ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
13.06.2017 | 16:40

Заступник міського голови Кропивницького дає відписки на запити журналістів

Заступник міського голови Кропивницького дає відписки на запити журналістів

На початку травня журналісти РК надіслали до міської ради Кропивницького інформаційний запит стосовно надання даних про видані паспорти прив’язки на об’єкти торгівлі. Оскільки в інформпросторі лунає чимало заяв і звинувачень стосовно прозорості механізму видачі таких дозволів, ми попросили надати інформацію за весь період роботи депутатів міськради нової каденції, щоб, так би мовити, побачити, як видавалися паспорти при одній та іншій депутатській «більшості».  

25 травня нам надійшла проміжна відповідь за підписом заступника міського голови Олександра Грабенка, що «у разі, якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, розпорядник може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів». 

Проте і за 20 днів ми не отримали потрібну інформацію. Учора нам надійшла відповідь, яка вже напрошується на скаргу та позов до суду. 

Зокрема заступник міського голови Олександр Грабенко повідомляє, що наразі «надати запитувану інформацію не вбачається можливим». Підстава цьому – необхідність проведення заходів органами Нацполіції. 

У відповіді на наш запит ідеться, що «З метою забезпечення доказів щодо можливого вчинення правопорушення передбаченого ст. 186 Кодексу України про адміністративні порушення групою депутатів Кіровоградської міської ради та інших невстановлених осіб, паспорти прив’язки тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності знаходяться в стані, в якому вони були залишені зазначеними особами, для проведення відповідних заходів органами Національної поліції, а тому надати запитувану інформацію не вбачається можливим».  

Як раніше повідомляв міський голова Андрій Райкович, група депутатів нібито у незаконний спосіб отримала доступ до паспортів прив’язки, що знаходилися в міськраді. Того ж дня, коли паспорти прив’язки нібито цілком випадково зникли з управління архітектури, у міськраді були помічені депутати з опозиційних до міського голови фракцій.

Враховуючи, що на вулиці 21-ше століття, й інформація про паспорти прив’язки зберігається в електронному форматі, вважаємо, що заступник міського голови перешкоджає журналістській діяльності. Адже на точно такий запит, але минулого року відповідь ми отримали без проблем. Тому РК звертатиметься зі скаргою до міського голови. Враховуючи, що на нараді у понеділок він заявив про неприпустимість давати відписки на запити заявників та протерміновувати документи та пообіцяв догани і звільнення у разі повторення таких ситуацій, розраховуватимемо на оперативне реагування. 


Додамо, що це не вперше ЗМІ стикаються з відписками цього заступника мера. Журналіст-розслідувач Павло Лісниченко повідомляв, про відмову у наданні інформації за підписом Грабенка. 

2466 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.