ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
12.02.2019 | 14:19

В обласному центрі обговорили питання протидiї домашньому насильству

В обласному центрі обговорили питання протидiї домашньому насильству

У Кропивницькому представники юстицiї, громадських органiзацiй, педагогiчної спiльноти, соцiальних служб i студентства обговорили спiльний план роботи щодо протидiї домашньому насильству в областi. Зустрiч пройшла у рамках нетворкiнгу «Об’єднання зусиль проти насильства» сьогоднi, 12 лютого, в примiщеннi обласного управлiння юстицiї.

«Згiдно з офiцiйними даними, лише 10 % жертв домашньої тиранiї звертаються за допомогою i розповiдають про свої проблеми. При цьому можна уявити тiльки собi, скiльки українцiв потерпають вiд цього ганебного явища. Так складається тому, що впродовж тривалого часу проблема насильства в родинах вважалась приватною справою, про яку було не прийнято говорити вголос», – повiдомив заступник керiвника обласної юстицiї Олег Потьомкiн.

За словами посадовця, зараз ситуацiя поступово почала змiнюватись. Зокрема мiсяць тому вступили у силу змiни в законодавствi, якi передбачають запобiгання та протидiю домашньому насильству.

«Уперше на законодавчому рiвнi з’явилося чiтке визначення поняття «домашнє насильство». Пiд цим термiном варто розумiти умисне систематичне вчинення фiзичного, психологiчного або економiчного впливу щодо осiб, з якими кривдник перебував у сiмейних або близьких стосунках»– розповiв Олег Потьомкiн.

Також встановили обмежувальнi заходи, якi можуть застосовуватись вiдносно агресорiв. Зокрема йдеться про те, що суд може заборонити кривднику:

 перебувати в мiсцi спiльного проживання з постраждалою особою;

 наближатися до мiсця її навчання чи проживання;

 листуватися, у тому числi за допомогою електронних комунiкацiй, а також вести телефоннi переговори з жертвою.

«Цi обмеження можуть застосовуватися на строк вiд одного до трьох мiсяцiв. При цьому за необхiдностi вони можуть бути продовженi судом на визначений термiн, однак, не бiльше, нiж на 12 мiсяцiв», – додав Олег Потьомкiн.

Як вiдзначила очiльниця громадської органiзацiї «Територiя успiху» Iнга Дуднiк, в Америцi практика застосовування обмежувальних приписiв є досить успiшною. Натомiсть Україна лише почала рухатися в цьому напрямi.

Саме тому важливо не лише застосовувати заходи покарань для кривдникiв, а ще й працювати над розробкою спецiальних корекцiйних програм, якi дозволять попередити рецидиви домашнього насильства.

Щоб привернути увагу громадськостi до проблеми домашнього насильства, учасники нетворкiнгу розробили проект спiльних заходiв, який зокрема передбачає проведення спiльних iнформацiйних кампанiй, юридичнi консультування, тематичнi iнформацiйнi сесiї та вуличнi акцiї.

160 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.