ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
07.11.2018 | 15:10

У Кропивницькому презентували програму роботи з профілактики і подолання домашнього насильства

У Кропивницькому презентували програму роботи з  профілактики  і подолання домашнього насильства

Учора,  6 листопада, ГО «Територія успіху» спільно з партнерами з патрульної поліції у Кіровоградській області та психологічної майстерні  "Інсайт" презентували «Програму роботи з  профілактики  і подолання домашнього насильства».

Кіровоградська область практично не займається профілактикою домашнього насильства. В 2016 році на це витрачено 900$ – чи не найменше в Україні. В області відсутні будь-які спеціалізовані центри з надання допомоги жертвам домашнього насильства, корекційні програми не проводились, профілактичні заходи – тільки ситуативно – в рамках акції "16 днів проти гендерно-обумовленого насильства". 

Про це на заході розповідала виконавча директорка  ГО «Територія успіху» Інга Дуднік. Вона також зазначила, що їхня організація  вже протягом 7 років проводить акції та заходи, які стосуються саме профілактики та попередження домашнього насильства.  

«Як показує, досвід, попит на такі заходи є дуже великим.  Саме тому актуальним є проведення публічних інформаційних кампаній, націлених на різну аудиторію і стосуються питань профілактики домашнього насильства», – зауважує Інга Дуднік.

Т.в.о.  заступника начальника ГУНП у Кіровоградській області Олексій  Ніколаєв навів вражаючу статистику: «Нині тримаються 1812 особи, які вчиняли насильство в родині,  складено 2212 адміністративних протоколів, виписано штрафів  – 152 тис. грн. 27 осіб піддано адмін. арешту».

Власне корекційну програму презентували психологи психологічної Майстерні " Інсайт" Андрій Фоменко та Наталя Потапенко.  Запропонована програма  пропонує шанс для людей, які прагнуть гармонізувати сімейні стосунки, позбавившись від насильницьких практик.

Програма складається з трьох блоків. Перший «Знати, щоб зупинити» є  просвітницьким компонентом  програми. Другий блок програми  називається : «Ми схожі, але ми різні».  Він, за словами психологів,  узагальнює діагностичний компонент програми. Третій етап – власне корекційна робота. Психологи на цьому етапі пропонують  цикл зустрічей, щоб людина змогла змінитись.

Наталя Потапенко наголосила, що на цьому етапі запорукою успіху роботи – це знайти в людині мотивацію і ресурси для розвитку соціально адаптивних форм поведінки, що мають  замінити негативні моделі поведінки.

Презентація пройшла  в рамках проекту «Профілактика та попередження гендерно-обумовленого насильства», що реалізує ГО «Територія успіху» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

170 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.