ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
19.04.2017 | 13:04

У школах, садочках і дитячій лікарні Кропивницького на період похолодання опалюватимуться обігрівачами

У школах, садочках і дитячій лікарні Кропивницького на період похолодання опалюватимуться обігрівачами

Питання забезпечення належного температурного режиму в закладах освiти i охорони здоров’я у Кропивницькому на перiод рiзкого похолодання стало предметом обговорення на робочiй нарадi у мiського голови Андрiя Райковича сьогоднi, 19 квiтня, - iнформує прес-служба мiської ради. 

- Оперативно запустити котли великих теплогенеруючих пiдприємств обласного центру не вийде з технiчних i органiзацiйних причин, - пояснив пiд час наради заступник мiського голови Олександр Мосiн. – Щоб заповнити мiськi мережi водою необхiдно по термiну бiльше тижня. У той же час, тепловики пiсля завершення опалювального сезону провели першi гiдравлiчнi випробування i сьогоднi лiквiдують мiсця поривiв. Але i наявнiсть в мережах теплоносiя не є достатнiм чинником для запуску котлiв – необхiдно вирiшити питання iз лiмiтами на газ, укласти договори на його поставку, а це також справа не одного дня.

Мiста, якi подовжили перiод опалювального сезону – Львiв, Ужгород, Харкiв, мають централiзоване гаряче водопостачання, тому теплопостачальнi пiдприємства тут не гасили котли i вони мають визначенi лiмiти газу. Але, наприклад у Києвi категорично вiдмовилися вiдновлювати централiзоване теплопостачання.

У таких умовах, вiдновлення роботи КП “Теплоенергетик” i ДП “Кiровоградтепло” буде марнотратством i невиправданим транжирством бюджетних коштiв, переконаний очiльник мiста. А вихiд iз ситуацiї, що склалася необхiдно вишукувати iз внутрiшнiх резервiв.

Стратегiчнi об’єкти охорони здоров’я мають автономнi системи опалення. За iнформацiєю начальника профiльного управлiння Оксани Макарук, пологовий будинок забезпечує необхiдний для малюкiв i мам температурний режим. Андрiй Райкович доручив спецiалiстам також опрацювати можливiсть оперативного включення систем опалення у лiкарнi швидкої медичної допомоги, а це забезпечить подачу тепла i до шпиталю, та пiдроздiлу Центральної мiської лiкарнi на Фортечних валах, де сконцентрованi дитячi вiддiлення. Власними котлами - газовими та електричними забезпеченi i низка полiклiнiчних вiддiлень: стоматологiчна полiклiнiка №2 по проспекту Унiверситетському, амбулаторiя загальної практики – сiмейної медицини у селищi Гiрничому та центр первинної медико-санiтарної допомоги №1 по вулицi Миколи Левитського.

У найскладнiшому становищi виявилася мiська дитяча лiкарня, тепло до якої постачало ДП “Кiровоградтепло”. Тут вирiшено максимально задiяти електричнi прилади обiгрiву, якщо їх буде недостатньо – мiсто органiзує їх придбання, вiдповiдне звернення про допомогу буде направлене керiвникам соцiально-вiдповiдального бiзнесу у Кропивницькому.

- Але у наступний опалювальний сезон дитяча мiська лiкарня має увiйти з власною автономною системою теплозабезпечення, - поставив завдання Андрiй Райкович. – Там дiти, там хворi на ДЦП i ми не маємо права ризикувати ще раз опинитися у подiбнiй ситуацiї.

Заклади освiти теж пiдiйдуть до вирiшення проблеми iндивiдуально, але освiтнiй процес перериватися не буде, запевнила начальник управлiння освiти Лариса Костенко. Це спiльна позицiя педагогiчних колективiв i батькiвських комiтетiв.

- Ми дозволили на днi похолодання у класах використовувати обiгрiвальнi прилади, - вiдзначила Лариса Костенко. – У разi потреби, скоротимо час навчання. Звернемося до батькiв дiтей, якi вiдвiдують дитячi садочки з розумiнням поставитися до ситуацiї, що виникла i, за можливостi потримати малюкiв декiлька днiв дома.

А вже iз 23 квiтня розпочнеться поступове повернення теплих фронтiв повiтря на територiю областi мiста.

292 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.