ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

У чому і перед ким завинив Міністр культури?

У чому і перед ким завинив Міністр культури?

Українофоби кайфують: упіймали «міністра-расиста» на гарячому - «высказываниях о «грязной» генетике Донбасса». Соціальні мережі буквально вибухнули звинуваченнями від московських політичних кутюр – неперевершених шевців дешевих інсинуацій. І як же тут без українських «подельников»? Портал «Страна.UA» (треба розуміти – менший брат «Страны. RU») добірку коментарів назвав «За 25 лет в Киев завезли много идиотов». Навіть юрист, екс-глава Адміністрації президента Януковича Андрєй Портнов подав голос із московського підпілля: «Министр культуры сообщил сегодня о недостаточной генетической чистоте жителей Донбасса и Запорожья и пропасти в их сознании. Думаю, что недостаточная генетическая чистота - это немного другое, когда ты в одном лице член украинского правительства, герой Майдана и одновременно тупой, пока ещё ненаказанный за это, пи*ор». Лексика, як бачимо, по-московськи вишукана.

Тон задала офіційний представник МЗС Російської Федерації Марія Захарова. Вона договорилася до того, що «сказанное Нищуком лишь доказывает, что Киев не хочет и не будет выполнять Минские соглашения, по крайней мере до тех пор, пока правительство Украины будет воспринимать Донбасс как иную культурно-генетическую категорию людей», і що «сознание жителей Донбасса в принципе должно быть подвергнуто корректировке».  Очевидно, справа  в генетиці самої Захарової – зайва хромосома.

Ну, і «Опозиційний блок» тут як тут. Відразу ж виступив із заявою: «Дані слова (про прірву національної свідомості – Авт. ) - пряма образа мільйонів громадян України, яких фактично відносять до «другого сорту», натякаючи на те, що вони - чужі елементи, гальмо на шляху українізації, звинувачуючи в небажанні асимілюватися і відмовитися від своєї рідної мови, культури, традицій, віри. Етнічний принцип побудови нації вважається давно застарілим у всьому світі - крім України, де державні діячі дозволяють собі висловлювання, за які в пристойному суспільстві могли б бути піддані обструкції». «Опоблок» зажадав відставки міністра культури. Свого часу ці захисники «ображених мільйонів громадян» і словом не обмовилися, коли їхній міністр освіти Дмитро Табачник заявляв, ніби населення  західних областей «тільки вчора навчилося мити руки» і «відчуло себе «національною інтелігенцією», тільки зайнявши будинки і квартири своїх колишніх господарів-поляків, вигнаних чи знищених Гітлером і Сталіном». А тут, така нагода шпурнути камінь у бік координатора Майдану! У наших патріотів-інтернаціоналістів десь повернуто не в той бік. Це, знаєте, щось новеньке – асиміляція асимільованих. Нагадаємо, що на Донбасі більшу половину населення складають (принаймні складали на час перепису 2001 року) українці, які там були майже, а зараз взагалі позбавлені права на українську мову, українську школу, газету, телепередачі тощо.  То хто кого асимілює.? А стосовно етнічного принципу, то хай Вілкул со товаріщі проїдуться від Великобританії і Франції до Польщі і Фінляндії й переконаються, за яким принципом вони вибудувані. 

Що насправді сказав Євген Нищук? Читаємо: «Ситуація, що склалася на Сході і Півдні – прірва свідомості. Більше того, коли ми говоримо про генетику в Запоріжжі, на Донбасі, то це міста завезені. Немає там ніякої генетики». А  далі, що переселені в ці райони люди не отримували повноцінної інформації про історію, куди переселилися, місцеві традиції, і тому сьогодні необхідні культурний діалог та культурообмін. Не зрозуміти, про що говорив міністр, міг тільки той, хто цього не хотів, або почув слово «генетика» поза контекстом у одній із «регіональних» телепрограм.

Нищук пояснив ще раз. І вибачився. Хоч вибачатися й не було за що. Бо він мав на увазі генетичну пам’ять, тобто родову – «сукупний життєвий досвід предків, інформацію про те, як жив і розвивався окремо взятий родовід» За одних умов  ця пам’ять мовчить, за інших активізується. Прекрасним прикладом активізації є життя української поетеси Олени Теліги. Народившись у Росії в зрусифікованій сім’ї, вирісши і отримавши там освіту, вона у критичний момент усвідомила, що є українкою, вивчила українську мову і почала нею писати, стала в ряди борців за незалежну Україну і загинула від фашистської кулі у Бабиному Яру.

Українського  життєвого досвіду, вписаного у генетичну пам’ять, у переселенців бути не могло, і це не їхня вина. Однак, як у жителів України, а в останні двадцять п’ять  років її громадян, мала б бути повага до історії, культури, мови і традицій країни, в якій живуть. Та набуттю її заважала асиміляторська дискредитаційна щодо корінної нації політика, навіть за часів незалежності. І вони.охоче її підтримали. А то вже - їхня вина, й не треба боятися про це говорити. Під час  Голодомору у вимерлі села сходу і півдня України з Росії та Білорусії  завезли близько двох мільйонів чоловік, їх поселили у спорожнілі хати, видали на сім’ю по корові, необхідні продукти, посівний матеріал, будівельні матеріали. Міста, що постійно розросталися, планомірно заселялися росіянами або обрусілими представниками інших національностей, які витісняли українську мову й приносили в них  чужу культуру, зокрема й побутову. Але й за цих умов там виростали Дзюби, Солов’яненки, герої Майдану. На жаль, їх було не так уже й багато.

Отож, Нищук говорив не про «генетику», а про політику. Ту, яка була спрямована на уніфікацію, створення так званого «единого советского народа», а по суті – позбавленого історичної пам’яті населення все тієї ж Російської імперії. Вона всіляко душила національну свідомість українців, засилала у Мордовські сніги патріотів, в тому числі й доннечан Василя Стуса і Олексу Тихого, херсонця Миколу Руденка, одеситку Ніну Караванську, запорожанина генерала Григоренка та багатьох інших.  То в чому  вина міністра?

Я  не виступаю його адвокатом, у цьому немає потреби. Він нікого не принизив,  нікого не образив. І це зрозуміє кожен, хто прочитає сказане ним повністю, а не абзац, вирваний із контексту. Хоч - «Якщо вирвати з Біблії цитату, то може здатися, що її писав безбожник». 

2342 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.