ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
01.04.2017 | 15:22

За ініціювання відкликання депутата Артюха крім виборців голосували функціонери «Батьківщини» й «РПЛ». ВІДЕО

За ініціювання відкликання депутата Артюха крім виборців голосували функціонери «Батьківщини» й «РПЛ». ВІДЕО

Сьогодні, 1 квітня, у Кропивницькому проводилися збори громадян щодо ініціативи відкликання депутата міської ради, обраного від партії «Самопоміч» Олександра Артюха. Зібрання проводилося в актовому залі будинку профспілок за ініціативи колишніх колег Артюха із «Самопомочі». На  підтримку процедури відкликання прийшли пересічні громадяни, представники політичних сил «Батьківщина», «Радикальна партія Ляшка», «Самопоміч», «Свобода», які перебувають в опозиції до міської влади, і яку навпаки підтримує Артюх. Також були громадяни, які прийшли підтримати Олександра Артюха. Серед них – виборці, які голосували за нього на виборах, колеги по медичній сфері, депутати міської ради. Деякі громадяни плуталися у коментарях й не могли до ладу пояснити журналістам, на підтримку якої ідеї прийшли. Серед версій були й такі, що прийшли послухати про тарифи на газ, з гумором провести 1 квітня, дізнатися про саму процедуру відкликання.  

Як повідомили на зібранні, процедура народного відкликання наразі проводиться чи не вперше й остаточному складанню мандату депутата передує ще низка кроків. Після набрання достатньої кількості голосів на сьогоднішньому зібранні, списки громадян передадуть в ТВК, яка має перевірити законність процедури та дозволити збір підписів виборців. Потім у 20-денний термін уповноважена ініціативна група має зібрати не менше 1700 голосів виборців про відкликання. Ці підписи у свою чергу перевірятимуться членами ТВК, управліннями СБУ та Нацполіції, чи справді вони належать людям, які їх поставлять. І лише після усіх цих кроків своє рішення про відкликання має прийняти центральна верхівка партії.

Партійці з «Самопомочі» взяли на себе організаційну підготовку сьогоднішнього заходу. 

Перед початком голосування з приводу відкликання могли виступити охочі. Одні заявляли, що попри позицію «Самопомочі» Артюх голосує в міській раді не так, як вважає фракція, а на власний розсуд і часто підтримує міського голову. 

Депутат міської ради Олег Краснокутський у своєму виступі зазначив, що через голосування урозріз позиції партії можна відкликати будь-якого депутата, адже попри партійність у кожного депутата може бути власна точка зору. На думку Олега Краснокутського, необхідно оцінювати доцільність відкликання депутата з огляду на депутатську діяльність, а позитивні відгуки виборців свідчать, що Артюх справляється із обов’язками депутата. 


Ще один виступаючий, колишній народний депутат, професор ЦДПУ ім. В. Винниченка Микола Садовий зазначив, що результати голосування, які сьогодні проводилися, зокрема за обрання головуючого на зборах, лічильна комісія оголосила як «прийнято одноголосно», проте це не відповідає дійсності. Адже чимало людей голосували проти, чи й взагалі не голосували. Садовий зазначив, що такий хаос в голосуванні свідчить і про імовірні підтасовки й за результат відкликання. 

Після виступів і реплік було оголошено голосування, яке відбувалося шляхом піднімання рук. Зал вміщував у себе понад три сотні людей, серед яких були як прихильники, так і противники відкликання. За менше ніж півхвилини троє членів лічильної комісії озвучили результат: 355 – «за» відкликання, 89 – «проти», 4 – «утрималися». Прихильники відкликання результати зустріли оплесками, натомість група підтримки Олександра Артюха звинуватила лічильну комісію у брехні. Більшість присутніх у залі не діждавшись закриття зборів покинула зал. 

У присутності громадян, які лишилися, Володимир Смірнов оголосив про обрання відповідального за другий етап збору підписів на відкликання. Ним обрали Віталія Пінчука, голову фракції «Самопоміч» у міськраді. У коментарях ЗМІ Володимир Смірнов повідомив, що остаточне рішення про позбавлення мандату прийматиме центральна верхівка партії, проте, у разі відмови відкликати Артюха, він покине лави «Самопомочі». 

Нагадаємо, в інтерв’ю РК Олександр Артюх зазначав, що процес його відкликаний пов'язаний із тим, що він як партійці з «Самопомочі» не бойкотує сесійні засідання та підтримує позицію міського голови, підтримку якому й оголосила після виборів «Самопоміч». 

Сам депутат Артюх сьогодні на зібрання не прийшов, натомість брав участь у висадці алеї лип на набережній. Очільник обласної організації партії «Самопоміч», як і більшість членів партії також були відсутні. Натомість прийшло чимало активних діячів з опозиційних до міської влади політичних сил «Радикальна партія Олега Ляшка», «Батьківщина», «Свобода». Вони активно брали участь у голосуванні за відкликання, попри явний конфлікт інтересів. 

985 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.