ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

У Кропивницькому світ побачила збірка «Дурна голова рогам спокою не дає»

У Кропивницькому світ побачила збірка «Дурна голова рогам спокою не дає»

Володимира Поліщука у Кропивницькому знають як журналіста та краєзнавця, автора кількох книг. Ще одну грань його уподобань, грань, з якої розпочинався творчий шлях, – гумор, розкриває нова книга автора«Дурна голова рогам спокою не дає» нещодавно вийшла друком.

У 1979-му, навчаючись у Вінниці, юний Поліщук завітав до редакції тамтешньої молодіжної газети й запропонував два десятки гумористичних мініатюр. Його надрукували, запропонували співпрацю. Там він потоваришував з двома гумористами-карикатуристами Подольським і Шапіро. Вони допомогли йому вийти на всесоюзний рівень. Вдтоді його гумор друкували у найвіддаленіших куточках України й Союзу, каже Володимир Поліщук.

На початку ж 1980-х років, уже працюючи в багатотиражці «Будівельник» у тодішньому Кіровограді, якось мав напружену телефонну розмову з партійним функціонером Валерієм Мішурою. Але  коли невдовзі останній побачив жартівливі твори на шпальтах газети «Правда», зателефонував і перепросив за некоректність. А місцевий поет Валерій Гончаренко тоді жартував: «Ну, старий, ти вже корифей, а ми про таке можемо тільки мріяти!».

Його гумористичну збірку київське видавництво «Молодь» планувало видати ще у 1985-му, але так  склалося, що вийшла вона друком тільки в 2019-му…

"Багато років тому до 1 Квітня «Московский комсомолец» надрукував мої мініатюри. Поряд я побачив кілька веселих творів Дона Амінадо. Дізнався, що він уродженець Єлисаветграда. Тож передрукував три з них у «Будівельнику»… Власне відтоді й зацікавився минулим краю. Незабутній письменник і літературознавець Микола Смоленчук порадив пошукати щось в обласному архіві. Після чого на сторінках «Молодого комунару» з’явилася перша моя краєзнавча стаття про Дона Амінадо", – згадує Володимир Поліщук.

І додає, що нині готує до друку книгу міліцейського гумору під назвою «Весільний генерал-майор міліції». 


Фото автора

260 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.