ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
21.04.2017 | 09:23

В Кропивницькому за участi громадськостi створюють новий Статут громади

В Кропивницькому за участi громадськостi створюють новий Статут громади

19 квiтня, у мiськiй радi Кропивницького вiдбулось четверте засiдання робочої групи з напрацювання нової редакцiї Статуту територiальної громади мiста. Про це iнформує громадська органiзацiя «Асоцiацiя полiтичних наук».

У засiданнi взяли участь 12 з 22 членiв робочої групи. За пропозицiєю Андрiя Табалова, робота розпочалася iз вивчення пропозицiй виконавчих органiв мiської ради щодо внесення змiн до Статуту. Так, представник юридичного вiддiлу запропонував залишити у проектi лише три додатки, що регулюються чинним законодавством: громадськi збори, мiсцевi iнiцiативи та громадськi слухання. Окрiм того, представник юридичного управлiння наполягав на тому, що в Статутi потрiбно використовувати термiни «кiровоградська мiська рада», «кiровоградський мiський голова», тощо. Ця теза викликала спротив громадських активiстiв, якi вимагають дотримуватися законiв i, нарештi, перейменувати орган мiсцевого самоврядування на Кропивницьку мiську раду.

Громадськi активiсти Дiана Бондаренко та Олена Сiнченко запропонували членам робочої групи ознайомитися iз порiвняльною таблицею мiст України, у якiй визначена необхiдна кiлькiсть пiдписiв та термiни для пiдтримки електронних петицiй, кiлькiсть пiдписiв потрiбна для пiдтримки мiсцевої iнiцiативи, кiлькiсть учасникiв загальних зборiв, тощо. У Кропивницькому, на думку активiстiв, вимоги до всiх форм громадської участi завищенi. Так для мiсцевих iнiцiатив необхiдно зiбрати 10% вiд загальної кiлькостi населення, тобто 23 тисячi пiдписiв, а для кворуму на загальних зборах має бути присутня половина всiх мешканцiв мiста.

Також громадськi активiсти роздали членам робочої групи свої рекомендацiї щодо змiсту нової редакцiї Статуту територiальної громади, пiсля ознайомлення з якими розпочнеться робота над остаточним виглядом документа.


Фото із сайту міськради

269 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.