ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
17.07.2017 | 10:00

Викладачка ЦДПУ розповіла про розвиток міської активності та створення цікавих інформаційних приводів

Викладачка ЦДПУ розповіла про розвиток міської активності та створення цікавих інформаційних приводів

Громадська активістка із Кропивницького Ірина Ткаченко переконана, що розвиток міста – справа самих мешканців, яким потрібно об’єднуватись для спільних цілей. Саме тому її проект «Мости до міста» став популярним не тільки серед кропивчан, а й в інших регіонах України, куди Ірина спільно з однодумцями їздить під час обмінних поїздок. Про це ідеться в інтерв’ю на сайті «Громадського простору».

-       Що таке «Мости для міста» у кількох словах?

«Мости до міста» – це урбаністична платформа міста Кропивницький. Я активно стежу за урбаністичними ініціативами по Україні, розумію, що це не данина моді, а реальна усвідомлена потреба містян розвивати свої міста, включатися в процес містотворення на всіх можливих рівнях. Це прояв відповідальності за своє місто.

Кропивницький має дефіцит освітніх урбаністичних майданчиків, які б допомагали розвивати місто. Туристична та культурологічно-комунікаційна складова у регіоні слабка, їй бракує інноватики, яка присутня у багатьох містах України. Проблема полягає у відсутності спеціалізованого урбан-медіа, яке б поширювало успішні практики розвитку міст. Кропивницький має потужний потенціал, який можливо розкрити через діалог з ініціаторами урбаністичних освітніх студій та платформ. Проект “Мости до міста” покликаний вирішити низку локальних проблем, а також він привертає увагу до нашого міста.

Об’єктивно оцінюючи свої ресурси та можливості, запити міста, було визначено такі напрямки діяльності Платформи: освітній, комунікаційний, брендотворчий, креативний. Далі будемо розвивати інфраструктурний напрямок.

-       Звідки і як з’явились «Мости до міста»? Як проект змінювався/змінюється за час свого існування?

Проект «Мости до міста» з’явився у грудні 2016 року. Від Мережі освітніх кемпів “Чистий простір» ми подали проект на розгляд Британської ради в рамках прогарами «Активні громадяни». Чекаючи на відповідь комісії, ми шукали можливості, як розвивати мобільно-освітній компонент проекту – формат мережевих візитів в інші міста для обміну досвідом між містянам, що було важливою складовою проекту. Від Тетяни Коташевської, журналістки, на осінньому кемпі я дізналася про Програму національних обмінів, і тут пазли склалися: була ідея і з’явилася реальна можливість втілити її в життя.

Перший візит був до Луцька: я сумлінно розробляла програму, витримувала урбаністично-дослідницьку лінію. Учасників візиту було 20, серед яких – журналісти-практики та майбутні журналісти, дизайнери, фотографи, громадські активісти. Потім було успішно реалізовано ще два візити – до Чернівців та Івано-Франківська. У серпні ми реалізовуємо медіаурбаністичний візит до Ужгороду.

Була умова Програми – налагоджувати партнерські зв’язки з регіонально віддаленими містами, ми її дотримувалися, але міста для візитів не випадкові: тут є партнери по програмі «Активні громадяни», які допомагали в організації публічних заходів, з Чернівцями ми мали партнерський проект з Українським народним домом, і завдяки візиту відновили співпрацю, а платформа «Тепле місто» радо приймала нас у Франківську.

Проект «Мости до міста» з кожним містом зростав, тематично збагачувався, нарощуючи досвід та інструментарії для розвитку міста.

Більше читайте за посиланням

315 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.