ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
12.07.2017 | 16:04

У Кропивницькому презентували фотовиставку про мир і війну на Луганщині. ФОТО

У Кропивницькому презентували фотовиставку про мир і війну на Луганщині. ФОТО

Сьогодні, 12 липня, в обласному художньому музеї презентували фотовиставку Сергія Жолонка «Береги Сіверського Дінця».

На виставку прийшли рідні, друзі, фотографи. Сергій Жолонко зазначив, що виставка присвячена життю на Луганщині.

«Ідея зробити такий фотопроект виникла давно. Адже вважаю себе боржником військового Павла Сніцара, який загинув 23 липня 2014 року під час проведення спецоперації зі звільнення Лисичанська Луганської області. Це своєрідне нагадування, що на сході України триває війна», - зазначив фотограф. І додав, що хотів продемонструвати світлини з життя людей на Луганщині, аби зруйнувати стереотипи.
«Звичайно, враження хаотичні. Адже там і досі стоять поруйновані будинки, які лише нещодавно почали відновлювати, на землі лежить гільзи. І ти зустрічаєш 22-річного хлопця, який ще дитина, але витримав все те, що навіть нам не снилося. Однак, можу запевнити, що цей край неймовірно красивий і там є люди, які безмежно люблять Україну», - підкреслила дружина фотографа Тетяна Жолонко.

Під час роботи над фотопроектом Сергій Жолонко з дружиною потрапили під обстріл.

Умовно фотовиставку можна поділити на три блоки: «Війна», «Місто» та «Мир». На світлинах зображений побут містян, наслідки війни, портрети військових, волонтерів та небайдужих людей. Сергій Жолонко розповів, що фотографував бійців під час спілкування, розказував їм анекдоти, або ж купував морозиво.

Всього на виставці представлено 60 світлин, її можна буде переглянути до 24 липня.

Довiдково: протягом трьох рокiв береги Сiверського Дiнця залишаються полем бою та кордоном мiж звiльненою частиною Луганщини та “ЛНР”. У липнi 2014 року мiста Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Рубiжне та iншi населенi пункти, якi перебували пiд владою квазiреспублiки, були звiльненi українськими вiйськовими та правоохоронцями. У визвольних операцiях взяли участь i мешканцi Кiровоградщини. З тої пори один з мостiв через Сiверський Донець неофiцiйно називається “Кiровоградським”. За звiльнення було заплачено досить високу цiну — людськi життя. Фотопроект має на метi стати одним з мiсткiв розумiння та дiалогу мiж рiзними регiонами України, Луганщиною i Кiровоградщиною. 

Сергiй Жолонко – фотограф, член НСФХУ, брав участь у XVIII та XX Всеукраїнських фотовиставках «Погляд» (Кропивницький 2014 р., Запорiжжя 2016 р.); XI Нацiональному Бiєнале «ПРИРОДА 2016» ( Iвано-Франкiвськ 2016 р.); II Всеукраїнському фотоконкурсу «Вiтрила України 2016» (Одеса, Київ, Миколаїв); провiв першу персональну фотовиставку «Вир та хвилi» (Кропивницький 2016 р.). З квiтня 2014 року – прокурор Кiровоградщини. З липня по вересень 2014 року –перший заступник прокурора Кiровоградської областi. Продовжує працювати в юриспруденцiї.

Фото Тетяни Пташник

449 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.