ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
30.08.2016 | 16:11

У міськраді повідомили, коли на новеньких клінбоксах з’явиться реклама. ФОТО

У міськраді повідомили, коли на новеньких клінбоксах з’явиться реклама. ФОТО

У міськраді повідомили, коли на новеньких клінбоксах з’явиться реклама. Щоправда, якщо виконком погодить. Про це у коментарі РК розповів заступник міського голови Кропивницького Олександр Грабенко.

Нещодавно в центральній частині міста з’явилося близько 20 так званих клінбоксів – урн для роздільного сміттєзбору. Над трьома відділами для збору скла, пластику і паперу височіє метрова конструкція з трьох блоків із написом на одному з них «Ця конструкція клінбокс – створена для роздільного збору сміття. Сподіваємося на вашу підтримку нашої ініціативи. З повагою РА – «Сонячне місто» за підтримки місцевої влади». Ініціатива викликала жваве обговорення у соцмережах. Одні схвалюють, мовляв, це «європейська практика і людей треба привчати до роздільного сміттєзбору», інші вказують, що за благородною ініціативою стоять бізнес-інтереси. Адже на трьох блоках імовірно розміщуватиметься реклама, засилля якої і так спостерігається у місті. Особливо в його центральній частині. А в перспективі дострокових виборів це ще один майданчик зомбування населення політичною агітацією.

Навіть сам принцип роздільного сміттєзбору не виконується, адже три мішки, які розміщені в контейнері, розділені зверху тонкими пластиковими перегородками, сам же контейнер не розділений на три частини. Тобто якщо сьогодні у кожному контейнері розміщені по три мішки, то на 20 клінбоксів щодня треба 60 нових мішків, адже, за ідеєю, сміття має доставлятися уже пофасованим на сміттєзвалище. Якщо припустити, що дорогі цупкі поліетиленові пакети, перестануть поставляти, то сміття викидатимуть у спільну урну без будь-якого поділу. Та й про яке покращення чистоти й екології може йти мова при такій великі кількості поліетиленових пакетів. Відділи для сміття дуже вузькі і незручні. Одна пластикова пляшка уже займає половину відділу.

Громадський активіст, член ГО «Озеленення Кропивницький» Максим Сінченко відзначає на своїй сторінці у Фейсбук, що окрім майбутнього засилля реклами, конструкції перекривають в деяких місцях дорожні знаки, стоять на пішохідних переходах, де реклами не повинно бути в принципі і загалом, їхньої користі не спостерігається, адже встановлені вони біля звичних урн.


Не бачить у цьому проблеми заступник міського голови Олександр Грабенко, мовляв, «повідомляйте про такі випадки, клінбокси можна переставити». За його словами, сьогодні 20 конструкцій рекламної агенції «Сонячне місто» встановлені у центральній частині міста в тестовому режимі. Тобто їх випробовують на придатність для використання, і за результатами цього моніторингу пропозицію про надання дозволу на встановлення по місту буде винесено на постійну комісію з упорядкування зовнішньої реклами та виконком. «Якщо це приживеться, то буде погоджуватися перелік місць, обговорюватиметься зовнішній вигляд. КП «Кіровоград-Благоустрій» укладатиме договір з цією рекламною агенцією. Якщо не приживеться, то відмовимося від цієї ідеї», - зазначає Грабенко.

На уточнення, що посадовець вкладає у розлоге поняття «якщо приживеться», Грабенко зазначив «Це означає, чи сприйматимуть люди ці конструкції, чи викидатимуть туди сміття».

Так званий експеримент триватиме близько двох місяців. Тоді питання про «узаконення» клінбоксів вирішуватиметься у міськраді. Поки що конструкції експлуатуються містом безкоштовно, сміття вивозиться комунальниками.  

За словами Грабенка, з рекламною агенцією є домовленість про надання КП «Кіровоград-Благоустрій» одного з трьох блоків конструкції під соціальну рекламу, решта дві використовуватиметься на розсуд «Сонячне місто». Фактично будь-яка реклама, в тому числі і політична агітація може масово з’явитися на цілком безневинній «європейській» конструкції.

