ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
09.07.2018 | 13:14

У Кропивницькому відкрили барельєф Ганни Дмитрян. ФОТО

У Кропивницькому відкрили барельєф Ганни Дмитрян. ФОТО

Сьогодні, 9 липня, відкрили пам’ятний барельєф Ганни Дмитрян.

"З квітня ми почали збирати кошти на виготовлення барельєфу. Нам необхідно було 10 тисяч гривень. Багато хто долучився. Уже після тисячі тих, хто перечислив кошти, ми перестали рахувати кількість меценатів. Найбільший грошовий внесок надійшов від киянки Ірини Волочко. Вона пожертвувала 3500 гривень", – коментує голова асоціації жінок України "Дія" у Кропивницькому Юлія Шкурупій.

Барельєф знаходиться на стіні міської лікарні № 2 імені Святої Анни. Саме у цей день 116 років тому відбулося урочисте закладання медзакладу.

"Гречанка Ганна Дмитрян у 1902 році вирішила збудувати лікарню для усіх прошарків населення. На будівництво вона витратила 200 тисяч рублів і також заклала 300 тисяч на баланс лікарні", – наголосив історик Юрій Митрофаненко.

До урочистостей долучилися секретар міської ради Кропивницького Андрій Табалов та депутат міськради Катерина Шамардіна, яка з перших днів підтримувала цей проект.

"Незважаючи на те, що багато хто говорив, що це місце приватизують і тут будуть офіси, я, від імені міської ради запевняю, тут була, є і завжди буде лікарня", – додав Андрій Табалов.

Юлія Шкурупій розповіла, що організація з часом планує встановити і пам’ятник Ганни Дмитрян.

459 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.