ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

ТРАДИЦІЙНА «ГАРЯЧА ЛІНІЯ» ДЛЯ УЧАСНИКІВ АТО: ВСЕ ПО ПЛАНУ

ТРАДИЦІЙНА «ГАРЯЧА ЛІНІЯ» ДЛЯ УЧАСНИКІВ АТО: ВСЕ ПО ПЛАНУ

13 квітня 2017 року відбулася «гаряча лінія» голови Кіровоградської ОДА. За 1,5 години телефонного спілкування я проконсультував всіх бажаючих, а саме - 11 осіб.

Сучасний багатоканальний телефонний сервіс та доброзичливе ставлення операторів - все це дозволяє громадянам зручно і результативно використовувати "гарячу лінію" голови Кіровоградської ОДА для вирішення своїх питань.

Цікаво, що контактний центр Кіровоградської ОДА вже в черговий раз стає точкою тяжіння юридичної допомоги для учасників АТО з різних областей України.

Найбільше телефонували жителі Дніпропетровської та Тернопільської областей, також були дзвінки з Кропивницького, Волинської області, Черкаської, Чернігівської та Київської областей.Серед суб’єктів звернення були як самі учасники АТО, так ї їх рідні.

Центральним питанням, яке задавали додзвонювачі, стало звільнення з військової служби за контрактом, а саме який порядок звільнення з військової служби, чи можуть звільняти військовослужбовця із зони АТО, як дізнатися про графік звільнення по конкретній частині та що робити у разі, якщо командир частини відмовляється видавати наказ про звільнення, незважаючи на закінчення контракту. Дані питання лунали переважно від мешканців Дніпропетровщини. Було також питання щодо необхідності дослужування строкової служби після звільнення з військової служби за контрактом та в яких випадках настає такий обов’язок.

З Тернопільщини та м. Кропивницького запитували про порядок переміщення з однієї військової частини до іншої (чи має право командир частини відмовити військовослужбовцю у переміщенні та чи можна перевестися в іншу частину з нижчої посади на вищу). Також запитували про пільги на навчання у дітей учасників бойових дій та збереження місця роботи і середнього заробітку за працівником у разі підписання ним контракту.

Черкащину в цей день цікавили питання медичного забезпечення військовослужбовців (порядок проходження ВЛК та МСЕК, строк відпустки у зв’язку з лікуванням та можливість проходження лікування у цивільних медичних закладах, порядок визнання особи обмежено придатним та правові наслідки такого рішення щодо подальшого проходження військової служби).

З Київщини та Івано-Франківщини запитували про можливість отримати житло учаснику бойових дій та порядок постановки на квартирний облік, а також майнові питання, пов’язані з розподілом майна після розлучення та правом власності у разі укладення договору дарування матір’ю учасника АТО.

Загалом було проконсультовано 11 осіб: кожному було надано детальну юридичну консультацію та конкретні поради, як спланувати свої наступні дії, щоб досягти бажаного правового результату.

Проходить час, змінюються питання, але тема юридичної допомоги учасникам АТО стає дедалі ширшою, глибшою та не втрачає своєї актуальності серед мешканців різних регіонів України. Це є ще одне підтвердження необхідності посилення юридичного напрямку допомоги учасників АТО та залучення кваліфікованих юристів до цього процесу, які мають бажання та вміння розвивати цю тему.

Короткий відеозвіт дивіться за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=M_gtY14CvLU

Антон Красов, правозахисник, юрист ВПГО «Юридична Сотня»

www.facebook.com/anton.krasov

487 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.