ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
14.07.2017 | 16:59

В ЦНТУ з’явиться «Українсько-Канадський Центр»

В ЦНТУ з’явиться «Українсько-Канадський Центр»

Восени на базi Центральноукраїнського нацiонального технiчного унiверситету за пiдтримки канадського державного навчального закладу Mohawk College (Гамiльтон, провiнцiя Онтарiо) та Посольства Канади в Українi має вiдкритися «Українсько-Канадський Центр». Про це повiдомили керiвник Вiддiлу мiжнародних зв’язкiв унiверситету Владислава Натальченко та старший радник Канадської служби з питань торгiвлi в Українi Клiнтон Мартiн пiд час зустрiчi iз ректором ЦНТУ Михайлом Черноволом iдеться на сайтi унiверситету.

За словами ректора Центральноукраїнського нацiонального технiчного унiверситету, професора Михайла Черновола, навчальний заклад дуже зацiкавлений в розширенi партнерських вiдносин iз представниками такої країни як Канада. В Канадi iснує велика українська дiаспора, Канада, хоча i розташована за океаном вiд України, завжди дружньо ставилась до нашої країнi i багато у чому першою робила кроки назустрiч Українi.

«Встановлення контактiв мiж людьми – дуже важливо, – говорить Михайло Черновол. – Я спецiально почитав в Iнтернетi вiдгуки українських студентiв, якi зараз навчаються в Канадi, про Канаду. Вони усi в захватi вiд Канади. Якщо за допомогою майбутнього центру хоча б один студент поїде за програмою до Канади – це вже добре, а якщо десять – взагалi, прекрасно! Необхiдно, щоб якомога бiльше студентiв отримували досвiд перебування за кордоном. I навпаки: тi канадцi, хто приїжджатиме до нас, бачитимуть, що вiдбувається в Українi».

На думку Клiнтона Мартiна створення в ЦНТУ «Українсько-Канадського Центру» приверне до нашого мiста, нашого навчального закладу увагу української дiаспори в Канадi та увагу канадських навчальних закладiв i громадських органiзацiй. Створення такого центру стане початковою ланкою в мережi взаємовiдносин мiж технiчним унiверситетом, iншими органiзацiями нашого мiста та канадськими партнерами.

Для довiдки: Клiнтон Мартiн є старшим радником Канадської служби з питань торгiвлi (The Canadian Trade Commissioner Service) в Українi. Канадська служба з питань торгiвлi є структурною частиною урядового департаменту Global Affairs Canada – аналогом Мiнiстерства закордонних справ та зовнiшньої торгiвлi.

Як розповiла керiвник Вiддiлу мiжнародних зв’язкiв Центральноукраїнського нацiонального технiчного унiверситету, к.е.н. Владислава Натальченко, iдея створення «Українсько-Канадського Центру» виникла пiд час обговорення проектiв спiвпрацi мiж нашим унiверситетом та Mohawk College. В лютому 2016 року в Києвi на виставцi «Освiта в Канадi» Владислава Натальченко познайомилась iз представником департаменту мiжнародного спiвробiтництва канадського державного навчального закладу Mohawk College Свiтланою Кiрнасовою. Виявилось, що, по-перше, панi Свiтлана родом з Кiровоградщини, по-друге, є випускницею магiстратури нашого унiверситету. Звiсно, Владислава Натальченко i Свiтлана Кiрнасова домовилися про початок спiвпрацi мiж навчальними закладами. У жовтнi 2016 року представниця канадського державного коледжу приїздила до ЦНТУ, спiлкувалась iз студентами, розповiла про умови навчання та мовних шкiл в коледжi Mohawk та iнше. Тодi в процесi обговорення спiльних проектiв й народилась iдея створити на базi ЦНТУ «Українсько-Канадський Центр», який буде опiкуватися освiтнiми, науковими, громадськими проектами. Нещодавно, пiд час урочистостей з нагоди святкування 150-рiччя Канади в Посольствi Канади в Українi, Владислава Натальченко i Свiтлана Кiрнасова заручилися пiдтримкою iдеї створення центру з боку представникiв Уряду Канади, внаслiдок чого радник Канадської служби з питань торгiвлi в Українi приїхав до нашого мiста.

Клiнтон Мартiн вiдвiдав ЦНТУ, зустрiвся iз ректором унiверситету, оглянув примiщення, де планується облаштувати «Українсько-Канадський Центр». Потiм старший радник Канадської служби з питань торгiвлi в Українi Клiнтон Мартiн та керiвник Вiддiлу мiжнародних зв’язкiв ЦНТУ Владислава Натальченко провели в прес-клубi мiста Кропивницький прес-конференцiю для представникiв засобiв масової iнформацiї обласного центру.

Зокрема, на базi «Українсько-Канадського Центру» планується проводити курси поглибленого вивчення англiйської мови для студентiв, викладачiв ЦНТУ, а також для iнших зацiкавлених осiб, серед яких можуть бути, наприклад, пiдприємцi мiста, що планують працювати iз канадськими бiзнес-партнерами. Для викладання на таких курсах запрошуватимуться викладачi з Канади, а в навчаннi буде використовуватись навчальна лiтература та методики Mohawk College.

Також центр сприятиме органiзацiї навчання за програмами «подвiйних дипломiв» мiж українськими та канадськими ВНЗ та поїздкам студентiв до Канади на навчання чи стажування. Центр сприятиме органiзацiї та реалiзацiї спiльних українсько-канадських проектiв в областi розвитку освiти, науки, академiчних обмiнiв, пiдприємництва, формування громадянського суспiльства, та сприятиме залученню iнвестицiй в iнновацiйнi науковi проекти мiж ЦНТУ та освiтнiми i науковими установами Канади.

Про точну дату вiдкриття «Українсько-Канадського Центру» на базi Центральноукраїнського нацiонального технiчного унiверситету та про перелiк запрошених гостей буде повiдомлено додатково.

Пiдготував Олександр Виноградов

355 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.