ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
26.04.2018 | 17:05

Відомі кропивничани звернулися до міського голови з листом про спорудження пам’ятника Юрію Яновському

Відомі кропивничани звернулися до міського голови з листом про спорудження пам’ятника Юрію Яновському

На ім’я міського голови Кропивницького Андрія Райковича надійшов лист, у якому порушується питання про спорудження пам’ятника Юрію Яновському.

«Звертаємося до Вас із пропозицією щодо встановлення у м. Кропивницькому пам’ятника видатному українському письменнику, одному з піонерів національного кіно Юрію Івановичу Яновському (1902-1954). У нашому місті минула його юність; тут він навчався в земському реальному училищі; тут розпочиналася його трудова біографія. Події, що відбувалися в місті та довкола нього в буремні 1918-1920-ті роки, відбилися в багатьох творах письменника («Байгород», «Чотири шаблі», «Вершники»). На вул. Рівненській стоїть меморіальний будинок, у якому Яновський мешкав понад 10 років. За Вашого сприяння, неподалік від будинку, по вул. Соборній, нині облаштовується сквер, в якому, думаємо, й було б доцільно встановити пам’ятник», – ідеться в листі.

Відомі кропивничани запропонували й ідею самого пам’ятника, навіяну кінобіографією Яновського та образами й символами його роману «Майстер корабля». 

«Молодий Яновський стоїть на валуні перед морською хвилею. Він простяг руки, тримаючи в них вітрильник. Він дарує цей корабель-мрію нам. Одягнений Яновський у легку куртку; через шию перекинуто кашне, яке  нагадує кіноплівку. Корабель  символізує молоду українську державу. А Майстер корабля – то молода нація, що будує свого вітрильника, на якого чекає відкрите море», – таким бачать пам’ятник автори ідеї.

Автори листа просять міського голову підтримати їхню пропозицію. Її реалізація, на їхнє переконання, додасть позитивного іміджу місту. 

Серед тих, хто підписав листа, – професор Володимир Панченко, журналісти Броніслав Куманський і Валерій М’ятович, краєзнавець Федір Шепель, письменник Василь Бондар та інші.


251 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.