Яка фірма є власником клінбоксів, Грабенко відмовився назвати. Мовляв не знає, а про все домовлявся його підлеглий, керівник КП «Кіровоград-Благоустрій» Олег Радченко. Проблеми у тому, що вказана фірма зі статутним капіталом у 2 тисячі гривень, яка зареєстрована місяць тому і має місце прописки у звичайній квартирі по вулиці Полтавській, про що свідчить Реєстр фізичних і юридичних осіб, посадовець також не вбачає.

РК поспілкувався із Олексієм Виноградовим, який значиться у Реєстрі, як бенефіціарний власник рекламної агенції, аби детальніше розпитати про плани його компанії. Чоловік не надто охоче спілкувався, проте розповів, що таких клінбоксів планує встановити 160. Про те, хто є власником фірми зі статутним капіталом у 2 тисячі гривень, але яка хоче встановити понад сотню дороговартісних конструкцій він відмовився повідомити. «Дівчино, я вам зараз нічого не скажу», - відповів Олексій Виноградов, визнавши, що не є фактични власником фірми. Адресу сайту, де можна ознайомитися із розцінками рекламної агенції він також вказати не зміг.

Ми також зв’язалися із керівником КП «Кіровоград-Благоустрій» Олегом Радченком, аби той прокоментував встановлення клінбоксів. За словами посадовця, сміттєзбірники  поліетиленовими мішками забезпечуватиме саме комунальне підприємство. Щодо фірми, яка передала місту в оренду на два місяці для апробації клінбокси, її він почав шукати, коли в місті набрала необхідну більшість голосів петиція про додаткові урни для сміття. «В пошуку такої фірми мені дуже допоміг депутат міської ради Максим Линченко. Він також піклується про благоустрій нашого міста», - зазначив Радченко. За його словами передало в оренду місту клінбокси ТОВ «НоосфераЦентр». За збігом, ТОВ зареєстровано місяць тому, теж 1.07.16 і також має статутний капітал у 2 тисячі гривень та ідентичні кведи.

Відзначимо, що за збігом обставин кореспондент РК застав у приймальні Олександра Грабенка Максима Линченка. Він входить до фракції «Опоблоку» у міськраді. Від цієї ж політичної сили на виборах балотувався й Олег Радченко.

Керівник «НоосфераЦентр» Олег Сопов, фото з ФБ

За інформацією власних джерел РК, причетним до встановлення клінбоксів може бути і «Благодійний фонд культурно-мистецький фонд "Перспектива" серед засновників якого є екс-депутат міської ради  від Партії регіонів Артем Стрижаков. Нагадаємо, що під час мерської передвиборчої гонки Стрижаков активно піарився на темі очищення центральної частини міста від реклами. Тоді навіть збиралися підписи за заборону додаткових рекламних носіїв у центрі.

Активно піарить у соцмережах ідею клінбоксів переможець одного із грантових конкурсів фонду Стрижакова Євгеній Новоселов.

До речі, до засновників Фонду Cтрижакова також входить депутат Олександр Рокожиця, колега по фракції вищезгаданого Максима Линченка. 

Сам Максим Линченко у коментарі РК запевнив, що Стрижаков до ініціативи не має жодного відношеня і це велика помила. "Це відпочатку була моя ідея. Такі клінбокси я бачив у Черкасах, вирішив, чому б не спробувати це і в нас. Під проект була створена спеціально фірма. Так, рекламна частина на них буде. Я знайшов, хто профінансує проект. Варість одного клінбокса становить 5,5 тисяч гривень", - зазначив Линченко. 

Хто саме профінансує, депутат відмовився назвати. Лише уточнив "місцевий соціально орієнтований бізнес". 

Скріншот із сайту centr.kr.ua

Деякі користувачі соцмережі відзначають комічність реклами біля фактично сміттєвої урни.

Про те, що роздільний спосіб збору сміття треба впроваджувати біля будинків, пише журналіст "Дзеркала тижня" Світлана Орел. Але контейнери, принаймні для пластику, міська влада з таким же вражаючим темпом, як і клінбокси не поспішає облаштовувати, посилаючись на підприємство, яке займається вивозом сміття. Мовляв, це вони не встанолюють контейнери. Ті ж відказують, що окремі контейнери не користуються попитом. Хоча чимало кропивничан у соцмережах висловлювалися, що звикли сортувати пластик окремо, але після того, як зручні контейнери зникли, доводиться знову скидати все в одні баки. 


А так виглядає справжня урна для роздільного збирання сміття.


1617 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.