ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
04.06.2018 | 18:19

У Кропивницький приїхали волонтери всеукраїнського проекту про подорожі. ФОТО

У Кропивницький приїхали волонтери всеукраїнського проекту про подорожі. ФОТО

Вчора, 3 червня, у Кропивницькому презентували всеукраїнський проект «Ukrainer». Наразі учасники команди перебувають в експедиції історичним регіоном Запоріжжя, у тому числі Кіровоградщиною.

Автор проекту Богдан Логвиненко розповів про те, як до команди долучалися волонтери та скільки часу потрібно для створення сюжету.

«Зазвичай ми показуємо уривок з життя людей,  там є елементи інтерв’ю, але вони украплені у побут. У рамках експедиції ми заїхали до Кропивницького. На початку квітня розпочали експедицію півднем. Вона продовжилася у центральній Україні. Плануємо через чотири дні повернутися до Києва, де  збираємося з волонтерами на тематичний кемп», – зазначив Логвиненко.

Відеограф Павло Пашко наголосив, що спочатку команда збирає матеріал, а вже потім пишеться сценарій. Фактично створюється документальна стрічка.

«Ми це робимо, аби для себе  зрозуміти, що таке Україна. А вже потім – розповісти іншим про нашу державу. На жаль, ми часто констатуємо, що дуже мало знаємо про свою країну, навіть у межах регіону, де живемо. Українці живуть стереотипами про інші області. Наприклад, Карпати асоціюються з вирубкою лісів, контрабандою, Полісся – з бурштином тощо. Натомість, мало хто помічає дійсно цікаві історії про унікальних людей. У нас усі регіони різні, починаючи з мови і закінчуючи традиціями, побутом. У цьому унікальність  України, її відмінність від багатьох країн у Європі, Америці», – підкреслив  Павло Пашко.

В експедицію їде чотири людини, а натомість усі інші волонтери  працюють дистанційно. Сайт проекту вже переклали кількома мовами.

До кінця 2018 року має вийти історія про вузькоколійку Гайворон-Рудниця, яка частково розташована на території Кіровоградщини.

«Це буде останні наш матеріал про вузькоколійки, їх усього чотири в Україні: Закарпатська, Поліська, Антонівка-Зарічна. Хоча раніше на території України їх було значно більше. Тема вузькоколійок найбільше цікавить іноземні ЗМІ», – зазначив Богдан Логвиненко.

Хлопці не зізналися, які саме історії зніматимуть на Кіровоградщині. Однак пообіцяли, що низка матеріалів, які планують опублікувати наступного року, буде з нашого регіону.

Переглянути відео проекту можна за посиланням

322 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.