ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
21.04.2017 | 12:22

В аптеках Кіровоградщини наявні 75% препаратів, які можуть отримати пацієнти за програмою «Доступні ліки»

В аптеках Кіровоградщини наявні 75% препаратів, які можуть отримати пацієнти за програмою «Доступні ліки»

Про перебіг реалізації урядової програми "Доступні ліки" сьогодні на прес-конференції повідомив директор обласного департаменту охорони здоров'я Олег Рибальченко. Як писав РК, пацієнти можуть безкоштовно отримати ліки від серцево-судинних хвороб, діабету ІІ типу, астми. Держава з бюджету компенсує аптекам витрати. Згідно з переліком Міністерства охорони здоров’я, визначено 157 назв препаратів, які можуть безкоштовно, або із частковою доплатою отримати пацієнти.

За інформацією директора обласного департаменту охорони здоров'я, в області 125 аптек і аптечних пунктів долучилися до програми. В таких закладах розміщуються наліпки з логотипом урядової програми. Наразі очікується підписання ще 10 договорів з аптеками. Усього на Кіровоградську область на відшкодування ліків з держбюджету надійшло 12,4 млн гривень. Олег Рибальченко зазначив, що є запевнення від Уряду про надходження додаткових коштів. 

Виписувати рецепти будуть лікарі-терапевти, а у районах рецепти можуть виписати й лікарі-кардіологи, чи які лікують астматичні захворювання. Виписування рецептів у стаціонарних закладах Програмою не передбачено. У разі, якщо пацієнт йде на стаціонар, але, наприклад, хоче отримати безкоштовні ліки, він може звернутися до терапевта перед початком стаціонарного лікування. Виписані за рецептом безкоштовні ліки можуть бути долучені до лікування в стаціонарі. 

Станом на сьогодні, вже в усіх районах області є виписані рецепти і отоварені пацієнти.

«Перелік ліків, які надало МОЗ, неповний. За нашими підрахунками в аптечних закладах є 75% ліків. 25% ліків повністю безкоштовні, решту можна отримати із частковою доплатою», - зазначив Олег Рибальченко. 

Щодо проблеми, озвученої керівниками аптечних закладів на нараді у міському управлінні охорони здоров’я, щодо відсутності низки ліків, які через низькі ціни відмовляються постачати оптові постачальники, посадовець зазначив, що на місцях важелів впливу на суб’єкти господарської діяльності немає.

«Ми отримали запевнення уряду і МОЗу, що буде сприяння у вирішенні таких проблем», - зазначив директор департаменту охорони здоров’я. 

Також за словами посадовця у перспективі очікується збільшення асортименту ліків, які зможуть безкоштовно отримати пацієнти.  

428 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.