ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
02.12.2017 | 12:00

Вiд початку року iз незаконного обiгу на територiї областi вилучено 1,5 тонни наркотичних та психотропних речовин

Вiд початку року iз незаконного обiгу на територiї областi вилучено 1,5 тонни наркотичних та психотропних речовин

Вчора, 1 грудня, вiдбулося засiдання координацiйної ради з питань профiлактики наркоманiї та протидiї злочинностi, пов’язаної iз незаконним обiгом наркотичних засобiв, психотропних речовин та прекурсорiв. Про це iдеться на сайтi Кiровоградської ОДА.

Виконуюча обов’язки головного лiкаря Кiровоградського обласного наркологiчного диспансеру Зоя Сiгiда поiнформувала про заходи, що вживаються в областi у напрямку профiлактики наркоманiї.

За її словами, вiд початку цього року в наркологiчних пiдроздiлах лiкувально-профiлактичних закладiв областi пiд диспансерним наглядом перебуває 22,7 тис. осiб. З них, бiльше 15 тис. є особами з синдромом залежностi, 2,5 тис. наркотично залежнi, та 170 осiб є споживачами iнших психоактивних речовин.

Виконуюча обов’язки головного лiкаря Кiровоградського обласного наркологiчного диспансеру зауважила, що за статистичними даними на Кiровоградщинi на 10 тис. чоловiк припадає 236 осiб, якi є залежними вiд наркотичних та психотропних речовин. Це значно вищий показник, нiж по Українi (163 на 10 тис. чоловiк).

Зоя Сiгiда вiдзначила, що в областi проводиться системна робота щодо виявлення, обстеження та облiку осiб, якi є споживачами наркотичних засобiв та iнших психоактивних речовин. Так, вiд початку року обласним наркологiчним диспансером проведено 11,3 тис. обов’язкових профiлактичних наркологiчних оглядiв. Iз них щодо керування автотранспортом – бiльше 1,5 тис. оглядiв, володiння зброєю – майже 2 тис. оглядiв, по iнших випадках – майже 7,8 тис. оглядiв. Також, налагоджено ефективну взаємодiю медичних установ iз споживачами наркотичних та психотропних речовин, що спрямована на мотивування їх до змiни способу життя. Спiльно з правоохоронними органами регулярно звiряються наявнi облiки споживачiв наркотикiв та хворих на наркоманiю, здiйснюється системний контроль за ними.

У свою чергу, заступник начальника управлiння протидiї наркозлочинностi Головного управлiння Нацiональної полiцiї в областi Сергiй Хижняк повiдомив, що протягом 10 мiсяцiв поточного року у рамках протидiї наркозлочинностi правоохоронцями було викрито 355 осiб, якi вчинили правопорушення у сферi незаконного обiгу наркотичних та психотропних речовин. Наразi, до кримiнальної вiдповiдальностi притягнуто 54 особи. По iнших особах, яким пред’явлено пiдозру у вчиненi злочину, тривають слiдчi дiї.

Посадовець також повiдомив, що у цьому роцi на Кiровоградщинi виявлено 81 незаконний посiв опiйного маку та конопель – у загальнiй кiлькостi 47,4 тис. рослин. Загалом, iз незаконного обiгу правоохоронцями вилучено бiльше 1,5 тонн наркотичних засобiв, психотропних речовин та прекурсорiв. Окрiм того, викрито та знешкоджено мiжрегiональний канал, яким на територiю областi доправлялися наркотичнi речовини та припинено дiяльнiсть органiзованого наркоугруповання.

Члени координацiйної ради також обговорили питання щодо профiлактики наркоманiї та протидiї злочинностi, пов’язаної iз незаконним обiгом наркотичних засобiв, психотропних речовин та прекурсорiв у мiстах Свiтловодську та Кропивницькому, а також заслухали iнформацiю про результати дiяльностi Мiжнародної антинаркотичної асоцiацiї у мiстi Кропивницькому.

189 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.