ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
19.05.2017 | 17:21

У Кропивницькому пiд час акцiї «#Незабутi» закликали пройти тестування на ВIЛ

У Кропивницькому пiд час акцiї «#Незабутi» закликали пройти тестування на ВIЛ

Сьогоднi, 19 травня, громадськi активiсти КОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» провели у Кропивницькому акцiю «#Незабутi» з нагоди Дня пам’ятi людей, якi померли вiд СНIДу. Про це РК повiдомили у прес-службi органiзацiї.

Громадськi активiсти принесли у Кiровоградську мiську раду силуети сiм’ї, якi нiби образи 40 тисяч українцiв, якi померли вiд ВIЛ. Чоловiк та жiнка тримають за руку дитину – це символ всiх загиблих вiд ВIЛ. Вони продовжують стояти поруч iз нами, нагадуючи, що не можна гаяти час. 

- Їхнi образи звертаються до нас, нагадуючи про те, що треба жити, бо лiки є! Не можна зупинятися в боротьбi з епiдемiєю. Зараз не потрiбно стояти в черзi, платити кошти за обстеження на ВIЛ. Процедура тестування – наближена до пацiєнта. Не втрачайте свiй час! - зазначила голова правлiння КОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Юлiя Чабанюк.

- Зараз у нашому мiстi вiдносно ВIЛ – безкоштовна медицина. Експрес тест на ВIЛ i саме лiкування безкоштовнi, здати аналiзи СД 4 – безкоштовно, здати аналiз на вiрусне навантаження – безкоштовно, - зазначив Вoлoдимир Бoчaрoв-Туз, закликавши вчасно обстежуватися.

Начальник управлiння охорони здоров’я мiської ради Оксани Макарук вiдзначила, що наразi у медичних закладах наявнi експрес тести, тому кожен може звернутися до свого сiмейного лiкаря i пройти безкоштовне та анонiмне тестування на ВIЛ. Цього року  проходить масовий захiд, спрямований на раннє виявлення захворювання. Наразi вже є результати: 200 осiб обстежено, з яких 16 – дiзналися про свiй ВIЛ-позитивний статус ы отримали вчасно консультацiю. 

Довiдково: Кiровоградське обласне вiддiлення Всеукраїнської благодiйної органiзацiї «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» реалiзує проект «Через зниження стигми до своєчасного виявлення та ефективного лiкування ВIЛ» за фiнансової пiдтримки БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» в рамках реалiзацiї проекту RESPECT: «Зменшення стигми та дискримiнацiї, пов’язаної з ВIЛ, до представникiв груп найвищого ризику в медичних закладах України» за пiдтримки Агентства США з мiжнародного розвитку (USAID). 

256 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.