ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
07.07.2017 | 17:15

У Кропивницькому роми благають депутата міськради не викидати їх з торговельної точки. ВІДЕО

У Кропивницькому роми благають депутата міськради не викидати їх з торговельної точки. ВІДЕО

Троє продавчинь, які близько 20 років торгують на Колгоспному ринку взуттям нещодавно дізналися, що їхнє місце зайнято новим магазином родичів місцевого депутата Рафаела Санасаряна. Вранці пришли на ринок та побачили на своєму звичному місці фундамент і каркас під новий магазин. Від керівництва ринку отримали відповідь, що тут вже не торгуватимуть і місце продано. Жінки побиваються, що залишаться без засобів виживання, адже ромські родини багатодітні, роботи немає. Маргарита, яка торгує взуттям на ринку каже, що за життя перенесла кілька операцій, втратила нирку, а зараз продажем взуття заробляє на утримання себе та навчання сина. Якщо йти торгувати у закутку ринку, куди їм пропонує керівництво, не заробить нічого. Натомість вона просить щоб їх лишили на звичному місці біля нового магазину, готові зменшити площу торгівельної ятки. 

«Місце продали. А куди мені йти, як вдома 8 чоловік. Чим їх годувати? Починається школа, книжки коштують до 700 гривень, що я там скажу?», - бідкається одна із продавчинь. 
«На цьому місці ми стояли 20 років, платили за нього, оформлювали патенти. Зараз просто просимо, аби нам дозволили торгувати тут на розі магазину. У них є можливість будуватися, у нас – ні. Якщо нас відправити десь на весільні ряди, чи до туалету як пропонують, ми ж нічого не продамо. У мене син вчиться на юриста, щороку платити 8-9 тисяч. З пенсії плачу за квартиру. А як далі жити? Це єдиний заробіток», - говорить Маргарита. 

Жінки звернулися до депутата міської ради, родичі якого будуть магазин. Просять не виганяти, згадують давнє знайомство родин. 

«Я ходила в магазин до депутата Рафаела Рафаеловича, почала просити. Я йому кажу, Рафаеле Рафаеловичу, дуже вас прошу, залиште на вуглу магазину нам місце торгувати. Він сказав, що будується його брат і той має підійти до нас. А я цілими днями переживаю, чи хтось підійде, чи нас виженуть і не буде за що купити хліба. З Рафаелом Рафаеловичем ми жили на Попова в одному дворі. Ну звісно, він зараз велика людина. У нас прохання одне, аби він лишив нас, не викидав з цього місця», - говорить продавчиня Маргарита й навіть звертається до очільника політичної сили, від якої депутат пройшов до міськради. 


«Пане Ляшко, вибачаюся, що не знаю вашого ім’я та по батькові, ми усі багатодітні матері, наша національність циганська. Просимо вас дуже, аби ми не ходили й не крали, щоб нас просто залишили тут на вуглу. Я хворію, у мене нирки нема, жовчного нема, фактично піворганізму нема. Хай нас залишать хоч на вуглу магазину, щоб не відібрали кусень хліба», - бідкається жінка. 

 Місце, яке нібито їм пропонують навзамін знаходиться на краю ринку біля туалету. Туди майже не доходять покупці. Продавчині запевняють, що бажають вирішити мирно конфлікт і просять залишити їм місце біля нового магазину. 

Крім того, новий магазин будується із порушенням пожежних норм, адже капітальна будівля перекриває один із пожежних виходів з критого ринку. Із цього приводу РК спрямує запити у відповідні служби. 

5326 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.