ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
19.05.2017 | 20:30

У Кропивницькому вшанували засновника першого українського професійного театру. ФОТО, ВІДЕО

У Кропивницькому вшанували засновника першого українського професійного театру. ФОТО, ВІДЕО

Сьогодні, 19 травня, біля погруддя Марка Кропивницького відбулося вшанування видатного актора, режисера та засновника театру корифеїв Марка Лукича.

Ініціатором такого вшанування стала журналістки Світлана Орел та Ольга Кизименко. Акцію присвятили до  дня народження Марка Кропивницького. Хоча точну дату, коли на світ з’явився видатний театрал, визначити важко. Про це зазначив відомий краєзнавець Юрій Матівос.

«До сьогоднішнього дня точної дати народження Марка Кропивницького немає. Своєю рукою Марко Лукич писав, що народився  25 квітня 1840 року. У нас довгий час велися дискусії. Оскільки, в першому виданні Українському радянської енциклопедії  була зазначено дата народження Кропивницького 25 квітня 1840 року. А в другому виданні енциклопедії  уже написали 10 травня, а в дужках 22 квітня, як це було прийнято за радянських часів - дві дати народження, і до того ж не враховано у стилях», - зазначив краєзнавець.

«Вчитель з Гаївки Кіровоградського району сказав, що цінує найбільше Марка Кропивницького за те, що поїхав в Санкт-Петербург і зумів продати дуже якісно український продукт. Не ковбасу, не сало, не зернові, а якісно показав українське мистецтво. Найвищим визнанням стало те, що всіх акторів театру корифеїв запрошували у російські трупи, а ніхто не пішов», - підкреслив історик.

Вшанували Кропивницького аплодисментами та виконанням пісня на вірші Тараса Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий», який найпершим виконав Марко Лукич. 


570 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.