ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Суддю з Кропивницького, який за сфабрикованими справами кидав за грати учасників Євромайдану, спробують звільнити

Суддю з Кропивницького, який за сфабрикованими справами кидав за грати учасників Євромайдану, спробують звільнити

Перша Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя 22 червня ухвалила рішення про притягнення до дисциплінарної відповідальності та внесення подання до ВРП про звільнення судді Ленінського райсуду Кропивницького Євгена Безсмолого. ВРП вирішуватиме: звільняти суддю чи скасувати рішення дисциплінарної палати. Також суддя може подати скаргу. РК з’ясовував, з яких причин його рекомендують звільнити.

Згідно з протоколом рішення, мова йде про «майданівські справи». Дисциплінарну справу щодо винесених суддею під час Євромайдану рішень відкрито за заявою від 12 грудня 2014 року заступника прокурора Кіровоградської області Євгена Здоренка (у лютому 2015 року звільнений за скороченням – авт.). Заяву розглянули лише за три роки після Майдану у зв’язку з протермінуванням строку подання заяви про перевірку, реформуванням суддівських органів, зайнятістю судді.

Повертаючись до подій осені-зими 2013-2014 років, коли в країні спалахнула Революція Гідності, і в майже усіх містах країни люди вийшли на Євромайдан, а мільйони поїхали до Києва, нагадаємо події 26 січня 2014 року. Тоді на площі Кірова (після перемоги Революції перейменована на Героїв Майдану – авт.), відбулося народне віче проти режиму Януковича та масового побиття учасників Євромайдану. Попри анонсований захід прихильників Євромайдану, перед будівлею облради за підтримки влади зібрався Антимайдан. Перед входом в будівлю вишикувались правоохоронці та тітушки. Усі віче місцевого Євромайдану були мирні й ніколи не йшлося про захоплення адмінбудівель. Проте агресивно налаштовані тітушки провокували людей, влаштовували штовханину. В одній з таких сутичок постраждав Віктор Чміленко, нині Герой Небесної сотні. 

Тітушки розбили чоловікові голову гумовим молотком. Аби не допустити кривавого протистояння, лідери Євромайдану відвели людей на площу Богдана Хмельницького. Як показав час, рішення було правильним. Адже в сусідніх Дніпропетровську (нині Дніпро – авт.) і Запоріжжі євромайданівців розігнав «Беркут», були тяжко поранені і вбиті.

А вже наступного і послідуючі дні у обласному центрі  учасники Євромайдану, які були на Віче, почали масово «нецензурно висловлюватися», «порушувати громадський спокій» та «вчиняти непокору міліції». При чому, в один день у майже один час, але у різних частинах міста. З самого ранку 27 і 28 січня 2014 року міліціонери почали хапати людей на вулицях, а суди на основі лише двох рапортів правоохоронців саджати учасників Революції на 15 діб. Такі вироки у період з 27 січня виносили судді ПлохотніченкоЛьон, Черненко, Завгородній, Загреба та інші. Більшість із них і досі працюють на своїх посадах і лише одиниці звільнилися за власним бажанням. Наразі не відомо жодного випадку притягнення судді до відповідальності за неправосудне рішення стосовно кіровоградських євромайданівців.

Серед суддів, які фактично сприяли терору влади «Партії Регіонів» проти свого народу і Євген Безсмолий. 28 січня 2014 року він виніс постанову по 185-й статті КУпАП (злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського) запроторити за грати на 15 діб двох прихильників Євромайдану. Саме за ці рішення його рекомендовано до звільнення. Подібну постанову він виніс і 27 січня, якою учасник народного віче відсидів за гратами 15 діб. Проте оскільки останній випадок кваліфікований за 173-ю статтею КУпАП (дрібне хуліганство), яка не включена до переліку статтей, за рішення по яким судді проходять перевірку, ця справа не впливає на рішення про звільнення.

Справи, що розглядав Безсмолий, були з класичної схеми залякування прихильників Євромайдану. Адже слідом за рішеннями першої інстанції в апеляції пересічних майданівців відпускали, приписавши штраф. За гратами лишали лише найбільш активних та відомих людей.

Так, перша справа, що розглядав Безсмолий, ґрунтується на рапортах двох працівників міліції які показали, що «28 січня 2014 року, приблизно о 8 год., на перехресті вулиць Пашутіна та Преображенській помітили громадянина, який поводив себе підозріло і почав висловлюватися на адресу працівників міліції брудною лайкою та намагався чинити опір, коли останні підійшли та пред’явили посвідчення. На нього склали адмінпротокол, доставили до Кіровоградського міськвідділу міліції, з-поміж інших речей вилучили партійний квиток ВО «Свобода»».

