Каватіни Фігаро і української народної пісні «Чорнії брови, карії очі». Легко, грайливо прозвучав «Вітерець в пустелі» Б. Гудмена у виконанні інструментального ансамблю «Єлисавет-ретро», яким керує талановита скрипалька Олена Фурманова

Не скажу, що побачила і почула щось нове, несподіване. Репертуар, звісно оновлюється і у згаданих колективів, і у симпатичного ансамблю «Дежавю». Але в даному випадку тішить стабільність. Ніхто не опускає підняту планку. Варто відзначити дует баяністів у складі Андрія Жука та Віталія Присажнюка. Ну, а які епітети знайти для «Зорян»? Колись знаменита Нонна Мордюкова на моє бажання зробити інтерв*ю, відмахнулася; «Про мене вже все написано». Може й не все, філармоніє, сказано про «Зорян», але багато. І буде сказано ще більше.

Всесвітньо відомий, як не як. І скільки б ми не слухали інструментальний ансамбль, не дивилися «Ятранські весняні ігри», геніальне творіння Анатолія Кривохижі, завжди віддаватимемо їм належне. І всім титулованим особам на чолі з керівником «Зоря» Антоніною Червінською і скромним танцівникам, музикантам.

Загалом концерт пройшов класно. Його відвідали перші особи області, котрі, треба віддати належне, не забувають, допомагають. А у фіналі було багато квітів. Навіть мер не забув надіслати. 

Гарного, успішного сезону, філармоніє!

Фото – з сайтів міської ради та обласної філармонії 

259 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.


Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.