ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
19.10.2018 | 14:45

У Кропивницькому науковці обговорили питання визвольного руху у боротьбі за незалежність та соборність України

У Кропивницькому науковці обговорили питання визвольного руху у боротьбі за незалежність та соборність України

Науково-практична конференція «Визвольний рух у боротьбі за незалежність та соборність України 1917-2018» пройшла в обласному центрі вчора,18 жовтня. На думку її модератора, історика Юрія Митрофаненка, її повною мірою можна назвати Всеукраїнською, оскільки серед учасників – гості з основних регіонів України – із Заходу до Сходу.

Перед учасниками зібрання виступили голова Кіровоградської обласної ради Олександр Чорноіваненко, керівник обласної організації Спілки офіцерів України Андрій Бойко та очільник Луганської обласного осередку ВУТ «Просвіта» Володимир Семистяга.

Доповіді стосувалися витоків формування українського офіцерства в 1917-1921 роках (Михайло Ковальчук, Київ, Інститут археографії та джерелознавства імені Михайла Грушевського); історії націоналістичного руху на Донеччині від УНР до ОУН (Олександр Добровольський, Слов’янськ); історичної ролі Української Повстанської Армії в боротьбі за незалежність (Роман Грицьків, Львів, «Мистецький фонд імені короля Данила»); ціннісних орієнтирів українських військових в умовах сучасної російсько-української війни (Ірина Рева, Дніпро, Інститут суспільних досліджень); діяльності просвітян Луганщини в ході захисту незалежності України з 2014 року до наших днів (Володимир Семистяга, Старобільськ, Луганський національний університет імені Тараса Шевченка); українського антибільшовицького руху на Кіровоградщині 1918-1945 рр. (Юрій Митрофаненко, Кропивницький, Інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського).

У ході заходу директор громадської організації «Мистецький фонд імені короля Данила» Роман Грицьків подарував обласній організації Спілки офіцерів України фотолітопис «Українська повстанська армія», а Обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського – фотоальбоми «За Україну, за її долю, за честь і волю, за народ», «Ще не вмерла Україна і слава, і воля» та «Біловезька угода 8 грудня 1991 року: точка неповернення».

Присутні в залі громадські активісти, військові, працівники служби з надзвичайних ситуацій, вчителі активно долучилися до обговорення теми.

Гості конференції здійснили екскурсію по місту, записалися на телебаченні.

Фото автора

152 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.