Чоловік натомість вказав, що «коли ішов на роботу, до нього підійшли четверо, які сказали, що є працівниками міліції та хочуть з ним порозмовляти, на що він не погодився. Однак його доставили до Кіровоградського МВ, бійку він не провокував, брутальною лайкою не висловлювався».

З постанови обласного апеляційного суду відомо, що чоловік є уродженцем Харкова та працював у Кіровограді (нині Кропивницький – авт.) начальником лабораторії ТОВ «АТС - Україна». Його адвокат заявив, що немає жодних свідків правопорушення, а всі дії, які він начебто вчиняв записані лише зі слів працівників міліції. Також в апеляції затриманий показав, що «працівники міліції ніяких вимог чи розпоряджень до нього не висловлювали, а лише повели його до міськвідділу міліції, нічого не пояснюючи при цьому і затримали його не на вул. Преображенській, а в районі «Балашівки» на зупинці біля магазину «Візит». Судом не вивчено пом'якшуючі обставини – проживання з матір'ю та сестрою, яка є інвалідом ІІ групи, позитивні характеристики».

Друга справа схожа. 15 діб арешту Безсмолий присудив учню Кіровоградського професійного ліцею. Знову ж таки серед доказів – рапорти двох міліціонерів. На хлопця було «складено протокол про адміністративне правопорушення, згідно з яким 28 січня 2014 року о 8.00 год. на вул. Шевченка 6, той поводився підозріло. На вимогу працівників міліції, які підійшли до нього та попросили пред’явити документи намагався вихопити їх посвідчення». Натомість хлопець розповів, що того дня «знаходився на заняттях. О 8 год. 20 хв. до нього зателефонували співробітники правоохоронних органів та запропонували вийти. Після того як він вийшов, його забрали до службового приміщення де склали протокол про адмінправопорушення, яке він начебто  вчинив, проходячи повз будівлю адміністрації».

Обидва рішення були оскаржені в Апеляційному суді й замінені на штраф.

Варто додати, що постанови, які виніс Безсмолий стосовно двох прихильників Революції Гідності, не оприлюднені у Реєстрі судових рішень. Знайти інформацію по ним можна лише за рішеннями Апеляційного суду. Постанова за 27 січня, коли Безсмолий на 15 діб відправив за грати учасника Майдану, який нібито «перебуваючи 26 січня біля будівлі обладміністрації нецензурно висловлювався», в апеляційній інстанції не оскаржувалася. Людина відсиділа в ІТТ з 27 січня 2014 року по 11 лютого 2014 року.

У письмових поясненнях суддя Безсмолий вказав, що «чесно і сумлінно виконував обов’язки судді, здійснював правосуддя, підкоряючись лише закону. Зазначив, що розглянуті адміністративні справи не мали будь-якого політичного характеру, заява заступника прокурора Кіровоградської області Здоренка Є.В. є безпідставною, а прокурор – неналежним суб’єктом звернення, оскільки звернувся із заявою як посадова особа і не в інтересах осіб».

Але як вбачається із постанов, які надіслані головою Ленінського районного суду до Вищої ради правосуддя, суддя Безсмолий, розглядаючи матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності осіб за статтею 185 КУпАП, які не стосувалися періоду Революції Гідності, у всіх розглянутих ним справах застосовував до осіб адміністративні стягнення у виді штрафу.

Також зазначимо, що згідно з опублікованою постановою Апеляційного суду, на студента ліцею сфабриковані рапорти склали «працівники міліції Кашатін С.С. та Шаповал Д.С.». Про правоохоронців з такими ж прізвищами та ініціалами РК нещодавно писав. Зокрема старший лейтенант поліції Сергій Кашатін був затриманий слідчими прокуратури Кіровоградської області при отриманні 500 доларів хабара. Кашатін, за версією слідства, щомісячно вимагав від реалізаторки наркотиків хабар за кришування її діяльності. Після затримання він вніс за себе заставу у розмірі двох річних зарплат. Пізніше були затримані інші «колеги» Кашатіна. Серед них і оперуповноважений Кіровоградського відділу капітан поліції Дмитро Шаповал. З іншими правоохоронцями, за даними слідства, він шантажем вимагав гроші з місцевого фотографа, якого «перевертні у погонах» звинуватили у розбещенні неповнолітніх, насправді ж підсилаючи до нього підставних дівчат на фотосесії.


Автор матеріалу просить звернутися до редакції людей, рішення у період Майдану по яким виносив суддя Безсмолий, оскільки наразі складно ідентифікувати усіх учасників тих подій.


Фото РК і "Гречки" 

2252 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.