ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
09.09.2017 | 15:03

Вчитель з Кiровоградщини потрапив у двадцятку кращих учителiв країни

Вчитель з Кiровоградщини потрапив у двадцятку кращих учителiв країни

Учитель iсторiї та правознавства з мiста Благовiщенськ Олександр Чучаєв  потрапив у двадцятку кращих вчителiв України у рамках престижного конкурсу «Global Teacher Prize Ukraine».

Про це iдеться на офiцiйнiй сторiнцi конкурсу в фейсбуцi.

«Олександр Чучаєв (Олександр Чучаєв) - учитель iсторiї та правознавства з мiста Благовiщенське, який вмiє бути такою ж дитиною, як i його учнi.

Багато рокiв тому вiн вирiшив, що служити своїй Вiтчизнi можна тримаючи в руках долю майбутнього - пiдростаюче поколiння. А вперше переступивши порiг КДПУ iм. В.Винниченка вiдчув: «Це моє».

17 годин iсторiї та правознавства було мало працьовитому вчителю, тому вiн вiдкрив народознавчо-краєзнавчий гурток iз елементами туризму. Почав разом iз дiтьми дослiджувати iсторiю села, до якого сам тiльки-но перебрався. До них почали долучатися учнi, котрi нiколи не претендували на високi оцiнки, але цiкавилися дослiдженням iсторiї рiдного краю.

Дослiджень для натхненного вчителя виявилося теж замало, i вiн вiдкрив студiю Євроклуб "Прометей" i долучився до Мiжнародних проектiв, грантiв. У цей час вони розробляли проект "Пiзнай свiй край - збудуй сильну нацiю".

Щоб розповiсти iсторiю рiдного краю спiльнотi, учнi разом iз учителем створили комiкс «Степовик», художником якого виступив один iз учнiв. Саме комiкс став поштовхом до активної групової роботи: однi учнi збирають легенди, мiфи, факти з iсторiї села; iншi - пишуть сценарiй комiкса; третi займаються дизайном; четвертi - виконують роль презентаторiв. Iз цим проектом вони зайняли III мiсце у XIV Всеукраїнському фестивалi дитячо-юнацької творчостi, присвяченому Всесвiтньому Дню Землi. Уже готово 14 iз 19 комiксiв, а у березнi 2018 року заплановано видати цей витвiр за кошти районного бюджету накладом 500 примiрникiв у виглядi комiксу та 500 примiрникiв у виглядi графiчного роману.

Крiм того пiд керiвництвом пана Олександра натхненнi учнi випускають невеличкi детективчики для учнiв 5-7 класiв, зараз створюють мультфiльм "Ворота до минувшини" для учнiв 9-11 класiв.

Основна iдея пана Олександра в тому, що сучаснi дiти - вiзуали, i за допомогою яскравої картинки можна передати величезний пласт iнформацiї. А ще це допомагає мотивувати учнiв фантазувати, мрiяти й цiкавитися життям.

Пан Олександр розвиває критичне мислення власним задачками, пiсля вирiшення яких учнi повиннi вигадати не менше 5 ситуацiй подiбного спрямування, а потiм iще навести не менше 5 варiантiв вирiшення кожної ситуацiї. Спочатку це було важко, але згодом призвело до створення ментальних карт. А проект «Подолання проблем девiантної поведiнки» залучає учнiв, схильних до порушення норм соцiального благополуччя, до суспiльно корисних проектiв.

Одним iз творчих пiдходiв до викладання iсторiї є метод альтернативної iсторiї. «Змiни хiд iсторiї» - так звучить його основний принцип. На уроках iсторiї дуже часто учням задаються питання: «Подумайте, як би розвивалася Україна, якби Богдан Хмельницький не пiдписав Переяславську угоду?», або «Наскiльки змiнився би свiт, якби європейських революцiй XVII – XVIII ст. не вiдбулося?»

А малювання iсторичних комiксiв легко можна вiднести до ще однiєї iнновацiйної форми навчання - це дуже цiкава робота, що поєднує одразу декiлька вмiнь учнiв, проявляє їхню творчiсть i таланти.

Олександр Чучаєв упевнений, що зацiкавити учнiв до вивчення певного предмету абсолютно реальна, а зовсiм не утопiчна iдея», - iдеться в повiдомленнi.

Як повiдомляв РК, минулого року кропивничанка Ганна Дудiч боролася за першiсть у рейтингу найкращих вчителiв свiту. Українка вперше потрапила до списку найкращих вчителiв свiту

1718 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.