ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
04.04.2017 | 13:15

У Кропивницькому через бойкот опозиції без стипендій і зарплат сидять студенти і викладачі ПТУ. ВІДЕО

У Кропивницькому через бойкот опозиції без стипендій і зарплат сидять студенти і викладачі ПТУ. ВІДЕО

Сьогодні, 4 квітня, 8-ма сесія міської ради Кропивницького вкотре не продовжила роботу. Відсутність депутатів з фракцій «Батьківщина», «Свобода», «РПЛ», «Самопоміч» та частини «БПП», які називають себе демократичною опозицією, унеможливила відкриття сесійного засідання. У залі зареєструвався лише 21 депутат із фракцій «УКРОП», «Наш край», «Рідне місто», «Опоблок» та частина «БПП» і міський голова. 

З приводу гострої ситуації із заборгованості по заробітній платі викладачам профтехучилищ і стипендій студентам виступив депутат Олег Краснокутський. Він зазначив, що оскільки ПТУ були прийняті на утримання міським бюджетом, наразі місто зобов’язане закрити виплати по заробітній платі. Крім того, соціальне напруження викликає питання неприйняття до міського бюджету субвенції на оплату субсидій. 

Заступниця міського голови із гуманітарного напрямку Наталія Дзюба у коментарі РК зазначила, що наразі без виплат перебуває 6 профтехучилищ. 

«На попередній сесії міської ради було прийняте рішення про виділення 10 млн. гривень на оплату стипендій і харчування студентам. Ці кошти розподілили на 2 місяці. Наразі не вистачає коштів на виплати стипендій студентам за березень, не вистачає на оплату за харчування і за енергоносії. Нагадаю, що ПТУ були передані на утримання міським бюджетом уже вже після того, як ми прийняли основний кошторис міста, а тому зараз у нього треба внести зміни. У п’ятницю заступник начальника управління освіти, завідувач фінансового відділу та я були на прийомі в обласній державній адміністрації, де були присутні студенти, які просили навести порядок у виплаті стипендій, тому що деякі студенти не мають за що жити і за що приїхати на заняття, у них немає коштів на це. Тому ми говоримо, що це дуже необхідно на цьому етапі. Ми не можемо залишити дітей без харчування та виплати стипендій. У нас заборгованість за перші три місяці по стипендіям 810 тисяч», - зазначила посадовець. 

Наразі на сесії необхідно прийняти рішення про внутрішній перерозподіл видатків, якими 3 мільйони гривень направити на погашення заборгованості по зарплаті педагогам та ще 1 мільйон на стипендії. Для прийняття рішення депутати мають відкрити чергове сесійне засідання, проте через демарш так званої опозиції, сесію не можуть провести. 

Нагадаємо, депутати з фракцій «Батьківщина», «Свобода», «РПЛ», «Самопоміч» та частини «БПП» оголосили про бойкот сесії, допоки їхні вимоги не будуть виконані. На прес-конференції вони заявляли, що оскільки бюджет міста прийнятий, а також затверджені галузеві програми, міська влада може нормально працювати. 

516 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.