ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

У Кропивницькому показали виставу Київського молодого театру «Загадковi варiацiї». Відгук

У Кропивницькому показали виставу Київського молодого театру «Загадковi варiацiї». Відгук

І  сміх,  і  сльози,  і  любов…

Все це про виставу  Київського молодiжного театру за пєсою Ерiка-Емманюеля Шмiтта «Загадковi варiацiї». Уже цих трьох  понять, розгорнувши їх у дiалоги, емоцiї, переживання, прикрасивши влучними реплiками та поставивши на грунт афористичного тексту, було б достатньо, аби вистава вiдбулася i мала успiх. Але це далеко  не все про «Загадковi варiацiї» режисера Андрiя Бiлоуса, з якими  глядачi зустрiлися на сценi обласного музично-драматичного театру у рамках фестивалю «Кропивницький-2017».

Цей режисер, як i Ростислав Держипiльський iз Iвано-Франкiвського драматичного театру, належить до когорти ще досить молодих, але уже вiдомих, якi творять, експериментують, шукають новий європейський сучасний театр, але  не зiштовхують його iз мiцної основи професiоналiзму, не спримiтизовують, i не роблять символiзм або сюжет  iконою, а лише засобами  для пiдкреслення  важливих, цiннiсних смислiв.

Ці смисли й шукають герої вистави «Загадковi варiацiї» - вiдомий  письменник (Станiслав Боклан) та журналiст, який виявився зовсiм не журналiстом (Олексiй Вертинський). Точнiше, вони приховують їх за фальшивими  позами, один – байдужостi i цинiзму, навiть зверхностi та втоми вiд ситого i розкiшного життя, iнший – вигаданого читацького iнтересу та награної репортерської запопадливостi.  Дуже легко виставу можна було б звести нанiвець, аби ця фальш не була зiграна природньо i так само  невимушено не був перейдений рубiж до справжнiх щиростi, пристрастi, оголеностi самотнiх душ. Цього не змогли б зробити актори, якi апрiорi грають фальшиво. А дует зiрок української сцени i кiно Станiслава Боклана та Олексiя Вертинського справився iз цим блискуче. До речi,  у жоднiй програмцi не вказано їхнiх титулiв та звань, хоча, ясна рiч, при бажаннi їх можна було б назбирати чимало. Але це той випадок, коли  iмена говорять самi за себе.

Та загальному успiховi вистави сприяла не лише гра акторiв, а й чудова драматургiя, що передбачає багатошаровiсть змiсту. Вiн не одновимiрний, не плоский, а як усяка об’ємна рiч повертається то одним, то iншим боком, i скрiзь є глибина, фiлософiя, неоднозначнiсть. Усе це при мiнiмумi сценiчної дiї: вистава триває у вiтальнi розкiшної вiлли письменника на вiддаленому островi. Диван, крiсло та пара низеньких столикiв – ось i весь реквiзит.  I це ще одне пiдтвердження, що театр – це далеко  не бутафорiя, не крик-шум-гам-туман, блиск, перевдягання та пил в очi глядача, а змiст, глибина, емоцiї, енергiя високих смислiв та справжнiх цiнностей, якi пропущенi через талант i серце творцiв – режисера й акторiв, не можуть не викликати катарснисного вiдчуття.

Але у цiй виставi є i добротний афористичний текст i влучнi реплiки, що не раз викликали смiх залу, i зворушливi моменти, коли у очах багатьох стояли сльози, i закручений сюжет, звiсно ж, про любов,  - усе, що необхiдно для вистави, що  має успiх i заслуговує овацiй, якi й звучали у нашому театрi.

1025 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.